Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Taťána.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16378, komentáře < 7 dní: 374, komentářů celkem: 411787, adminů: 60, uživatelů: 5158  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 299 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112183849
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Bůh je křesťan
Vloženo Čtvrtek, 08. srpen 2019 @ 11:37:52 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal leonet

Myšlenka, že Bůh není křesťan, poměrně zneklidňuje ty z nás, kdo podvědomě až neskrývaně předpokládají, že naše víra, lidsky definovaná "křesťanská cesta", je cesta nejlepší, cesta, po níž se mají ostatní vydat. Uvědomujete si, že Bůh není ani muslim, ani buddhista, ateista, animista, zkrátka nepatří do žádné další kategorie, které jsme my lidé zavedli, abychom si v pomyslné účetní knize převedli Boha a jeho "požehnání" na svou stranu. Proč to děláme? Proč musíme umanutě vymýšlet způsob, jak se vymezit vůči druhým? Proč pak na základě tohoto rozdělení budujeme říše a ospravedlňujeme svojí nadřazenost a brutalitu? Chováme se, jako by Bůh naše říše schvaloval a podporoval. Bible říká, že všechny věci byly stvořeny v Ježíši, skrze něho a jím. Zdůrazňuje, že ani jedna jediná věc nezačala existovat odděleně od něj. Naše náboženské systémy však předpokládají oddělenost - oddělenou existenci. Když tedy uslyšíme slovo křesťan, představíme si někoho, kdo byl na začátku venku, mimo systém, ale pak se pomodlil určitou modlitbu nebo provedl nějaký zvláštní úkon a přesunul se z venku dovnitř. Ježíš jako Stvořitel, vykupitel a udržovatel všech věcí (tedy každé jednotlivé lidské bytosti) vzdoruje všem náboženským kategoriím. Bereme-li Ježíše vážně, pak nejednáme s outsidery a zasvěcenci, ale s těmi, kdo vidí a nevidí, důvěřují nebo nedůvěřují. Je tedy Bůh křesťan? Pokud se ptáte, zda Bůh separuje a jedná s lidmi různých denominací, věr a způsobů myšlení jako s outsidery až do chvíle, kdy vysloví zvláštní modlitbu a "dostanou se dovnitř", pak určitě není. Znamená-li vaše otázka, jestli nás Bůh všechny považuje za milované insidery nacházející se ve zcela nevědomém a zbědovaném stavu, miluje nás a stále hledá způsob, jak nám ukázat Ježíše jako svoji jedinou cestu, pravdu a život..., pak samozřejmě ano. Nový zákon byl původně napsán běžnou řečtinou - řečtinou koine (většina textu). Hádejte, jak se řecky řekne žalovat ve smyslu sdělení "satan je žalobce" (viz Zjevení 12,10)? Kategoro, což zaznívá v našem výrazu rozdělovat do kategorii. Znamená to slučovat věci nebo osoby do skupin a tak je třídit. Děláme to neustále, někdy právem. Když však takové kategorie obsahuje skrytý odsudek hodnoty a ceny, přidáváme se na stranu odpůrce našeho lidství, satana. Rozdělující obvinění snižují, ne-li přímo rozkládají jednotu našeho společného lidství, a z nás se stávají zabijáci těla Kristova.  Víte kdy mi bývá nejvíce smutno? Když se bratři ve víře odděluji od těch, kteří se k jejich víře nehlásí, nepřipojí nebo jsou někde na cestě mezi nevírou a vírou. Víra jakožto důvěra by se měla vždy projevovat aktivně, ne jako kategorie oddělující věřící od nevěřících. Pravda je taková, že každá lidská bytost se nachází někde na cestě mezi vírou a nevírou.  
Křesťanství není náboženství. Je to proklamace o konci náboženství, nikoli o náboženství novém, či dokonce nejlepším ze všech náboženství. Je-li kříž znamením něčeho, pak toho, že Bůh z náboženství odešel a vyřešil všechny světové problémy, aniž po jediném člověku žádal jedinou náboženskou věc. Kříž je ve skutečnosti znamením skutečnosti, že náboženství nemůže s problémy světa udělat vůbec nic - nikdy to nešlo a niky nepůjde. Citát z knihy The Mystery of Christ - and Why Don´t It, kterou napsal Robert F. Capon. Křesťanství není "tou cesto". Tou je Ježíš. Další úryvek z knihy Lži o Bohu, kterým věříme.


