Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Iveta.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16463, komentáře < 7 dní: 286, komentářů celkem: 416860, adminů: 60, uživatelů: 5185  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 179 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Willy
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113145966
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Nigérie: A pak farář řekl, to dítě je posedlé ďáblem!
Vloženo Pondělí, 19. říjen 2009 @ 10:22:15 CEST Vložil: Olda

Společnost poslal nula

Kam vede náboženský fanatismus a tmářství v praxi, tam kde dostanou prostor

Devítiletý Nwanaokwo Edet bezmocně ležel na prostém nemocničním lůžku pokrytém krví a hmyzem. Slepýma očima hleděl ke zdi. Farář v jeho vesnici ho obvinil z čarodějnictví a přinutil jeho otce, aby se z něj pokusil vyhnat ďábla. Tak, že mu nalije do krku kyselinu. Trochu jí cáklo vedle a vypálilo mu oči a rozleptalo obličej. Měsíc po této návštěvě chlapec zemřel – a jeho příběh se stal pouhým střípkem v děsivé mozaice stovek podobných hororů, které se dějí v Nigérii.


Reportéři agentury AP zkoumali zhruba dvě stě případů, kdy byly "děti posedlé ďáblem" mučeny či zabity – a v polovině z nich za tím stáli pastoři místních křesťanských církví. Nwanaokwo Edet jim ještě před smrtí stihl pošeptat jméno kostela, kde ho mučili: Mount Zion Lighthouse, tedy volně přeloženo: Maják na hoře Sion.
Dnes tam však tvrdí, že se ničeho zlého nedopustili. Formálně patří tento chrám církevní organizaci působící v Kalifornii, ta se k němu však již nehlásí.

Pastoři soupeří o "ovečky"

Což dobře ilustruje jeden z důvodů, proč se tyto hrůzy dějí – Nigérie patřila k obvyklým cílům misionářů a kostelů různých hnutí a církví je ve vesnicích i městech často více než bank či obchodů.
Faráři často musí o "ovečky" soupeřit – a jednou z metod je ukazovat rodičům, že s ďáblem je třeba bojovat bez soucitu.

"Je strašné vidět, co vše se děje ve jménu křesťanství," říká Gary Foxcroft, šéf humanitární organizace zabývající se i těmito případy. "Vesničané se často snaží najít nějaké obětní beránky, děti jsou bezbranné, a tak zloba často dopadne na ně – a s pomocí farářů jsou obviněny z posedlosti ďáblem."

Odhaduje se, že za posledních deset let bylo z čarodějnictví obviněno v Nigérii 15 000 dětí a zhruba tisíc jich bylo zavražděno.A jak se dítě stane černokněžníkem či čarodějnicí? Stačí třeba mít v oblibě spánek pod širým nebem, jako třeba osmiletá Abigail. Její matka Margaret uvěřila "prorokovi" z místní Apoštolské církve, že spává venku, protože se v noci chce vydávat na slety čarodějnic.

Za 270 dolarů, což bylo pro matku osm měsíčních platů, provedl několik aktů vyhánění ďábla. Poté ji začali bít sousedé a z Abigail se stal psanec.

Vyhánění sekerou a louhem

Jane má nad okem velkou jizvu, to se jí matka pokoušela vyhnat zlé duchy z hlavy a zasadila jí ránu sekerou, vedle ní stojí patnáctiletá Mary, která si stěžuje, že neví, zda nebude mít problém najít nějakého kluka – má totiž od matky hlavu poleptanou louhem.

Příbuzní malého Israele se ho pokusili upálit zaživa, jiný chlapec ze skupiny dětí zase přežil pokus svého otce prorazit mu hlavu hřebíkem. Všichni tito "posedlí ďáblem" nyní čekají na lepší budoucnost v dětském domově jedné z několika organizací, které se jim snaží pomoci.

Problém však stále trvá: ti, kdo je označili za ďáblovy pomocníky, pracují dál. A mrzačí další oběti."Nigérie: A pak farář řekl, to dítě je posedlé ďáblem!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 15 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Nigérie: A pak farář řekl, to dítě je posedlé ďáblem! (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 19. říjen 2009 @ 11:25:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vůči apoštolské církvi mám určité výhrady ale tomuhle prostě nevěřím. Tyhle články si v drtivém počtu případů někdo vycucá z prstu jak Napoleon když tvrdil že inkvizice zahubila podstatně víc lidí než byl počet všech obyvatel. Aby mohl odůvodnit vyvraždění lidí které nemohl potřebovat a ukrást jejich majetek. Nebo je alespoň výrazně upraví nebo hodí na někoho jiného. Křesťanství a Spojené státy jsou vděčným cílem konspirací všeho druhu. Ten kdo se hlásí k ateismu by měl v první řadě přemýšlet kolik lidí bylo zahubeno jeho souvěrci a to i ateistů. Francouzskou revolucí, humanisty, nacisty i komunisty. Proč vraždil Hitler, Stalin, Pol Pot, Fidel Astro, Ho Či Min a jiní. Mohl by nám přiblížit a objasnit jejich pohnutky a myšlenkové pochody. Proč se vedly ty největší a nejhnusnější váky v 20. století a nebyly náboženské. Do jaké mýry se na nich podílel světový názor jejich protagonistů. Osobně Vám radím-utíkejte vždycky když někdo začne slibovat ráj na zemi a bez Boha.

