Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Mikuláš.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16272, komentáře < 7 dní: 657, komentářů celkem: 404427, adminů: 60, uživatelů: 5118  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 56 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Willy
JirkaB
gregorios777
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110257017
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Jsem naivní a nenaletěl jsem??
Vloženo Pondělí, 26. listopad 2018 @ 09:22:04 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Frantisek100

Křesťané často se chlubí tím, že jsou svatý a vyvolený lid. Dokládají to verši z Bible.   Např. 1Pt 2,9   ·  9Vy však jste ‚rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svatý, lid náležející Bohu‘, abyste hlásali mocné skutky toho, kdo vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla.   A pak to dokladují i veršem ze SZ   Dt7,5-6-8 ·  6Jsi přece svatý lid Hospodina, svého Boha; tebe si Hospodin, tvůj Bůh, vyvolil ze všech lidských pokolení , která jsou na tváři země, abys byl jeho lidem, zvláštním vlastnictvím. ·  7Nikoli proto, že byste byli početnější než kterýkoli jiný lid, přilnul k vám Hospodin a vyvolil vás. Vás je přece méně než kteréhokoli lidu. ·  8Ale protože vás Hospodin miluje a zachovává přísahu, kterou se zavázal vašim otcům, vyvedl vás Hospodin pevnou rukou a vykoupil tě z domu otroctví, z rukou faraóna, krále egyptského.   Ale jaké vlastnosti by měl mít svatý lid?

Jak se liší vyvolený lid Pána Ježíše od vyvoleného lidu ve SZ ?   O svatém lidu ve SZ psáno v téže kapitole  toto:   ·  1Až tě Hospodin, tvůj Bůh, uvede do země, kterou přicházíš obsadit, zažene před tebou početné pronárody, Chetejce, Girgašejce, Emorejce, Kenaance, Perizejce, Chivejce a Jebúsejce, sedm pronárodů početnějších a zdatnějších než ty. ·  2Hospodin, tvůj Bůh, ti je předá, abys je pobil. Vyhubíš je jako klaté, neuzavřeš s nimi smlouvu a nesmiluješ se nad nimi, ·  3nespřízníš se s nimi, svou dceru neprovdáš za syna někoho z nich ani jeho dceru nevezmeš pro svého syna. ·  4To by odvrátilo tvého syna ode mne, takže by sloužili jiným bohům. Hospodin by proti vám vzplanul hněvem a rychle by tě vyhladil. ·  5Proto s nimi naložíte takto: jejich oltáře rozboříte, jejich posvátné sloupy roztříštíte, jejich posvátné kůly pokácíte, jejich tesané sochy spálíte.   Pán Ježíš o sobě říká:

  • Jan 14, 9Ježíš mu odpověděl: „Tak dlouho jsem s vámi, Filipe, a ty mě neznáš? Kdo vidí mne, vidí Otce. Jak tedy můžeš říkat: Ukaž nám Otce?
    Proč je SZ plný násilí a krutostí? Je Hospodin židů dávající pokyny k vraždění totožný s Otcem Pána Ježíše? Zatímco židé by hned pohany vyvraždili, protože jim to údajně Hospodin nařídil, pohané se někdy chovají jinak. Babyloňané po dobití Judska nechají židy nejen žít, ale ti, kteří jsou převezeni do Babylona, se mají celkem dobře. Tak dobře, že se později ani nechtějí vrátit.    Umíte někdo z  křesťanů na to odpovědět???  Mne to děsí a mám strach, že jsem něčemu naletěl. Mohu  či mám ve všem věřit SZ??A fanatičtí křesťané  ty masakry tak lehce přejdou, jakoby to bylo úplně normální. Katolíci a jiní se v těchto zločinech asi i inspirovali, když dobývali svět násilím. Mimo to byli křesťané agresivní i mezi sebou vzájemně. Kde existovalo ovoce Ducha.   ·  22Ovoce Božího Ducha však je láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, ·  23tichost a sebeovládání. Proti tomu se zákon neobrací.       Kde je pravda?   Dějiny byli  a jsou plné násilí a zla. A bohužel toto zlo šířili a šíří nejvíce ti, kteří se považují za svatý lid. Doufejme, že svatými nejsou, jinak by vše bylo důkazkem, že křesťanství je podvod.   Stále věřím, že podvodem není. Tak jsem naivní.              

