Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Justýna.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 9, článků celkem: 16233, komentáře < 7 dní: 466, komentářů celkem: 399634, adminů: 60, uživatelů: 5088  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 178 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Akuzativ

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109638258
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Připustí Bůh třetí světovou válku a atomové utrpení?
Vloženo Pondělí, 22. srpen 2022 @ 11:14:29 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

  Chápu, že katolíci musí hájit svoji církev a své hodnostáře. Ale já se nedovedu smířit s tím, že tato církev páchala prostřednictvím svých obyčejných členů, ale i hodnostářů strašlivá zla. Navíc ujela duchovně, protože začal upřednostňovat Marii před Kristem. Apoštol Jan o Marii pečoval a nikde v jeho spisech není informace o tom, že jí máme ctít jako Ježíše či ještě více a modlit se k ní. Jan je zajímavý ještě  z jiného hlediska.   ·  


4Jan sedmi církvím v Asii: Milost vám a pokoj od toho, který jest a který byl a který přichází, i od sedmi duchů před jeho trůnem ·  
5a od Ježíše Krista, věrného svědka, prvorozeného z mrtvých a vládce králů země. Jemu, jenž nás miluje a svou krví nás zprostil hříchů ·  
6a učinil nás královským kněžstvem Boha, svého Otce – jemu sláva i moc navěky. Amen. ·  
7Hle, přichází v oblacích! Uzří ho každé oko, i ti, kdo ho probodli, a budou kvůli němu naříkat všechna pokolení země. Tak jest, amen. · 
 8Já jsem Alfa i Omega, praví Pán Bůh, ten, který jest a který byl a který přichází, Všemohoucí.   

 Jan tedy nepíše o jedné církvi, ale o sedmi církvích. Nenazývá je sbory či shromážděními, ale církvemi.   

 Kde  je v Božím Slově uvedeno, že jen jediná církev římská vedena papežem je jediná pravá?

 Copak pravá Kristova církev může podporovat války, násilí  a zlo? A bohužel takové jsou dějiny této a nejen této církve. I její někteří papežové byli zločinci a to je degradace Krista, když jsou prý považováni za Kristova nástupce na Zemi. Strašné!!!  

 Jan nad několika církvemi nešetřil kritikou. Boží Duch mu asi ukázal i budoucnost křesťanství složeného z mnoha církvi a ne jen jediné, která se bude povyšovat nad všechny, vytvoří si svoji ideologii  a ovládat miliony. Bude lpít na majetku a její hodnostáři budou bydlet v palácích z ukradeného zlata. Jak obrovský rozdíl od Pána Ježíše??!! 

   Mám rád malinké církve. Žijí si svůj duchovní život, duchovně rostou a hlavně na prvním místě mají Pána Ježíše. To jsem zažil jako mladý kluk, tam byla láska, úcta a přítomnost Krista. Jistě, že stejně krásně je třeba v malém venkovském katolickém kostelíku  s hodným panem farářem.   Ale proč ta vzájemná zášť? 

Vzpomínám si , jak za války katolíci vraždili v Chorvatsku pravoslavné a jinde v Polsku zase obráceně pravoslavní Ukrajinci polské katolíky. A ani evangelické církve nejsou o moc lepší. 

Jak se na to může Bůh dívat a jakou má asi trpělivost? 

Jak dlouho bude čekat? 
Připustí i třetí světovou válku a atomové utrpení?   

 Proč křestané jen mlčí a mlčí anebo přilévají oheň do ohně???!!!!          

"Připustí Bůh třetí světovou válku a atomové utrpení?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 173 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Připustí Bůh třetí světovou válku a atomové utrpení? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 22. srpen 2022 @ 12:52:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."protože začal upřednostňovat Marii před Kristem. "...


Já, jako katolík na to zde říkám, že toto je sprostá lež a pomluva!

Katolická církev má Marii, která vždycky ukazuje právě na Krista. (Udělejte všechno, co vám řekne).

Toto je ta skutečná katolická Marie, kterou my katolíci sice ctíme - ale jenom Bohu se klaníme.

Máme Marii za vzor správného života? To ano!

Je snad pro nás více, než Bůh? To nikdy!

Marie je naše sestra , která nás ve víře předešla a je nyní se svým Synem v nebi. Je vzorem svatého života. Je pomocnicí bloudícím, je přímluvkyní těch, kteří slabostí klesají ...