"Bůh je křesťan" | Přihlásit/Vytvořit účet | 51 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Bůh je křesťan (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Čtvrtek, 08. srpen 2019 @ 18:14:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Víra by se měla projevovat vždy aktivněRe: Bůh je křesťan (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Čtvrtek, 08. srpen 2019 @ 19:55:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

///....úryvek z knihy Lži o Bohu, kterým věříme. ///


Tak těm lžím nevěřte. Nebudete muset psát o tom knihy...

Re: Bůh je křesťan (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Čtvrtek, 08. srpen 2019 @ 20:27:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Hned z první věty je zřejmé, že autor není křesťan.Re: Bůh je křesťan (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 08. srpen 2019 @ 20:37:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co to je za blábol? Aha, leonet asi hulí trávu...Re: Bůh je křesťan (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 09. srpen 2019 @ 09:40:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Myšlenka, že Bůh není křesťan, poměrně zneklidňuje ty z nás, kdo podvědomě až neskrývaně předpokládají, že naše víra, lidsky definovaná "křesťanská cesta", je cesta nejlepší, cesta, po níž se mají ostatní vydat.

  Leonete, takovéhle věci opravdu někoho zneklidňují? Proč? 

 Když tedy uslyšíme slovo křesťan, představíme si někoho, kdo byl na začátku venku, mimo systém, ale pak se pomodlil určitou modlitbu nebo provedl nějaký zvláštní úkon a přesunul se z venku dovnitř.

  To si představuje poměrně dobře, ikdyž hodně zkresleně, protože to zřejmě nezná.

  Nejde sice tedy o "nějaký zvláštní úkon" či "určitou modlitbu", ale jde konkrétně o smlouvu, Boží smlouvu. 

  Takto to opravdu funguje: Byli doby, kdy jsme byli bez Krista, odcizeni společenství Izraele, bez účasti na smlouvách zaslíbení, bez naděje a bez Boha na světě. V Ježíši jsme se stali součástí jeho smlouvy.


  Nefunguje to ale tak, že by se "někdo sám přesunoval" odněkud-někam. To jsou podivné představy. Takovou moc člověk nemá se přesunout přes tu bariéru. Ten přesun "z venku dovnitř" dělá Bůh.


 Je tedy Bůh křesťan? Pokud se ptáte, zda Bůh separuje a jedná s lidmi různých denominací, věr a způsobů myšlení jako s outsidery až do chvíle, kdy vysloví zvláštní modlitbu a "dostanou se dovnitř", pak určitě není.

  Bůh je dobrý ke všem. Tu zkušenost mám za celý život, psal jsem i jedno externí svědectví v článku "víme, že Bůh hříšníky neslyší" [www.cizinec.com].

  Na druhou stranu ne všichni lidi jsou pod jeho autoritou: Jsou lidé, co mají od Boha "svobodu". Nejsou Božími dětmi. A s nimi zachází Bůh jinak - popisoval jsem v článku Parchant [www.cizinec.com]. A to je také zkušenost - jsou lidé, kteří znají a žijí Boží výchovu a to se dost liší od toho, když mají lidé "svobodu" od Boha.

  ToníkRe: Bůh je křesťan (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Pátek, 09. srpen 2019 @ 11:06:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Chléb a hry je latinské úsloví (panem et circenses), které charakterizovalo přístup císařů v pozdním úpadkovém období Římské říše, kdy byla za jídlo a hry získávána přízeň prostého lidu, která pak byla využita k jejich vlastním cílům.