"Jsem naivní a nenaletěl jsem??" | Přihlásit/Vytvořit účet | 613 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jsem naivní a nenaletěl jsem?? (Skóre: 1)
Vložil: skalaa v Středa, 12. prosinec 2018 @ 11:47:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Na povzbudenie Františkovi:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=348&v=-xz25b1PLgwRe: Jsem naivní a nenaletěl jsem?? (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Středa, 05. prosinec 2018 @ 09:35:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Frantisku. Lide v mnoha krestanskych denominacích se bavi o vire, ale jsou mezi nemi lide kteří rikaji ze mají krestanske zkusenosti. To znamena ze něco prozili na vlastní kuzi ve svém zivote. Ty mas také zivotni zkusenosti co jsi zazil, a asi vis ze pokud clovek něco nezazije na vlastní kuzi tak si nedokaze plne uvědomit co ta zkušenost obnasi. Pokud nezazijes smrt svých rodicu tak si to tezko dokazes představit co to obnasi.A ted něco od Boha: Buh stvoril tento svet a celej vesmir. My lide nejsme ve vesmiru sami Bible popisuje i Andely. Ale v nebi kde byl pokoj a mir se obevil hrich. Nikdo to neznal az když ten hrich plodil v nebi ovoce tak si andele pomalu zacali uvědomovat co hrich zpusobuje. Ale zadny andel nezemrel. Buh v této situaci stvoril člověka jak to dopadlo vis. Nase planeta je po padu do hrichu v podstate ucebnici všech bytosti ve vesmiru co je to hrich a jake jsou dusledky hrichu. Jezis řekl ze knížetem tohoto světa je satan. Teda satan vladne na naší planete.
Buh dovolil aby se na naší planete delo zlo udelal to proto aby cely vesmir videl jak by vypadalo nebe pod vladou satana. Ve starem zakone jsou pasaze kde Buh vyda prikaz k likvidaci celého naroda. Nez udelas zaver prostuduj si jak ti lide zili co delali a v co verili.Tito lide bezne uctivali modly pry bohy. temto bohum na oltarich bezne v ramci bohosluzby obetovali lidi a hlavne male deti. V Bibli se doctes i to ze se ještě třeba nenaplnily hrichy kanancu do te miry aby je Buh potrestal. Tehdy byli Izraelite 400 let v otroctvi v egypte a kananci dostali tech 400let k tomu aby se obratili k pravému Buhu. Ale oni to neudelali a jejich hrich se naplnil do te miry ze Buh musel zasáhnout skrze Izraelity.Buh dokaze cist lidske srdce je prano ze clovek se muze tak hodne zatvrdit sve srdce ze uz nedokaze najit cestu zpet. Je zrcita hranice zatvrzeni srdce a pokud stvorena bytost tu hranici prekroci tak uz není cesty zpet a pro vsemocneho Boha je takova bytost nespasitelna proste uz nejde takovy clovek spasit skrze obet Jezise. To se stalo satanovi i jeho andelum. Proto je Buh uz nemůže prijmout spet.
Takze pokud Buh ve starem zakone da rozkaz k zabijeni lidi tak Buh vi ze tito lide uz jsou nespasitelni.
Vem si priklad a precti si dobře cat Bible kde se pise o zniceni Sodomy a zjistis ze pokud by se v Sodome nachazel jediny clovek který by byl spasitelny tak Buh by sodomu neznicil, pokud vim tak Buh zaridil aby lide co mají sanci na spaseni byli vyvedeni ze sodomy bohužel Lotovy dcery i jejich manzele neuverili a v nebi je nepotkáš pravdepodobne.
Buh je Laska a laska nikdy život nenici. Co udelal Buh který je Laska, radeji vlastní život polozil nez aby člověka odepsal navždy.Maslim tim to ze by lidstvo jako takove cele vyhynulo. Každý clovek ma sanci byt v nebi to ze tam nekteri lide nebudou tak za to není odpovedny Buh ale clovek. Kazdej z nas se sam rozhoduje komu chce slouzit jestli dobru nebo zlu. Dobro Jezis zlo satan.  Re: Jsem naivní a nenaletěl jsem?? (Skóre: 1)
Vložil: skalaa v Sobota, 01. prosinec 2018 @ 17:38:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Má cesta víry - Hedwiga a Daniel Kašlíkovi Re: Jsem naivní a nenaletěl jsem?? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 28. listopad 2018 @ 00:25:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Jsem naivní a nenaletěl jsem??

