Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Taťána.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16378, komentáře < 7 dní: 375, komentářů celkem: 411788, adminů: 60, uživatelů: 5158  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 322 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Akuzativ
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112184186
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Bůh je kouzelník
Vloženo Sobota, 24. srpen 2019 @ 10:49:11 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal leonet

Myslím, že většina věřících lidí by s tímto výrokem nesouhlasila. Není to lež, které bychom věřili. Mluvit o magii a o Bohu nám nepřipadá vhodné. Jenže přiznejme si, že jsme se mnohokrát chovali vůči Bohu přesně tak, jako jiní užívají magii, a omlouvali jsme to posvátným žargonem.

Nemám na mysli triky s kartami nebo iluze na jevišti. Magie o niž mluvím, představuje prostředek, jehož pomocí něco nebo někoho ovládáme. Je to mocenská hra, která nesouvisí se vztahem, je chaotická a plná skutečného tajemství. Užíváme v ní rituálů, symbolů, činu, gest a jazyka s cílem těžit z moci. Za náboženskou magií se skrývá víra, že Boha musíme k nějaké činnosti přimět. Interakce je transakční povahy. Pokud já udělám správnou věc nebo vyslovím pravou modlitbu či zaříkávadlo, je Bůh povinen reagovat určitým očekávaným způsobem.
Přiznejme si, že je velmi těžké uvěřit tomu, že Bůh nevyslechne naši žádost ačkoliv jsme vykonali "správný" skutek nebo vyřkli "správná" slova. Někdy nám totiž nějaký vnitřní hlas našeptává, že nás vyslyšel právě proto, že jsme se "správně" a "včas" modlili. Neboli vyslyšel nás pro naší víru a horlivou modlitbu. Možná jen někdy jedná navzdory našemu očekávání, že zafunguje "magie". Jeho odpověď je vedená láskou, ne naším výkonem nebo modlitbou.
My věřící spoléháme na dva obvyklé druhy magie - převážně proto, že nevěříme v Boží dobrotu ani v Boží lásku. Jak by nás Bůh mohl milovat a chtít pro nás dobro, se všemi našimi hříchy, omezeními a naši zaslepeností? K prvnímu druhu magie patří víra, druhá je založena na výkonu
V obou případech jsme kvůli víře v magii zranitelní jak vůči výslovným šarlatánům, tak vůči lidem, kteří mají dobré úmysly a dojem, že vědí, jak na to. A když magie nefunguje, přijde drtivé zklamání a sebeobviňování. Nemůže to být koneckonců chyba Boha, takže nejspíš dělám něco špatně.
S prvním typem magie, magickou vírou, bychom měli dokázat pohnout horou, vzkřísit mrtvé, konat zázraky, zbohatnout nebo mít dítě. A když se něco pokazí, člověk třeba onemocní nebo mu zkrachuje firma, pak buď neměl dost víry, nebo ji správně neuplatňoval. Případně může být v jeho životě nějaký hřích, který brání proudění Božího požehnání.  Druhý typ magie, zvaný výkon, funguje následovně: budu-li dělat správné věci (číst si Bibli, chodit do kostela, dávat desátky, modlit se, jezdit na misii) a nedělat špatně (zde výčet závisí na tom, do jaké skupiny patříte), Bůh mi požehná a stane se to, za co se modlím.
Alternativou k magii je vztah plný tajemství a ztráty kontroly. Magie znamená znít ta správná zaříkávadla, formule a úkony. Vztah znamená důvěru.
Víte, že Bůh umí váš jazyk? Víte, že máte schopnost s Bohem mluvit a svým jedinečným způsobem slyšet jeho hlas? Je to tak. Magie nám snad poskytuje iluzi a příslib kontroly nad situací, ale skutečné věci se odehrávají jen ve vztahu, jednu chvíli za druhou, v jakémsi vzájemném rozhovoru.
Jakmile jednou okusíte potěšení ze vztahu, už se nikdy nebudete chtít vrátit k magii.
Tolik z další kapitoly knihy Lži o Bohu, kterým věříme.
Měl jsem v úmyslu uvést několik příkladů ze svého života a zkušenosti jiných lidé, které jsem znal a znám. Jenže jsem si uvědomil, že každý, kdo toto bude číst, má své osobní zkušenosti a jistě si vzpomene na své příklady. Jen si vzpomeňte na svá trápení a chvíle, kdy jste byli uvnitř zastaveni a měli dojem, že teď je ta správná chvíle modlit se za něco konkrétně. A především co jste uvnitř vnímali, když vaše modlitba nebyla vyslyšena tak, jak jste si představovali. Anebo co vám řekli vaši přátelé, když jste se sdíleli se svými zkušenostmi. Místo, aby vám po pravdě řekli, že jste usilovali s Bohem manipulovat, vám většinou připsali vinu za nevyslyšení modliteb. Jak často jste si řekli, že s tím člověkem už raději nebudete nic sdílet. A tak bych mohl pokračovat ještě velmi dlouho.