Platí to v politice a bohužel i v mnoha církvích. Tento jednoduchý princip odvádí pozornost nejen prostého lidu od podstaných oblastí života. Místo chození v dobrých skutcích, které Bůh připravil těm, kteří ho miluji, se bohužel i mnozí z věřících nechávají svést ke konání obecného "dobra" ve jménu pokroku a záchrany planety.
Nevěří totiž Božímu slovu, že tato planeta musí projít ohněm, aby bylo odstraněno zlo. 

Re: Bůh je křesťan (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Pátek, 09. srpen 2019 @ 21:05:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bůh je křesťan

Není.
Učedníci, lidé,  byli nazváni křesťany, poprvé v Antiochii.

Něčím takovým se nemá smysl více zabývat. Re: Bůh je křesťan (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Čtvrtek, 15. srpen 2019 @ 10:17:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V tomhle v Frantou souhlasím. Milionový chlívek pro demokrazy, Evropské .ovnoty či Schwarzenbergovo/Štětinovo/Topkařů obdivování "praporu Azov" a jiných ukrajinských Ultras jde mimo mě, a to poslední doslova nechápu. Jak je možno takové "balkánské" výstřelky jako UK "karatele" brát jako "studnici a vzor demokracie" ?? - jak tu jednu chvíli málem vypadalo? Jo a Naďa .. - dokud neprozřela tak také Topkaři a Pěšinským tak obdivovaná :-)

U Lidovců - poslední 2 hlavní volby už je nevolím - mě přijde, že ta strana byla prostě "unesena" partou Neocons/Brusel - první signály byl třeba "pěnice Vlastička" a její + Vyčítalovo "dobrý den Radare .." ale důsledně už volím Okatou Múru .. ne, že bych ho "adorare devote", ale prostě jako "protestní hlas". Čímž samozřejmě jsem se stal  u některých i radikálně KC známých "Babišovcem" či (méně pod emocemi) prostě "komoušem", starou strukturou .. :-)  (zajímavá logika odsuzovatelů ..)

"Starému držkounovi" příjemní / "nedějní" politici :
za KDU Čunek - vyšachován v KDU ..
za ČSSD Foldyna - naprosto vyšachován v ČSSD
prezident "Velký pupík" Zeman - byť Sionista nezměrný, přeci jen "konzervativní" ale nad hrobem (doslova) a většinou "národa pražského" a "lidu intelektuálního" (= nejen rychlokvašky ze Soroš univerzity a Gender studies) vnímán jako "opice" bezu "špetky rozumu"(opravdu, oni to mu tak věří.. - takhle bych si nedovolil ohodnotit ani Hitlera (či Stalina), naopak - spousta těhle "opic" "mělo za ušima" !!  Moše Zeman je však většinou Havlistů chápán jako obravdu bezmozek.. což je minimálně "strategická chyba" (přitom to byl de fakto Havlovi přátelsky nakloněný politik a radil mu, jak se nenechat zadupat Klausem..) ..)

no a další a další ..

K té KDU - největší "zrůda" je tam asi jakýsi Ivan Gabal.  Ten si zřejmě spletl "stranu monsignora Šrámka" s US ambasádou (navíc osazenou "spešl vybranými jedinci"). Taková DEVOTNOST (zde to sedí..) se opravdu jen tak nevidí. To Kníže či Kalousek mají aspoň (někdy) "svou hlavu" a "osobní šarm" byť třeba pochybný ..

No a Piráti ?? - jako uznejme jim "mladickou nerozvážnost", "to neřeš oe" a "zahulíme, uvidíme" ale jako "starou zatrpklou žlučovitou konzervu" mě ten jejich Neomarxismus spojený s Ultralevičáctvím  (už Lenin správně diagnostikoval "dětská nemoc levičáctví") mě teda "nijak nepřitahuje" ani "neuklidňuje". Ani kdyby k nim vlezla další "nadějná pokroková hvězda" - Feri ... :-) 

Kristus to dobře říkal tak nějak ve smyslu "vždyť synové tohoto světa (jsou k sobě) mnohem prozíravější než synové s(S)větla". To je opravdu trefné.Stránka vygenerována za: 0.42 sekundy