  Naivní ne. Spíše jsi zlý, sprostý, hrubý, lživý, útočný, bezcitný, bezcharakterní. 

  A ano, naletěl.


Jak se liší vyvolený lid Pána Ježíše od vyvoleného lidu ve SZ ? 

  Dost podstatně.

  Vyvolení SZ je podle těla. Vyvolený lid Pána Ježíše je podle ducha.


Proč je SZ plný násilí a krutostí?

  Protože je to realistický záznam dějin. Historická kniha.


Je Hospodin židů dávající pokyny k vraždění totožný s Otcem Pána Ježíše?

  Ne.


Umíte někdo z  křesťanů na to odpovědět??? 

  Samozřejmě. 

  Je spousta lidí, co vymění svobodu za kus žvance a dobré bydlo, co zradí pro kus žvance i svoje nejbližší, svůj národ, rodinu a dobré bydlo je pro ně víc, než například čest. Však to známe i z dob zločinných režimů minulého století: Někteří lidé se nepoddali nátlaku či úplatkům a výhodám, stáli zpříma, i když je to stálo hodně, i když byli mučeni, zavřeni, statisíce, miliony lidí. Jiní zase kolaborovali se zločinným režimem  a sloužili mu za výhody.

  V tomto se dějiny nemění.


Mne to děsí a mám strach, že jsem něčemu naletěl.

  Naletěl jsi určitě, strach mít nemusíš. Ten je zbytečný. 

  Je jen otázka, zda chceš zůstat v tom, co žiješ, nebo se budeš zajímat o pravdu a vyhledáš pomoc.


Mohu  či mám ve všem věřit SZ?

  Ano, můžeš. Ale nemusíš. To už je tvoje rozhodnutí.


Kde je pravda? 

  Ve tvých lžích určitě ne.

  Pokud tě pravda zajímá a máš čas, v klidu běž do knihovny, půjč si nějaké historické knížky a přečti si, jak to bylo - pokud máš ovšem zájem se zbavit nenávistné ideologie a lží, kterých jsi plný.

  Cizinec.
Re: Jsem naivní a nenaletěl jsem?? (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Úterý, 27. listopad 2018 @ 17:59:21 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, čísla v Písmu svatém jsou nemilosrdná. Když si uvědomíš, že ze 600 000 Izraelských mužů starších dvaceti let vešli do Kannánu pouze dva lidé, měl by ses minimálně smrtelně zděsit. Jestli to převedu na lidskou duši, tak z lidské duše vejde do ráje skrze plamenné meče cherubínu pouze tato neuvěřitlně malá část = 0,0000033 %. To nejsou má čísla, ale čísla Písma svatého!

599998 části lidské duše je odsouzeno k smrti. Takže jen ta nesmírně malá část lidské duše je posvěcená - oddělená ke spasení. Než ji člověk sám v sobě najde a začne se jí řídit, musí tu nesmírně velkou část své duše sám odsoudit.

1 Korintských 11,28 Nechť každý sám sebe zkoumá, než tento chléb jí a z tohoto kalicha pije.
                                29 Kdo jí a pije a nerozpoznává, že jde o tělo Páně, jí a pije sám sobě odsouzení.
                                30 Proto je mezi vámi tolik slabých a nemocných a mnozí umírají.Re: Jsem naivní a nenaletěl jsem?? (Skóre: 1)
Vložil: skalaa v Úterý, 27. listopad 2018 @ 09:33:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Víno Božího hněvu:Re: Jsem naivní a nenaletěl jsem?? (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Úterý, 27. listopad 2018 @ 17:16:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejdříve si vyjasněme, co biblicky znamená slovo svatý.

