Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Adriana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16170, komentáře < 7 dní: 196, komentářů celkem: 395707, adminů: 60, uživatelů: 5071  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 264 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108403320
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Může existovat svět v takovém stavu dál?
Vloženo Středa, 18. květen 2022 @ 19:38:42 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Frantisek100

24Když to slyšeli farizeové, řekli: „On nevyhání démony jinak než ve jménu Belzebula, knížete démonů.“ ·  

25Protože znal jejich smýšlení, řekl jim: „Každé království vnitřně rozdělené pustne a žádná obec ani dům vnitřně rozdělený nemůže obstát.   

 Tuto větu, kterou vyslovil Ježíš, lze dobře aplikovat na křesťanství. Měla by to být jedna církev jedno tělo. Bohužel není. Je vnitřně rozdělené a existuje mnoho sekt a církví, které bohužel zápasí mezi sebou o duše. Tohle už platí celých dva tisíce let. Jan ve Zjevení, když píše dopisy sedmi církvím, si toho všimnul. Co církev, to jiné pojetí, názory i způsob života.     ·  

43Když nečistý duch vyjde z člověka, bloudí po pustých místech a hledá odpočinutí, ale nenalézá. ·  44Tu řekne: ‚Vrátím se do svého domu, odkud jsem vyšel.‘ Přijde a nalezne jej prázdný, vyčištěný a uklizený. ·  
45Tu jde a přivede s sebou sedm jiných duchů, horších, než je sám, vejdou a bydlí tam; a konce toho člověka jsou horší než začátky. Tak bude i s tímto zlým pokolením.“   

 Kdo jsou ti zlí duchové?       
Pán Ježíš mířil v této chvíli na židovské náboženství. Před babylonským zajetím bylo plné modlářství, ale po návratu si židé bedlivě hlídali svoji víru. To je ten vyčištěný, uklizený,  prázdný dům. Měli šanci přijmout do toho domu Krista, ale to neudělali. Následky si nesli celá staletí.      

Ti zlí duchové jsou to všechno zlé a špatné, co proniklo do křesťanství. Modly, různé náboženské směry a nakonec i ateismus v různých podobách.   Dnešní svět je nadále rozdělen a dokonce i tehdy, když mají lidé stejnou církev jako například rusko ukrajinský konflikt.  Kde je pravda? A co bude dál? Může existovat svět v takovém stavu??    

"Může existovat svět v takovém stavu dál?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 9 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Může existovat svět v takovém stavu dál? (Skóre: 1)
Vložil: VanRespirator v Středa, 18. květen 2022 @ 23:29:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Různé náboženské směry tu byly od počátku. Vždyť i podle Bible se apoštolové mezi sebou dohadovali. Někteří preferovali soustředění na chování, skutky. Jiní spíše horovali pro víru. A tak by se dala vzít položka po položce. Když se setkají dva právníci, vzniknou hned tři právní názory, říká bonmot. S vírou a náboženstvím je to stejně. Setkají-li se dva věřící, v tom okamžiku vzniknou tři teologické směry. :-) Diverzita, pluralita je totiž přírodní princip. Vše se rozbíhá, nikoli sjednocuje. Unifikace jde proti přírodě. I to, co zkouší Evropská unie - pokusy unifikovat celý evropský kontinent, nebo co zkoušejí Američani - globalismus a nadiktovat jejich ideologii a formu života celému světu - to zkrachuje. V náboženství se stalo to samé. Vždycky se to větví. A další větev se dále větví. Dočasně lze něco unifikovat - nacismus, bolševismus, nebo současný západní progresivismus. Ale dlouhodobě to padne. Každá říše jednou padne. I Sorošova říše padne. I říše Rothschildů padne. Kdo je zničí? Příroda. Diverzita si najde cestu. Diverzita je tak silná síla, že je nezastavitelná. Když vezmeš z vrby kousek větve, prut a zasadíš do stejné země kousek vedle, vyroste jinak tvarovaný strom. Podobný, ale ne stejný. Ačkoli je to geneticky identický klon a stejná "tkáň". Tak silná je rozbíhavost. A proto někteří rodiče tak nechápu, jak můžou být jejich děti tak odlišné od nich. A zakladatelé politických stran nechápou, jak můžou být jejich strany po čase tak odlišné od strany v době, kdy je zakládali. Všechno se mění a rozbíhá. A to samé náboženství, teologie. 

Pokud se v současné době svět unifikuje díky propojenosti skrze cestování, obchodní výměnu a média, je to jen dočasné. To samé umělá unifikace přírody skrze lidské zásahy do přírody, rozšíření hromadně chovaných zvířat po celé planetě. Snižování diverzity, vymírání druhů. To je jen dočasné. Ten srandovní tajdrlík homo sapiens nemůže zvítězit nad přírodou a planetou. Brzy půjde o válu. Třeba za 100 000 let už tu nebude. Re: Může existovat svět v takovém stavu dál? (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Čtvrtek, 19. květen 2022 @ 08:10:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Frantisek100,
svět takto existuje - je neustále ve válce. Začíná to už v rodinách. Válčí spolu i buňky. Žít v symbióze znamená také nemísit a ponechat druhému, co je jeho. Neosívat pole dvojím semenem, netkat látku z dvojího druhu - živočišného i rostlinného. Nemít dvojí závaží, dvojí váhu.
Lidé se učí spolu a vedle sebe žít ve světě, ale také i s přírodou a v ní. Učí se žít s B-hem, ať už věří nebo ne. 
Re: Může existovat svět v takovém stavu dál? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 19. květen 2022 @ 09:11:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Může existovat svět v takovém stavu dál?

