Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16651, komentáře < 7 dní: 226, komentářů celkem: 429542, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 437 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116465590
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - O co vlastně jde?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O co vlastně jde?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Co U.S.A válkou proti teroru vlastně sledují?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomas
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Oct 17, 2001
Příspěvky: 4
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2001 5:38 pm    Předmět: Citovat

Zakládám nové téma pro DJ, který je moderátorem této diskuse a který poslal tento názor:

Osobne bych si dovolil polemiku nad touto valkou vubec. Nevim jak vy, ale ja jsem zatim pouze slysel o tom, ze jsou dukazy proti U.B.L., ale neslysel jsem nic konkretniho z techto dukazu. Podotykam, ze toho casu jsem v USA. Vlastne jeden ano: Ma hodne penez a uz obcas neco z jinych utoku financoval. Ze nema rad Americany delsi cas, to se vi taky... Ne, ze by UBL byl nejakej svatousek, ale uvital bych od mistni vlady trochu vic transparentnosti (kdyz uz nic jineho). Precejen zemrelo spoustu nevinnych lidi a stalo to uz hudne penez. Dostal jsem se k informacim, ktere naznacuji, ze nekterym pol. spickam jde jeste o trochu neco jineho.



[ Editace od Stepan On Date 08/11/2001 ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peter_sk



Založen: Nov 30, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2001 9:22 am    Předmět: Citovat

Osobne sa stotožňujem s príspevkom.Ano, žijeme dobu TANCA okolo ZLATÉHO TEĽAŤA a napĺňa sa \" oblečú si rúcho baránka ... SKUTKY ich prezrádzajú.\" Mám čerstvú, osobnú skúsenosť s firmou / Slovnaft / v ktorej pracujem. Dostali sme podpísať \" etický kódex zamestnanca \", nebudem ho komentovať, pretože je to zmes lacných, \" reformátorských \", komunistických textov, ktoré už snáď poznajú aj malé deti.Človeku je z toho smutne...lebo vidím ich skutky.
Hon na U.B.L. vyvolal to najdvoležitejšie-okamžité zvýšenie rozpočtu USA na zbrojenie a to nielen \" s požehnaním \" občanov ale \" masírovanie \" verejnej mienky režírované podľa STARÉHO a OSVEDČENÉHO / nie len za nacizmu.../ VEĽA rozprávať, jednoducho a hlavne nedovoliť, aby ľudia premýšľali KOMU TO PROSPEJE, hneď apelovať na city a pôsobiť na STÁDOVITOSŤ, manipulovateľnosť s polpravdou a PRESVEDČIVO podanou lžou...Prečo neznie POKOJ VÁM?Prečo \" NEDOVOLÍME \" aby súdil Stvoriteľ? Pýcha človeka sa šplhá do nebies, nanásytnosť niekoho už \" stratila aj pud sebazáchovy \". Pán Ježiš plače nad Jeruzalemom tohoto ľudstva a chce ešte objať TEBA, MŇA...ešte stále nie je naplnený ćas a TO JE NAŠA NÁDEJ, že MOJA manželka, Tvoj priateľ DNES príde ku krížu, lebo poznal, že si VLK obliekol rúcho baránka.
U.B.L. je človek a človeka bude súdiť BOH, ľahko sa je proti človeku brániť tak, ako si bránime svoj príbytok. JEDNODUCHO zavriem DVERE. Určite svoj príbytok NEBRÁNIM TAK, že sa dobíjam so sekerou do cudzieho bytu, prípadne vybehnem na ulicu a zastavujem okoloidúcich / ohrozujúc ich sekerou /, dokonca nahovorím \" kamarátov \" a podľa seba začnem \" súdiť \" celú ulicu!? A to si už nepripomínam, že tú sekeru predávajú okolo seba ďalej ...
_________________
peter_sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zdenek



Založen: Dec 02, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2002 9:12 am    Předmět: Citovat

