Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Taťána.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16378, komentáře < 7 dní: 373, komentářů celkem: 411786, adminů: 60, uživatelů: 5158  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 152 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112182867
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Sbírka na pomoc Filipínám
Vloženo Pátek, 15. listopad 2013 @ 19:28:33 CET Vložil: Olda

Služba bližním poslal poutnick

Milí bratři, milé sestry ve sborech BJB. Jistě jste v médiích zaznamenali informace o tragédii, kterou způsobil tajfun Haiyan na Filipínách.

Tajfun Haiyan je popisován jako pravděpodobně nejsilnější bouře, která kdy byla zaznamenána. Zanechal za sebou více než 2000 mrtvých, některá média hovoří až o 10 000. Miliony lidí přišli o domov a jsou bez energií i potravin. Mezi postiženými jsou také členové baptistických sborů.

Světový svaz baptistů (BWA) vybízí baptistické unie, sbory a jednotlivce, aby přispěli do sbírky na pomoc obětem tajfunu Haiyan na Filipínách. Gerlie Balero, z Konvence Luzon – Jižních baptistických církví na Filipínách, řekl: „ Těla leží na ulicích, lidé ztratili domovy, práci, své milované. Mnoho lidí nemá co jíst, není pitná voda a nejsou léky.“ Na Filipínách je pět baptistických organizací, které patří do BWA, s celkovým počtem členů asi 430 000.Výkonný výbor vyhlašuje sbírku na pomoc Filipínám. Finanční prostředky, které se v rámci BWA vyberou, budou poskytnuty filipínským baptistickým organizacím a také budou použity záchrannými týmy BWA v postižených oblastech. Protože situace na Filipínách je kritická, zašleme ihned 100 000 Kč z Krizového fondu jako okamžitou pomoc.

Sbory nechť zasílají výtěžek sbírky na účet VV č. 63112309/0800. Variabilní symbol tvoří číslo sboru + číslo krizového fondu (911857). Do poznámky uveďte: Filipíny. Jednotlivci mohou své dary zasílat na stejný účet, variabilní symbol je 911857, do poznámky uveďte: Filipíny. Sbírka potrvá do 16. prosince 2013.

S bratrským pozdravem

Luděk Šíp, tajemník VV


"Sbírka na pomoc Filipínám" | Přihlásit/Vytvořit účet | 8 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Sbírka na pomoc Filipínám (Skóre: 1)
Vložil: Pavell v Pátek, 15. listopad 2013 @ 22:08:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vážení diskutující, jsem názoru, že když neumíme pomáhat duchovně, nemůžeme pomáhat ani hmotně. Již mne ani nepřekvapuje, že ihned po nějaké velké katastrofě se ihned vyrojí ohromná ochota finančně(hmotně) pomáhat. A to zvláště u velkých náboženských organizací, které by se spíše měly starat hlavně o pomoc duchovní. Za velkou ochotou k rychlé finanční pomoci pozoruji hyenismus. Silně pochybuji, že se vybrané hmotné prostředky dostanou k potřebným. Myslím si, že na těchto sbírkách profitují ty největší hyeny, které jen číhají, kdy se ve světě stane nějaká katastrofa. Pomalovaný náklaďák někde vysype bednu konzerv za bedlivého dohledu kamer, aby se neřeklo, a to je tak všechno.

Bůh pomáhej postiženým, modleme se za ně, věřme Bohu že nejlepší a nejrychlejší pomoc může zorganizovat jedině On. Modleme se, abychom poznali v boží vůli správnou pomoc duchovní i pomoc hmotnou. Pomáhat je uměním Ducha.Re: Sbírka na pomoc Filipínám (Skóre: 1)
Vložil: Pavell v Neděle, 17. listopad 2013 @ 11:42:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Velmi Vám děkuji pane Krispusi, za Váš komentář. 
Ze zdejší diskuse jsem odešel. Jelikož jste však až dnes reagoval na můj komentář, a já Váš komentář považuji za nejlepší ze svědeckých komentářů zde vůbec. Komentářů co se týče našeho duchovního vztahu ke Kristu. Tak jsem tento váš duchovně zářný komentář s dovolením vytáhl ze změtí jedovatých katolických blábolů, kde se ztrácel a dal ho sem i když je mimo téma tohoto článku. 