  Může. Existuje tak už mnoho let. Není důvod, proč by nemohl existovat v takovém stavu dále. Dokud nebude konec.


Neboť tak Bůh miluje svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.  Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět odsoudil, ale aby byl svět skrze něj zachráněn. Kdo v něho věří, není souzen, kdo však nevěří, již je odsouzen, protože neuvěřil ve jméno jediného Syna Božího. 

Toto je ten soud, že světlo přišlo na svět, ale lidé si zamilovali více tmu než světlo, protože jejich skutky byly zlé. Neboť každý, kdo jedná zle, nenávidí světlo a nepřichází ke světlu, aby jeho skutky nebyly odhaleny. Kdo však činí pravdu, přichází ke světlu, aby se ukázalo, že jeho skutky jsou vykonány v Bohu.

  Svět tak jedná - jednal tak už tehdy, jedná tak dnes. 

  Aby člověk jednal jinak, než svět, nemůže být ze světa.

  Ježíš pak těm, co vzal ze světa, říkal: 'Já jsem si vybral vás a ustanovil jsem vás, abyste vyšli a nesli ovoce a vaše ovoce aby zůstávalo. Jestliže vás svět nenávidí, vězte, že mne nenáviděl dříve než vás.  Kdybyste byli ze světa, svět by miloval to, co je jeho. Že však nejste ze světa, ale já jsem si vás ze světa vybral, proto vás svět nenávidí.'

  Apoštol Jan to pak po letech komentuje: 'Víme, že jsme z Boha a celý svět leží v tom Zlém.'


  A tak to je. Svět se nezmění, zůstane, jaký je - v tom je soud. Jak to napsal jeden (po letech moudrý) muž dávno počátkem našeho letopočtu: 'Národy se topí v jámě, kterou udělaly, jejich noha byla polapena do sítě, kterou nastražily.' Ani tehdy to nebylo jiné. Nejen dnes, když se například svět mlátí sankcemi a tím zmlátí tak akorát sama sebe. 


  Je jen otázka, čeho jsi součástí - jsi součástí světa, žiješ svět, je svět v tobě, okolo tebe, je svět to 'tvoje', nebo nejsi z tohoto světa a to, co žije svět je ti cizí?

  Jsou lidé, co žijí ve světě, je to pro ně realita, lákají je pozlátka světa, píšou o tom pořád dokola, čím se blíží stáří a smrt, tím více.  

  Jsou lidé, co jsou na světě docela cizinci. Nejsou z tohoto světa. Tenhle svět je jim cizí. Nežijí ho a ani nemají zájem ho žít a účastnit se na něm.

  Rozhodnutí, co člověk žije, to je na člověku. Ale moc k tomu rozhodnutí, tu člověk ve světě nemá. Musí mu někdo ze světa pomoci.

  ToníkRe: Může existovat svět v takovém stavu dál? (Skóre: 1)
Vložil: VanRespirator v Čtvrtek, 19. květen 2022 @ 10:01:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jinak rozbíhavost a diverzita plyne ze samotného principu světa a vesmíru. Je tu trojrozměrný, ve skutečnosti nekonečně rozměrný prostor. A čas také nevypadá, že by byl něčím omezený. Abyste zabránili rozbíhavosti, museli byste svět, pohyb položit do tunelu nebo na koleje. V tunelu a ještě na kolejích jedete jen jedním směrem. 

„Každé království vnitřně rozdělené pustne a žádná obec ani dům vnitřně rozdělený nemůže obstát.  

Já tomu rozumím a je to velká moudrost. Sváry rozdělují. Na druhé straně totální sjednocení umrtvuje. Kde je pestrost, tam to žije. Pravda se rodí v dialogu. Musela by se vzít položka po položce. Unifikace je nutná ve světě matematiky, fyziky, chemie. Ale už v biologii to neplatí a ve společenských vědách taky ne. Tam je žádoucí pluralita. Jinak je to mrtvé, stanuje vývoj. Vývoj potřebuje stimuly i konflikty. Ale ne sebezničující. Jen tvořivé. Čili zase to chce zlatou střední cestu. Samozřejmě že když se lidi mezi sebou žerou, tak takový dům, rodina se rozpadne. Vnitřní rozdělení je zhoubné. Totální nesoulad znemožňuje koexistenci. Na druhé straně totální soulad je nedosažitelný. Vždycky budeš v jakémkoli společenství lavírovat někde mezi těmi krajními póly. Takže záleží na prioritách a společných průnicích. V rámci církve to řeší tak, že si stanoví dogma. Stanoví si teologické mantinely  mantinely v chování svých členů. Kdo se trvale pohybuje mimo rámec, toho vyloučí. Což je pochopitelné. V tom měl Jošua pravdu. Vnitřní rozdělení destruuje akceschopnost společenství. Ale absolutní sjednocení není z principu možné. Takže třecí plochy budou vždycky a je třeba s tím počítat. Stránka vygenerována za: 0.23 sekundy