Odpověď na otázku boje proti teroru si musí položit každý z nás. Každý sám sobě, než o tom začně mluvit před ostatními.
Příklad: jdeš po ulici se svojí rodinou. Vběhne odněkud parta výrostků a jen tak z dlouhé chvíle tě napadnou. Nic osobního.
Dobodají tě nožem, znásilní ti ženu, zabijí děti. Nic osobního. jen se tak baví.
Přežil jsi.
Co dál. Nejde o odvetu. Nejde o trest. Trestá ať ten, kdo je k tomu nejvýše zmocněn. Ale já i když se s tím vyrovnám, i když v sobě potlačím zlobu a touhu po pomstě, vždycky budu v sobě nosit ztrátu.
Nic jsem neztratil. Někdo mne okradl. A já, tak jako všichni okradení budu žádat o ochranu. O ochranu před podobnými útoky. Kdo mne ochrání? Moje nečinnost? NE.
Možná to byl špatný příklad. Přesto si myslím, že v sobě nese dost podobností. Nejde mi o muslimy. Je to relativně mladé náboženství a proto musí být agresívnější. Nejde tu o žádnou válku křesťanství proti muslimům. Terorista, ať už s důvody náboženskými, mocenskými či hmotnými je pro mne nebezpečím. Pro mne, stejně tak jako pro Vás, i pro vás i pro TEBE.
Kdo z obětí teroristických útoků měl něco osobního proti útočníkovi? Asi nikdo.
Necítíte nutnost volat po ochraně. Nechcete se ALESPOŇ BRÁNIT?
Válka proti terorismu je válka obranná. Agresoři už svoje války začly. Ne jednu. Ne několik. Je rozpoutaných tolik válek, kolik je aktivních teroristických skupin.
Necítíte potřebu se bránit? Já ji cítím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mroz



Založen: Mar 18, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2003 10:45 am    Předmět: Citovat

jistě cítím potřebu se bránit, jenom chci připodotknout dvě poznámky.

a) jistě je tu několik tisíc lidí, kteří najednou zahynuli ve WTC. Celá ta akce je ohavná a zaslouží odvetu/trest. Ale při vší té hrůze mi to připadá, jako by se to nakonec i řadě lidí ve Státech tak trochu hodilo. Bushovi stoupla popularita, některým firmám vzrostl rozpočet, národ se sjednotil proti hrozbě a dá se líp manipulovat. Ti američané, které znám osobně, jsou přímí lidé a často věřící křesťané. Ale bojím se, že \"nahoře\" se neuvažuje v mantinelech morálky a lidské odpovědnosti, ale velmocensky a s ohledem na globální zisk. Ty takzvané \"národní zájmy\" nejsou až tak zájmy těch obyčejných lidí, ale spíš zájmy těch, kdo myslí takhle \"politicky\".

b) jistě je třeba nějak se vypořádat s těmi, kdo tu akci naplánovali, připravili a zaplatili. Ale je otázka, jestli to, co teď předvádí Bush, není reakce ve stylu omerty, kdy kromě samotných viníků chce potrestat všechny, kdo s nimi měli co společného. Když se vrátím k oněm výše zmíněným výrostkům: Jistě je potřeba potrestat je a také ty, kteří je případně navedli, ale nemůžete trestat i učitele ve škole, protože tam devět let chodili. A to, jak se amerika chystá na Irák, mi přijde přesně v téhle úrovni.

Zatím není žádný přesvědčivý důkaz, že s tím Irák měl něco společného. Že by Ládina podporoval, skrýval, využíval, dával mu příkazy... Zatím jsou tady jen jakási neurčitá prohlášení a chřestění zbraněmi. A je podle mne dobře, že rada bezpečnosti se teď velkou většinou postavila proti válce. Možná, že až amerika důkazy poskytne, se situace změní, ale zatím se chovají jako opilec, který chce každého slabšího zmlátit.
_________________
evanjelický mrož
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
bolek
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Oct 22, 2001
Příspěvky: 13
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2003 9:51 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s mrozem, mám úplně stejné pocity. To co píše zdeněk mi dost připomíná oficiální válečnou propagandu, která prostě musí působit na emoce aby přebily racionální námitky a pochybnosti. Emoce však nejsou dobrý rádce. kdybychom se jimi řídili, měli bychom tu dodnes zákon krevní msty a děsný chaos, ve kterém by umírali nevinní jenom proto, že nejsou nepřátely našich nepřátel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wasil



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt březen 25, 2004 10:17 am    Předmět: Citovat

Promiňte, ale jste ubozí!
Naznačujete, že útoky v USA 21. září 2001 s tisící mrtvých američanů se někomu, třeba Bushovi, nebo jiným politikům hodily? To snad ne!!!!
A co ve Španělsku, tam byl terorista taky ten, co potom vyhrál volby?

Zdeněk použil příklad s přepadením, já ho zažil a potom chodil po soudech, protože jsem předtím zachránil život. Znamená to, že to příště neudělám?

Jste jako ekologičtí aktivisté tajně placení za své výstupy a aktivity!
Povodeň v 97 se taky hodila spoustě firem, které potom pracovaly na obnově a prevenčních opatřeních. Že by ji tyto firmy taky přivolaly?