Marie totiž už zvítězila a sdílí nyní se svým Synem jeho trůn moci a slávy (Zj 2,26-28;  Zj 3,21)).Re: Připustí Bůh třetí světovou válku a atomové utrpení? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 22. srpen 2022 @ 14:27:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Dle písma bude atomová zbraň použita ( asi Oděsa ) ale jenom jedna. Pak tu  šílenost jediný Bůh zastaví.Re: Připustí Bůh třetí světovou válku a atomové utrpení? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 22. srpen 2022 @ 17:07:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
František
  Chápu, že katolíci musí hájit svoji církev a své hodnostáře. Ale já se nedovedu smířit s tím, že tato církev páchala prostřednictvím svých obyčejných členů, ale i hodnostářů strašlivá zla. Navíc ujela duchovně, protože začal upřednostňovat Marii před Kristem.
martino

Františku ty jsi nádoba ZLA která se stará a usiluje, aby Církev byla pošpiněna což se stále ještě dost nepodařilo a tak lžeš a lžeš a lžeš. Jak jsi přišel na to a jak to doložíš, že katolíci upřednostňují Marii před Kristem. Ty jsi horší než komunisté, ty takto nelhali jak lžeš ty. Je to odporné a nechutné číst tvé bláboly co zde jako odpadlík a sektář duchovně se válející ve sračkách svého zvráceného myšlení. S touto "muzikou" chodíš evangelizovat babička a dědečky v LDN? neboj, Bůh tě odmění vrchovatě za toto ZLO! Neptej se jak se dlouho může na něco koukat, spíše se ptej jak dlouho se Bůh ještě bude dívat na mé ZLO, než pohár Boží trpělivosti přeteče? Zradil jsi Krista, zradil jsi Církev co můžeš jako odměnu očekávat? Já ti to povím. Pokud se neobrátíš, tak osud Jidáše. Re: Připustí Bůh třetí světovou válku a atomové utrpení? (Skóre: 1)
Vložil: VanRespirator v Čtvrtek, 25. srpen 2022 @ 18:08:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret nařizující rozšíření armády o 137 tisíc nových vojáků. Armáda Ruské federace by se měla podle prezidentského dekretu příští rok rozrůst ze současných zhruba 1,9 milionu na 2,04 milionu příslušníků. //// Z toho je vidět, že na Ukrajině jde v podstatě jen o větší policejní akci. Válka to není. Vždyť tam operuje jen 140 tisíc ruských vojáků. To je jen 7% z celkového objemu ruské armády. Slovy sedm procent. Takže z toho je jasné, že Putin neměl nikdy v plánu obsadit celou Ukrajinu. To by logicky nasadil podstatně větší část armády.


Pouhých 7% ruské armády je schopno zadržovat všechny Ukrajince a celý Západ, který do toho sype neustále zbraně, peníze. Vypadá to na totální fiasko Západu.

A taky je z toho vidět, jak jsou západní média, tedy i naše prolhaná. Lhali nám, že Putin chce dobýt Kyjev a celou Ukrajinu. Lhali nám, že Putin chce obsadit Česko. Lhali nám, že sankce Rusko zničí. Sankce ničí nás, ne Rusko. Lhali nám, že Putin má zničenou armádu a že bude v Rusku všeobecná mobilizace. Stále má dostatečné kapacity a v podstatě nic vážného stále nezačal. Kdo věří západním médiím, je hlupák, naiva. A podotýkám, že aeronet, nebo cokoli alternativního už jsem přestal tak 2 týdny číst. To ani není třeba. Stačí jen dívat se na oficiální čísla a použít logiku.

Rusko nemá zájem a nikdy nemělo o celou Ukrajinu. O tom svědčí nejen nasazení pouhých 7% objemu armády, ale i další fakta. Rusko nechalo hraniční přechody na západě Ukrajiny netknuté. Kdyby chtěli obsadit Ukrajinu jako celek, v prvé řadě by obsadili hraniční přechody, aby na Ukrajinu nemohla proudit technika, zbraně ze Západu. Za další Putin nechal nedotčení všechny mosty přes Dněpr. Celou dobu posílal na Ukrajinu plyn, částečně i ropu. Ani náznakem se nejedná o válku, ale po speciální vojensko policejní akci. Jeden z cílů byl, aby se Ukrajina nestala členem NATO. To je zatím garantováno právě touto policejně vojenskou akcí Ruska. Cíl byl tedy dosažen, respektive je držen a je v moci Ruska. Dále velké části Donbasu a celé Luhansko bylo osvobozeno a ty lidi tam už nikdo nedonutí vrátit se pod správu Kyjeva. Jde to pomalu, ale Putin nemá kam spěchat. Co chtěl, to si už vzal. Proto stojí na místě. Páč víceméně má, co chtěl a s relativně nízkými náklady. Je to fakt šachista. Západ = pitomci řízení emocemi, hlupáci, fanatici.
Re: Připustí Bůh třetí světovou válku a atomové utrpení? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 26. srpen 2022 @ 22:23:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Teprve díky statečnosti Ukrajiny definitivně končí příběh s názvem Sovětský svaz


Neuralgickým bodem dvacátého století nebylo jen to, že se z Ruska jakožto jedné z velmocí stal Svaz sovětských socialistických republik, ale také to, že sovětský stát pokračoval v ruských imperiálních tradicích. Sovětský svaz vládl pomocí strachu. Zastrašoval své okolí, strachem sovětský režim ovládal vlastní obyvatelstvo, až mu paradoxně sám podlehl.

Při založení Sovětského svazu hrála podstatnou roli strategická úvaha válčících Centrálních mocností, jak vyřadit ze hry vojensky stále ještě silné Rusko. Právě proto se Leninovi dostalo materiální podpory od císařského Německa. V poválečné velmocenské hře však byl Sovětský svaz vnějším světem neoblíben. I přes několik spojeneckých smluv (s Německem, Francií či Československem) se mu ve dvacátých a třicátých letech nepodařilo stát se respektovaným členem mezinárodního společenství. Mocnosti měly v paměti tvrdost ruské imperiální hry po porážce Napoleona a byly podezřívavé vůči bolševickému režimu. Fakt, že sympatii ke komunistické ideologii propadla část evropských intelektuálů, tuto podezřívavost ještě zvyšoval.

Podezřívavost byla samozřejmě oboustranná. U sovětského vedení vedla postupně k „pocitu obklíčené pevnosti“. Ten působil ve vnějších vztazích i vnitřním uspořádání SSSR.  Kremelský režim si po odeznění úvodních revolučních iluzí stále více uvědomoval, že si široké vrstvy obyvatel na svou stranu nezíská. Násilná urbanizace a industrializace vytvořila kremelským mocipánům miliony nepřátel jak venkově, tak v zanedbaných průmyslových aglomeracích. Nezbylo proto než ovládat obyvatelstvo pomocí rozsáhlého teroru a strachu. Jak ale praví lidová moudrost: „Kdo s čím zachází, tím také schází.“ Diktatura strachu vyvolala nakonec silnou paranoiu uvnitř samotného mocenského centra.

Ve dvacátých a třicátých letech už hranice sovětského státu značně přesahovaly hranice někdejšího Ruského impéria. K tomu, aby byl tento moloch udržitelný, musel aktivně bránit erozi své moci na periferiích. Podle kremelských paranoiků se totiž právě odtud tradičně šířila nestabilita do centra moskevské říše. Ostatně už jejich carští předchůdci si uvědomovali svou slabost v ovládání mnoha milionů příslušníků různých etnik na rozsáhlém území i nomádských národů na hranici. Etnické, jazykové, kulturní, náboženské a politické rozpory na hranicích měly podle jejich mínění potenciál ohrozit svrchovanost ruského státu.

Ústředním bodem sovětsko-ruské imperiální doktríny se stal imperativ zajištění silného postavení na periferiích pomocí projekce síly i za hranicemi říše. Ozbrojené složky Sovětského svazu, ať už armáda, politická policie nebo zpravodajské služby, proto bojovaly proti vnějšímu i vnitřnímu nepříteli.

Z toho se postupně vyvinula hluboce zakořeněná podezřívavost vůči nepřátelským koalicím získávajícím vliv v sousední státech Ruska. Jinými slovy, typicky sovětský fenomén strachu se zde dokonale prolnul s klasickým ruským imperialismem. Ovládnutí Ukrajiny, Zakavkazska a části Běloruska mělo Sovětskému svazu vytvořit nárazníkovou zónu. Za druhé světové války k tomu Stalin přidal mimo jiné i baltské státy.

..........

a dále :


https://www.forum24.cz/teprve-diky-statecnosti-ukrajiny-definitivne-konci-paranoidni-pribeh-s-nazvem-sovetsky-svaz/Re: Připustí Bůh třetí světovou válku a atomové utrpení? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 02. září 2022 @ 15:31:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
František

 Kde  je v Božím Slově uvedeno, že jen jediná církev římská vedena papežem je jediná pravá?


martino
Františku ty jsi klesl až na dno všech pozemských sraček a rochníš a cachtáš se v tom hnusu. Kdybys znal Písmo sv. tak bys věděl, že Bohem chtěná je jen jedna jediná Církev a to Církev založená Kristem na Petru, tedy jeho úřadu s příslibem, že brány pekel Církev nepřemohou. Divím se tvé manželce, že vedle sebe toleruje takového náboženského nevzdělance, který se věnuje apoštolátu své sekty v LDN.  A pokud miluješ "malinké" tedy nicotné sekty, pak je to v pořádku. Ono to je tak, že nejprve jsi sympatizant Krista a pak následovník  a být následovník, znamená být v Církvi Krista, tedy ŘKC, která jediná nese Evangelium, zachovala a udržela všech sedm svátostí, má u biskupů apoštolskou posloupnost a v čele úřad Petra. A co máš ty v té své sektě? Veliký NIC! Stránka vygenerována za: 0.92 sekundy