"Bůh je kouzelník" | Přihlásit/Vytvořit účet | 19 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Bůh je kouzelník (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Neděle, 25. srpen 2019 @ 07:12:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Leonete,

radujte se a děkujte H-spodinu B-hu za "všední záležitosti každého dne" ;)
Že se ráno probouzíte a nabýváte vědomí, že Vaše oči smí spatřit krásy tohoto světa, slyšet tóny  jeho tepu, cítit jeho pachů, chuť jeho lahodnosti, vnímat jeho rozmanitost a těšit se z toho opakujícího se impulzu, z toho celodenního tance, z reje toho rojení se, že i dnes se smíte kochat z toho, co bylo včera a předevčírem.
Že Vám po spánku B-h navrací duši vnímatelnou Jeho stvoření, které každého dne obnovuje, schopnou uvědomit si s jakou Moudrostí vše učinil a koná. Že nejenže poskytuje potravu, ale i schopnost tělu vyměšovat a také udržet potřebnou výživu. Že Vám život proudí v žilách a oživuje mozkovou činnost. 
Že smíte být součástí koloběhu toho života. Že nejenže ho smíte vnímat u sebe, ale i ve druhých, lidech, zvířatech, rostlinách, ve vodě, ve vzduchu, v dešti, v ranní rose, v trávě, v půdě, v kamenech, v obloze, v mracích, ve slunci, ve hvězdách, ve dne, v noci ...
A radujte se a buďte vděčný, že toto není nikoho a přeci všech. A má-li kdo v tom nedostatek, že se smíte o to s druhými podělit. 

Vždyť toto je ráj, nebe na zemi, zahrada uprostřed ráje pod nebesy kudy "kráčí B-h" a my ji smíme obdělávat a střežit. Re: Bůh je kouzelník (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 26. srpen 2019 @ 16:20:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

/// Přiznejme si, že je velmi těžké uvěřit tomu, že Bůh nevyslechne naši žádost ... ///


Já se domnívám, že je spíš velmi těžké pro "věřící" uvěřit tomu, že Bůh vyslechne naši žádost.

/// Někdy nám totiž nějaký vnitřní hlas našeptává, že nás vyslyšel právě proto, že jsme se "správně" a "včas" modlili. Neboli vyslyšel nás pro naší víru a horlivou modlitbu.  ///


A to je špatně nebo dobře ?


Jinak nerozumím, proč ten šarlatán tvrdí, že víra patří k nějakému druhu magie ?


Re: Bůh je kouzelník (Skóre: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Pátek, 29. květen 2020 @ 19:23:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak tento článek je totální blablablabla -  blááááábol.
 
Autor neví o magii vůbec nic - ale vyjadřuje se o ní velice suverénně. Už název článku je rouháním. Zdá se, že to autorovi v jeho totální nevědomosti a ubohosti vůbec nedochází - a to včetně možných následků.
 
Pracovní hypotéza: Dutá hlava?

BAStránka vygenerována za: 0.22 sekundy