Bolku, ty píšeš o emocích jako o něčem špatném. Tys asi neměl nikoho blízkého ve dvojčatech WTC!
Jo z teploučka domova se to kecá!

Co byste dělali na místě Bushe,
prezidenta nejsilnějšího (vojensky) a napadeného národa, ale taky věřícího křesťana? Modlili se, jistě, ale nic víc? Co třeba prevence, nebo obrana?

Pojďme Zdeňku, braňme se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pastýř
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Feb 09, 2004
Příspěvky: 1
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st květen 05, 2004 3:25 pm    Předmět: Citovat

Zaujala mne tato jiz vadnouci diskuse a tak se pokusim napsat svuj nazor. Nejsem pritelem valek a zabijeni civilistu, to podotykam. Podivam-li se vsak na ohniska svetoveho konfliktu (Afganistan, Irak, Indie, Izrael, Srbsko, Cecensko...) vidim zde spolecneho jmenovatele. Islam a terorismus. Kdo znate alespon trochu Islam, pak jeho uceni o nasilne islamizaci sveta je faktem a neni dobre tuto skutecnost ignorovat. Uvedu priklad: predstavte si, ze nekdo verejne prohlasi, ze mne zabije a popise svuj plan, jak si koupi pusku, ze to ucini z protejsiho domu a ze to ucini ve stredu rano. V utery vecer uvidim onoho muze, ze si zakupuje strelivo, v noci pak vejde do protejsiho domu a k ranu si zacne na strese budovat strilnu. Nicim, krom sveho zameru, se neprovinil. Ma zbrojni pas, klice od domu i souhlas majitele strechy. Co mam delat? Cekat az vystreli jako prvni...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladik



Založen: May 25, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2004 12:11 pm    Předmět: Citovat

plně s tímto příspěvkem souhlasím, je spousta věcí s kterými se nemohu ztotožnit co se týče amíků, ale narozdíl od Českých společenských čpiček oni umí zaujmou jasný a konkrétní postoj a jít za tím. Jedna věc je však jasná proč mají muslimové USA za nepřítele? Především protože USa stojí za Izraelem. A to je ten kořen všeho, kdyby ČR stála za Izraelem jako USA, tak si budte jisti že budeme mít velké problémy s atentáty. A pak by musela přijít obrana a to i na území nepřítele. Jenže český človíček který se od roku 1620 pořád zaprodává a pořád pod někým slouží to nechápe.
[citát]
On 2002-12-02 09:12:00, Zdenek napsal:
Odpověď na otázku boje proti teroru si musí položit každý z nás. Každý sám sobě, než o tom začně mluvit před ostatními.
Příklad: jdeš po ulici se svojí rodinou. Vběhne odněkud parta výrostků a jen tak z dlouhé chvíle tě napadnou. Nic osobního.
Dobodají tě nožem, znásilní ti ženu, zabijí děti. Nic osobního. jen se tak baví.
Přežil jsi.
Co dál. Nejde o odvetu. Nejde o trest. Trestá ať ten, kdo je k tomu nejvýše zmocněn. Ale já i když se s tím vyrovnám, i když v sobě potlačím zlobu a touhu po pomstě, vždycky budu v sobě nosit ztrátu.
Nic jsem neztratil. Někdo mne okradl. A já, tak jako všichni okradení budu žádat o ochranu. O ochranu před podobnými útoky. Kdo mne ochrání? Moje nečinnost? NE.
Možná to byl špatný příklad. Přesto si myslím, že v sobě nese dost podobností. Nejde mi o muslimy. Je to relativně mladé náboženství a proto musí být agresívnější. Nejde tu o žádnou válku křesťanství proti muslimům. Terorista, ať už s důvody náboženskými, mocenskými či hmotnými je pro mne nebezpečím. Pro mne, stejně tak jako pro Vás, i pro vás i pro TEBE.
Kdo z obětí teroristických útoků měl něco osobního proti útočníkovi? Asi nikdo.
Necítíte nutnost volat po ochraně. Nechcete se ALESPOŇ BRÁNIT?
Válka proti terorismu je válka obranná. Agresoři už svoje války začly. Ne jednu. Ne několik. Je rozpoutaných tolik válek, kolik je aktivních teroristických skupin.
Necítíte potřebu se bránit? Já ji cítím.
[konec citátu]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peto



Založen: Mar 20, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2004 9:53 pm    Předmět: Citovat

Bravo poslendí tři !!!! Stoprocentně souhlasím a potzvrzuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Co U.S.A válkou proti teroru vlastně sledují? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.26 sekundy