Genesis 2, 3. I požehnal Bůh dni sedmému a posvětil ho; nebo v něm odpočinul Bůh ode všeho díla svého, kteréž byl stvořil, aby učiněno bylo.
Dt7,5-6-8 ·  6 Jsi přece svatý lid Hospodina, svého Boha; tebe si Hospodin, tvůj Bůh, vyvolil ze všech lidských pokolení , která jsou na tváři země, abys byl jeho lidem, zvláštním vlastnictvím.
Exodus 20, 11V šesti dnech učinil Hospodin nebe i zemi, moře a všechno, co je v nich, a sedmého dne odpočinul. Proto požehnal Hospodin den odpočinku a oddělil jej jako svatý.

Nejdříve Genesis: Bůh tím, že požehnal sedmý den a posvětil ho, tak tím ho oddělil od ostatnich šesti dnů.
Dt 7, 6...tebe si Hospodin, tvůj Bůh, vyvolil ze všech lidských pokolení; jinými slovy oddělil od všech ostatních pokolení země.
Potvrzení máš v Ex. 20,11... Proto požehnal Hospodin den odpočinku a oddělil jej jako svatý.

Svaté tedy podle Písma je to, co Bůh oddělí od ostaních dnů, lidí, národů!!!

Víš tedy proč je SZ plný násilí a krutosti? Odpověď je docela jednoduchá. Protože svatý - oddělený Izraelský národ se podle toho nechoval a aby se naučil poslušnosti, začal sklízet to, co zasel. Nebyl laskavý? Sklízel nelaskavost. Neměl na prvním místě Hospodina? Co asi je opakem? Nemiloval jak měl? Sklízel hněv.
Atd. Pozorně si přečti deuteronomium kapitoly 27 až 30.

Jestli toto platilo pro svatý - oddělený lid Boží za SZ, oč více to platí pro svatý - oddělený lid Nové smlouvy.


Re: Jsem naivní a nenaletěl jsem?? (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Pondělí, 26. listopad 2018 @ 11:43:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
vesmír a všetko stvorenstvo včetne človeka stvoril Boh. On je ten ktorý ,,rozdal karty,, On je ten ktorý určuje podmienky, On je ten ktorý má vždy pravdu, On je ten ktorý vždy všetko robí dobre a bez chyby... (R1... hnev Boží sa zjavuje proti každej bežbožnosti...) to platí pre každého či si to uvedomuje, či tomu verí alebo nie... Boh keďže je absolútna pravda je aj absolútna spravodlivosť... Boh má právo trestať človeka... 
to že Izrael dostal príkaz vyhubiť 7 národov nebol len rozmar, ale je tam uvedený dôvod a ten je ,,bezbožnosť národov,,... k tomu si Boh použil izrael... keď Boh trestal Sodomu, použil na to oheň a síru... keď Boh trestal celú zem, použil na to vodu pri potope... ak dnes začína trestať pohanskú európu môže k tomu použiť hordy migrantov, ktorý rozložia ,,postkresťanskú kultúru,,...
zdá sa vám to nefér a kruté?... ľudia často nezmyselne krituzujú fakt že Izrael je vyvolený národ... áno je... ale zároveň Izrael je najviac bitým národom sveta... tak čo chcete byť ,,vyvoleným,, alebo najviac nenávideným a najviac trestaným? 
Boh a biblia majú vždy pravdu, alebo sa chcete hádať s Bohom?... ja to nepotrebujem... viem si predstaviť ako Izrael stína hlavy bezbožným národom a viem si predstaviť aj plynové komory kde zomierajú židia...Re: Jsem naivní a nenaletěl jsem?? (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Pondělí, 26. listopad 2018 @ 12:48:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejsem křesťan. Hlásím se k judaismu.
Se zájmem si přečtu, jak křesťané aplikují Písma Tóry (tzv. SZ, SS) na svá písma (tzv. NZ, NS).

Abstrahovat „duchovně“ se dá leccos, ale mělo by to mít praktický dopad na lidský život, (a hlavně hlavu a patu).Re: Jsem naivní a nenaletěl jsem?? (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Pondělí, 26. listopad 2018 @ 15:30:58 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
>>Je Hospodin židů dávající pokyny k vraždění ...<<
>>Zatímco židé by hned pohany vyvraždili...<<
>>Vyvolený národ měl zabíjet pohany...<<
>>nakonec zavraždil i Pána Ježíše...<<

Zajímavý úsudek.
Ještě někdo z křesťanů (a to pan František křesťanem podle mne je) takto kontextově uvažuje?