Re: Re: Re: Tělo a krev našeho Pána. (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: 
Krispus (ryba@iol.cz) v Neděle, 17. listopad 2013 @ 08:03:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jen malý příspěvek do vaší diskuse. S Pánem Ježíšem lze prožívat nejen vztah skrze víru v Jeho slovo. Je to právě Duch sv., který stojí za emočními projevy vztahu mezi Bohem a věřícím člověkem. Nepotřebuji k tomu eucharistii, ale otevřít se Duchu sv. naplno ( někdy se tomu říká křest do Ducha ) . Pak k víře přijdou i emoční projevy osobního vztahu s Pánem. Takže, emoční projevy doteků Krista, nejsou projevem "slabé víry", ale naopak , jsou projevem silné víry v Boží slovo a k mnohým zaslíbením, která jsou dána svatým v Kristu . Na víře stojí a ona je základem. Pak může křesťan vstoupit   vstupem do oblasti vztahu ve kterém prožívá doteky Krista v emoční oblasti . Lze vnímat i doteky Boží lásky nejen v intelektuální oblasti, ale i pocitově ( emočně). Nesmí se ovšem nadřadit honba za pocity nad víru v Boží slovo. Nadřadit to nad správné rozdělování slova pravdy.

1 Jan 2: 12 - 14 "  Píšu vám, děti, že jsou vám odpuštěny hříchy pro jeho jméno. Píšu vám, otcové, že jste poznali toho, který je od počátku. Píšu vám, mládenci, že jste zvítězili nad Zlým. Napsal jsem vám, děti, že jste poznali Otce. Napsal jsem vám, otcové, že jste poznali toho, který jest od počátku. Napsal jsem vám, mládenci, že jste silní a slovo Boží ve vás zůstává, a tak jste zvítězili nad Zlým"


K tomu musí člověk dorůst a otevřít své srdce pro Ducha sv. Otcové si již prošli všechny fáze duchovního růstu a ve finále je napsáno , že " otcové poznali toho, který je od počátku" . To je nejhlubší možné poznání . Nemusí to nutně souviset s věkem, ale spíše s délkou vztahu s Bohem . Jsem věřící ( znovuzrozený)  43 let a myslím , že vím o čem mluvím. Teprve teď jsem objevil krásu Písně písní. Čas od času mi Duch sv. otevře srdce a doslova prožívám vztah lásky k Milému . Nedá se to popsat, je to příliš osobní, ale existuje to. A protože se téma týká prožívání eucharistie, tak říkám, že to jde i bez ní. Naopak si myslím, že u velké většiny katolíků je o duševní záležitost, která nejde z Ducha sv. ,ale z duše věřícího katolíka. To se dá lehce zaměnit. Důležitý je původ a kdo stojí za tím prožíváním. Věroučně je eucharistie špatně a jde o lidský výmysl . Víra v Boží slovo tam chybí, protože se více věří tradici než Písmu.  Silná víra a otevření  srdce pro Ducha sv. je základem prožívání i emočního vztahu s Kristem ( Bohem ) , ale nesmí u toho být eucharistie nebo nesprávné výklady Písma  včetně malé víry v moc Božího slova


K tomu není co dodat, to se prostě duchovně žije, a život je v Duchu. Zůstávejte v Pánu bratře v Kristu. Pavel.
Re: Sbírka na pomoc Filipínám (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 18. listopad 2013 @ 10:31:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Věřím že pokud chce člověk pomoct bližnímu tak může a také má spojit několik věcí. Modlitbu, půst i reálný dar. Jedno podporuje a umocňuje druhé. Zahraniční pomoc má pro nás tu výhodu že ti lidé nám to pravděpodobně neoplatí hmotným způsobem, nebudeme z toho mít žádný dočasný užitek.  Našim chudákům často víc chybí naše láska a volný čas než peníze. Například dětem v sirotčincích. To za co si u nás koupíme nějakou maličkost může v rozvojových zemích zachránit život. Léky na lepru v počátečním stadiu stojí asi 200 Kč a cenu života má obyčejný a vezdejší chléb.

Půst a láska jsou velice důležité. Když se třeba podíváme jak Pán Ježíš Kristus nasytil zástup. Jak řekl apoštolům aby ty lidi nakrmili oni  a pak počkal až jeden chlapec obětuje svačinu. Potraviny bral do rukou a dával je učedníkům, aby je nosili lidem. Právě tak jako dává i jiná dobrodiní prostřednictvím Církve.

Věřím že Bůh je dost mocný na to aby rozmnožil a odnesl do Afriky i malý krajíček chleba nebo doušek vody. Který si odepřeme nebo zachráníme před vyhozením. Svatý otec František nedávno nazval vyhazování jídla krádeží. Těm kteří hladovějí.
Re: Sbírka na pomoc Filipínám (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 18. listopad 2013 @ 10:37:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jinak co se týče charitativních organizaci baptistů tak jim věřím stejně jako třeba Adře adventistů sedmého dne, evangelické Diakonii, Armádě spásy nebo naší Charitě. V krizových situacích se rozdíly mezi církvemi stírají.
Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy