Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Roland.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16681, komentáře < 7 dní: 419, komentářů celkem: 432203, adminů: 60, uživatelů: 5255  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 264 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

cizinec
rosmano
Frantisek100
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117962486
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet)
Vloženo Úterý, 28. květen 2024 @ 10:52:02 CEST Vložil: Tomas

Kritika bludů poslal brusle7








Závěr - otázka Brusle7: 

Je Vojta Kodet světec a svatý muž, nebo má strach vyjít z ŘKC, ze ztráty "pozice a zajištění" a možnosti "služby" skrze (či mimo) ni?


28.5.2024
Brusle7

"Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet)" | Přihlásit/Vytvořit účet | 653 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 28. květen 2024 @ 11:04:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
...",ve smyslu tom ,jestli je naším pravým bratrem ,či je to jinak nějak? "...


Příbuzné (bratry) si přece nevybíráme podle toho, zda se nám jejich chování líbí, či nikoli. Takto položená otázka je proti zdravému rozumu - ten člověk neví, na co se vlastně ptá.

Podle křesťanského učení (obecně) je každý pokřtěný ve smyslu Mt 28,19 Bohem přijatým dítětem (pro zásluhy Krista) Sám k této skutečnosti (že ho Bůh přijal za syna - dceru) člověk ze sebe nepřidává absolutně nic - všechno je to jenom Boží milost.

Vždyť byli jsme spaseni milostí a to není z nás - to je Boží dar!

Už úplně jinou "kategorií" pak je, zda člověk svůj pozemský život jako Boží dítě také doopravdy žije.


Třeba tu  vždycky rozlišovat stav Božího dítěte (darem) a jeho vztah k nebeskému Otci (žitým životem).



Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 28. květen 2024 @ 13:40:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na Vojtu Kodeta jsem kdysi chodil na konference. Charismatická obnova v rámci KC. Kodet hezky mluví, umí hrát na city, je to mistr slova. Má dar řeči a kdyby byl psychologem, tak má super výsledky. Jenže já už nejsem věřící, takže vím, že ty jeho představy o nadpřirozenu jsou jen jeho utkvělé představy. 

Co se týká Michaila Gorbačova, tak ten udělal několik správných kroků a několik špatných kroků. Správný krok bylo uvolnění, zvýšení svobod pro všechny lidi východního bloku. Špatný krok bylo pošlapání výsledků druhé světové války a rozbití systému, který vznikl na Jaltské konferenci. Protože ten systém držel mír. Díky Gorbačovovi došlo ke stažení vojsk z celé půlky Evropy, kterou měli předtím pod svojí kuratelou. Jenže Američané recipročně podobný krok neudělali. Američani nestáhli svoje vojáky a nevyklidili vojenské základny z Německa, Itálie a dalších států. Naopak Američané využili Gorbačovovy naivity a nastěhovali se všude tam, kde to Gorbačov vyklidil. Čili buďto to byl hlupák, naiva, sluníčkář, nebo byl Američany podplacený. Pátral jsem o Gorbačovovi a jeho názorech, prošel jsem spoustu rozhovorů s ním, ale on celý život spíše mlžil, mluvil v metaforách a nebyl poctivý. Lidsky mi byl sympatický, ale svými skutky nahrával pro roztahování Američanů, a pro toto jeho chování neexistuje vysvětlení. Nechce se mi věřit, že by v tom byla jen nějaká naivita. Spíše to vidím na záměr. Nedivil bych se, kdyby se časem odhalilo, že Gorbačov byl americký agent. Vším, co dělal, zvyšoval světový status USA a snižoval status své země. To normální, příčetný člověk neudělá. Taky mohl mít něco jako druh psychózy, bludné představy. Kdo ví, co bylo jeho motivem. Možná i pocit mesiáštví, že mění dějiny. Pokud chtěl měnit ekonomiku a dovolit podnikání, tržní vztahy, tak by to bylo v pořádku. Ostatně i Číňani mají po ekonomické stránce kapitalismus. Ale Číňana by nenapadlo vyklidit pole Američanům ve všech oblastech. Gorbačova napadlo vyklízet pole Američanům. Jakoby vůbec neznal metalitu Anglosasů a neznal historii kolonialismu apod. 



Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 28. květen 2024 @ 19:20:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Je Vojta Kodet světec a svatý muž, nebo má strach vyjít z ŘKC, ze ztráty "pozice a zajištění" a možnosti "služby" skrze (či mimo) ni?

  Myslím, že ani jedno, ani druhé. 

  Ale hlavně je divné ptát se na třetí osobu takhle v diskuzích, jmenovitě, když není přítomná. Proč se nezeptat jeho a ptát se lidí, co ho většinou znají tak maximálně z videa nebo běžné schůzky?

  Toník



Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Středa, 29. květen 2024 @ 11:59:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Jsou tu dva lidé, dva bratři v Kristu, kteří poznali (znají) Vojtu Kodeta osobně a vydali tu o něm svědectví. Je-li to svědectví pravé, pravdivé. ví Pán Ježíš a ti dva, to jsou tři svědkové. Ti, kdo Vojtu osobně neznají a chtějí znát pravdu, pravdivost těch svědectví o něm, by měli ta osobní svědectví přijmout. Když pro nic jiného, tak proto, že jeden z těch tří svědků nemůže lhát - Pán Ježíš Kristus, který těm dvěma umožnil Vojtu osobně poznat.

Pokud u někoho stále přetrvávají pochybnosti, měl by se zamyslet nad sebou, ne nad Vojtou, poněvadž to vypovídá něco o něm, ne o Vojtovi nebo o těch dvou svědcích. Tož tak.



pozdní lítost/ Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 31. květen 2024 @ 19:30:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ještě opakuji k tématu i mé osobní svědectví, které jsem na GS  uvedla před 10 ti lety v roce 2014 v tomto článku "Pozdní lítost po pozdní konverzi"

https://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2469387&mode=&order=0&thold=0

Část citace z něj:

"Hranice mé svobody i uvnitř ŘKC praskly po mnoha letech ve zralejším věku jako dům, který už nemohl mlčky stát a nemluvit, nekritizovat nešváry, pokrytectví,  hrozné praktiky uvnitř tohoto obřího domu slepovaného  na poslušnosti a poddanosti ovládaných oveček. 

Dnes jsem venku z tohoto  domu, plně svobodná, po vleklé cestě tmy vedoucí utrpením a šrámy, ale k vítězství. Prožívám konverzi svobody, lásky , pravdy, štěstí, životní spokojenosti. Už jsem konečně našla. 

Lituji v této pozdní (a možná poslední konverzi) všech omylů a přešlapů na cestě. Bylo jich mnoho - a přesto jsem nakonec tam, kde jsem konečně DOMA." 



Čekám, že něco podobného "MUSÍ" nastat i u Vojtěcha Kodeta, pokud je pravým znovuzrozeným a Kristovým... Že to nějak vnitřně vnímá a že o tom též někdy promluví? (Lítost spojená se změnou, s přiznáním, obratem k plné pravdě o sobě...)




Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 01. červen 2024 @ 13:57:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ještě doplňuji myšlenky při čtení komentářů zde:

Vojta Kodet je veřejně známá osobnost, která k lidem veřejně mluví - a lidé tudíž mají právo mluvit k jeho mluvě, vyjadřovat k jeho slovům a myšlenkám též veřejně s upřímným odivem, nebo i upřímně kriticky k jeho slovům.

Jednostrannost působení pana Kodeta, kdy mu nelze veřejně klást otázky a diskutovat s ním (a pokud lze, tak budu ráda za opravení mých slov),  mírně snižuje pravověrnost toho co mluví, zda to tak opravdu žije - nebo minimálně se v tom nabízejí mé zásadní pochybnosti.

Téma dvou židlí, kterých se zatím drží i přes předpokládaný vnitřní rozpor (podle toho, co mluví), je mi zatím hlavní a největší jeho záhadou a pochybností.

Ohledně stylu webové "Mariánské úcty" jsem již méně kritická, protože mi to přijde jako méně zásadní situace než ty "dvě židle". Může mít Marii rád a nemusí si plně uvědomovat, co (zřejmě nějací pomocníci) propagují na jeho webu. I já mám dodnes ráda některé dříve naučené Mariánské písně a nepřekáží nijak mé víře.

Pan Kodet, pokud je Bohem poslaný a spíše světec, je na cestě, tak jako my. Diskuse s ním by jistě vedla k posunu obou stran k duchovnímu růstu, pravdě, odpoutání se od nepotřebného, od "druhých židlí" většiny z nás.

Prosím a apeluji na jeho přátele, kteří mají s Vojtou blízký vztah, jak zde píší, ať mu vyřídí pozdrav z GS, pozdrav od veřejnosti a přání, aby si jeden den v týdnu dělal pravidelně čas i na lidi mimo ŘKC, na mladé lidi na mobilech a internetu, na veřejné internetové diskuse apod., kde je určitě nejvíce potřebný - neboť (duchovně) zdraví by měli chodit za (duchovně) nemocnými a není předpoklad očekávat, že to bude naopak. Což třeba veřejné diskusní fórum přímo na jeho webu? (I já bych se ho na ty dvě židle a mou pochybnost tam ráda přímo zeptala.)

Brusle7



Dotaz pro pana Kodeta: Re: Světec nebo pokrytec? pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 03. červen 2024 @ 19:25:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Pokud by to tady pan Kodet četl, moc by mne zajímalo jeho osobní svědectví, zda a proč má zřejmě obavy či nejistotu či pochybnosti vyjít z ŘKC? Či o tom přemýšlí? Nebo nemá žádnou nejistotu a pochybnost uvnitř ŘKC?

Brusle7



Úvaha o strachu? Re: Světec nebo pokrytec? mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 03. červen 2024 @ 20:04:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ještě malá úvaha  o strachu. O strachu z přiznání "na dřeň". O Getsemanech, které by pan Kodet "na dřeň" zažil, tak jako většina ostatních, kteří přiznali vnitřní nesoulad svědomí s ŘKC. Následné Getsemany a vyhnání z "ŘKC ráje", kde je dosud uznávaný "někdo" a náhle by nebyl "nic" (jen odpadlík, heretik, bludař, zrádce - který svým pravdivým svědectvím přinesl "zkázu" a "pohoršení")...

Pane Kodete, prosím, řekněte nám pravdu, Vaše plné svědectví. Čekají na ni Vaši posluchači, kteří vidí a předpokládají Váš obrovský vnitřní rozpor uvnitř ŘKC vzhledem k tomu, co kážete.

Děkuji. Bůh je s Vámi ve všech situacích. Dává Vám čas k plnému svědectví a přiznání.

Brusle7



Těsná brána? Mt 7, 13-14 - Re: Světec nebo pokrytec? pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 03. červen 2024 @ 22:36:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

 • K zamyšlení nám všem i k tématu článku:


 • 13 [www.biblenet.cz]Vejděte těsnou branou; prostorná je brána a široká cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kdo tudy vcházejí.
 • 14 [www.biblenet.cz]Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá.

 • 15 [www.biblenet.cz]Střezte se lživých proroků, kteří k vám přicházejí v rouchu ovčím, ale uvnitř jsou draví vlci.
 • 16 [www.biblenet.cz]Po jejich ovoci je poznáte. Což sklízejí z trní hrozny nebo z bodláčí fíky?
 • 17 [www.biblenet.cz]Tak každý dobrý strom dává dobré ovoce, ale špatný strom dává špatné ovoce.
 • 18 [www.biblenet.cz]Dobrý strom nemůže nést špatné ovoce a špatný strom nemůže nést dobré ovoce.
 • 19 [www.biblenet.cz]Každý strom, který nedává dobré ovoce, bude vyťat a hozen do ohně.
 • 20 [www.biblenet.cz]A tak je poznáte po jejich ovoci.
 • 21 [www.biblenet.cz]Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích.

 • 22 [www.biblenet.cz]Mnozí mi řeknou v onen den: ‚Pane, Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů?‘
 • 23 [www.biblenet.cz]A tehdy jim prohlásím: ‚Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.‘



Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 03. červen 2024 @ 23:36:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kdo má dost oficiální fanatické propagandy ze strany mainstream médií, tak tady třeba kluk youtuber cestuje po Iránu a dalších zemích. 



Nebo tady dva kamarádi youtubeři cestují po Rusku a Balkáně. 


Nesrovnatelně hodnotnější a přínosnější než propaganda na České televizi, centrum.cz a podobné sračkomety. Smysl má už dneska jen sledovat youtubery, kteří tam v těch zemích cestují dobrovolně a dobrodružně a bez ideologie. Teprve pak se člověk něco zajímavého dozví. Opravdu doporučuji. 



Křest a Brusle / Re: Světec nebo pokrytec? pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Úterý, 04. červen 2024 @ 11:21:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Protože se pod článkem opět živě diskutuje na související křesťanské téma křtu, dovolím si připojit svůj názor:

Dlouhodobým názorovým rozepřím mezi Okem, Cizincem a dalšími na téma křtu dosud NEROZUMÍM. Nechápu podstatu tohoto sporu, proto se do diskuse nepřipojuji. 

Křest vidím dle svého vnitřního poznání (mimo všechny poučky a učení o křtu) jako ZNAMENÍ nabídky přátelství s Ježíšem, jako nabídku a POZVÁNKU na  VSTUP na CESTU  s Kristem  - která je někdy příjemcem konzumována a přijata maximálně - a někdy nikoliv.  Zároveň jsem přesvědčena, že i bez tohoto vnějšího znamení lze dosáhnout zcela plnohodnotného přátelství s Ježíšem i "vnitřním" znamením "touhy" po tomto přátelství a životě s Ježíšem.

Brusle 7



rosmanovo (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 05. červen 2024 @ 10:36:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Obsah rosmanova "křesťanství" a "liberální demokracie". 

 1. Je moc dobře, že se NATO roztahuje



Odsouzení prohlášení Kirilla (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Středa, 05. červen 2024 @ 23:08:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
“Ne svatá, ale ďábelská.“ Představitelé ukrajinských církví kritizují prohlášení patriarchy Kirilla  - Křesťan dnes (krestandnes.cz)

   Ukrajinské církve důrazně odsoudily prohlášení ruské pravoslavné církve, která se vyslovila pro „svatou válku“ proti Ukrajině, a vyzvaly světové křesťanské denominace, aby odsoudily prohlášení, které vyhrožuje „vymazáním jejich země z mapy“.
    Konference evropských církví spolu s římskokatolickými a pravoslavnými představiteli na Ukrajině v prohlášení uvedla: „Opakovaně jsme odsoudili ruskou světovou ideologii, která slouží k ospravedlnění ruské agrese,“ informuje zpravodajský portál Premier
    „Tento nejnovější dokument popírá existenci ukrajinského národa jako jedinečné etnické skupiny a jeho právo na vlastní suverénní státnost. Ospravedlňuje válečné zločiny a akty genocidy, které již Ruská federace na území Ukrajiny spáchala, a vyzývá k páchání nových.“
Ukrajinští náboženští představitelé označili prohlášení, které propagovala Světová ruská lidová rada, za prohlášení, které nese „plnou morální odpovědnost“ za válku, a vyzvali k mezinárodnímu odsouzení.
    Vyzvali „Světovou radu církví, Konferenci evropských církví a další mezinárodní orgány, aby dokument odsoudily a podpořily sankce proti jeho podporovatelům“.
    Metropolita Epifanij z nezávislé Ukrajinské pravoslavné církve (UPC) vyjádřil odmítavý postoj svého společenství ke škodlivým ideologiím prosazovaným Moskvou. „Ruská agresivní válka proti Ukrajině není svatá, ale ďábelská, a každý, kdo ji ospravedlňuje, kdo napomáhá ruskému ničení Ukrajiny, neslouží Bohu, ale satanovi“.



Valné shromáždění ERC (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Středa, 05. červen 2024 @ 23:17:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
CČSH - Prohlášení Valného shromáždění Ekumenické rady církví k válce na Ukrajině a k situaci ukrajinských uprchlíků (ccsh.cz)


    Valné shromáždění Ekumenické rady církví v ČR se na svém jednání 22. 11. 2022 usneslo na tomto prohlášení:
Církve sdružené v Ekumenické radě církví s velkým znepokojením a s účastí sledují situaci na Ukrajině, která v letošním roce čelí neospravedlnitelné agresi Ruské federace. Odsuzujeme tuto agresi a vyjadřujeme svou blízkost lidu Ukrajiny.   
     Uvědomujeme si, že Ukrajina vede boj o svou existenci, svobodu a přežití. Existenční výzva je to ale i pro hodnoty, které chceme zastávat v našem životě – pro svobodu, demokracii, právní jistotu a lidská práva. Naše zkušenost s totalitním režimem, který máme ještě v živé paměti, nás tím spíše vybízí k tomu, abychom se postavili proti novodobé totalitě putinovského režimu.    
      V modlitbě myslíme na všechny oběti války, na padlé a zraněné a jejich blízké. Myslíme v modlitbě také na všechny, kdo podle svých sil a možností pomáhají hledat cestu k trvale udržitelnému a spravedlivému míru.   ..........



Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Čtvrtek, 06. červen 2024 @ 08:33:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Žádám všechny diskutující s tématem války a fašismu, aby toto téma NEŘEŠILI  v duchovním tématu kolem Vojtěch Kodeta. Prosím, napište si na toto téma svůj článek a pod ním si toto diskutujte. Děkuji za pochopení, Brusle 7, autor článku 



Rada bezpečnosti OSN (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Čtvrtek, 06. červen 2024 @ 13:48:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rusko chce svolat zasedání Rady bezpečnosti OSN. Nelíbí se mu souhlas s aktivní obranou Ukrajinců - Novinky

:-)))

Jeden z nejlepších vtipů za dost dlouhou dobu :-))

Jako kdyby Hitler svolal RB OSN, že někdo proti němu útočí.



Vojtěch Kodet - pokání: buďme vděční za každé usvědčení z hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Čtvrtek, 06. červen 2024 @ 23:33:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
video - 48 minut, kázání Skrýšov 2021



Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 07. červen 2024 @ 09:50:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Otázka pro ty, kterým vadí posuzování a pochybnosti ohledně veřejného působení pana Kodeta:

Proč se třeba posuzuje příčetnost a pravdomluvnost Bernadety v Lurdech, nebo pasáčků ve Fatimě - kdy i ŘKC dává možnost vlastního posouzení a dobrovolnost víry či nevíry v jejich slova a sdílení -  ale posuzování slov a myšlení další veřejně známé osoby, působící na davy lidí, např. pana Kodeta, je některými zde přijímáno či mi podsouváno jako "špatnost"?

Proč na GS řešíme plno jiných známých osobností z dějin spásy i z dějin současných (biblické postavy, Hus, papežové, politici atd.) , ale o panu Kodetovi snad přemýšlet "nesmíme"?

Jaké je tedy na to správné pravidlo, abychom měřili stejným metrem a jednali dle Ježíše?

Z mne: Osoby veřejně působící na další davy lidí v dobrém úmyslu určitě posuzovat máme a musíme (tak jako třeba posuzujeme události s Bernadettou v Lurdech apod.), ale bezdůvodně a ve špatném úmyslu naopak soudit nikdy nemáme a nesmíme. 

Brusle7



Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 09. červen 2024 @ 19:34:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kodet se snaží, ale dělá i chyby. Viz. jeho posuzování ohledně Bezáka. Pokud existuje papežská pečeť mlčenlivosti, pak je projev neposlušnosti to kritizovat a veřejně vyvolávat pohoršení. Poslušnost a pokora je ctnost, kterou nemá každý, ale kněz by ji měl vlastnit. 



Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Neděle, 09. červen 2024 @ 21:27:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
obrázek

text pro ty, kteří obrázek neotevřou:

Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on...klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. 
Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál, tak jak to udělal on. A až ...potom ... můžeš chování druhých soudit a tvrdit.. že někoho znáš...



Danny /Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 10. červen 2024 @ 13:18:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Kopíruji k tématu z další diskuse s Danny 42:




Re: Světec nebo pokrytec? Snad světec, ale mé pochybnosti... (Vojta Kodet) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Úterý, 11. červen 2024 @ 06:44:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


http://w.cho.cz/clanky/Vojtech-Kodet-strucny-zivotopis.html


hledala jsem aktuální farnost či působiště, kontakt, zatím nenalezeno



Stránka vygenerována za: 5.60 sekundy