Ještě mne napadá že AC má možná v Africe vlka ve svém ovčinci. Lidi kteří se za ně vydávají a jdou po majetku pomocí vydírání. Ať už je to jak chce tak my toho s tím tady moc nenaděláme. Bude muset zasáhnout nigerijská vláda jestli jí to vadí nebo požádat o zásah  Spojené státy.
p. (Skóre: 1)
Vložil: nula v Pondělí, 19. říjen 2009 @ 14:12:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Vůči apoštolské církvi mám určité výhrady ale tomuhle prostě nevěřím.--
to se ani nedivím,ale můžeš si to oveřit i z jiných zdrojů .Obviňování dětí z čarodejnictví a posednutí je v Africe dlouholetý běžný jev 
 --Ten kdo se hlásí k ateismu by měl v první řadě přemýšlet kolik lidí bylo zahubeno jeho souvěrci a to i ateistů.--
někteří se zamýšlejí a je třeba ateitům přiznat nebo těm kdo se za ně prohlašují,že ve jménu ateistu moc lidí zahubeno nebylo,prakticky vždy lze vypozorovat,že se tak primárně dělo ve jménu nějaké ideologie-víry.  
-- Francouzskou revolucí, humanisty, nacisty i komunisty. Proč vraždil Hitler, Stalin, Pol Pot, Fidel Astro, Ho Či Min a jiní.--
viz. výše vždy v tom byla nějaká ideologie podobná náboženství .Ono takový Hitler ateista rozhodně nebyl, Stalin byl nedostudovaný pravoslavný kněz
---Proč se vedly ty největší a nejhnusnější váky v 20. století a nebyly náboženské.---
byly o "místo na Slunci" a idelogické ,nějvětší a nejhnusnější díky technickému pokroku .Můžeš si být celkem jistý, že náboženští fanatici z minulých století by neváhali použít zbraně 20. století,pokud by tu možnost měli i tak zvládli "primitivní" 
prostředky zklidvidovat masy lidí 
 --Osobně Vám radím-utíkejte vždycky když někdo začne slibovat ráj na zemi a bez Boha.--
např. Tibeťané se bez osobního Boha celkem dobře obešli a žilo se jim dobře dokud je nepohltil komunistický moloch .Ale ráj na zemi samozřejmě není nikde ať s Bohem nebo bez Boha 
Re: Nigérie: A pak farář řekl, to dítě je posedlé ďáblem! (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 19. říjen 2009 @ 15:49:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak jsem si to přečetl ještě jednou. Zajímavá směsice farářů a pastorů, posedlých a černokněžníků, přesných citací údajných pachatelů jako kdyby jim u toho někdo držel svíčku a odhadů. K tomu lehký a neotřelý pel českého bulvárního žargonu. Vypadá to jako dost typická ukázka virtuální práce ateistického fanatika konspirativního typu, možná trochu upravená jiným podobným fanatikem pro antiekumenické potřeby. Že si ti lidé raději nejdou užívat své domnělé svobody a neomezené možnosti. Vždyť jsou přesvědčení že mají oproti nám jen samé výhody. Věří jen v sebe, na nikoho a na nic se nemusí ohlížet. Mají to prý i podložené vědecky.Měli by být logicky úspěšní, cool a v pohodě.Re: Nigérie: A pak farář řekl, to dítě je posedlé ďáblem! (Skóre: 1)
Vložil: Momonka v Pondělí, 19. říjen 2009 @ 22:22:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mnozí mi v ten den řeknou: Pane, Pane, copak jsme ve tvém jménu neprorokovali? Nevymítali jsme ve tvém jménu démony a nedělali jsme ve tvém jménu mnoho zázraků? A tehdy jim vyznám: Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mě, vy kdo konáte nepravost! Mt 7:22-23Re: Nigérie: A pak farář řekl, to dítě je posedlé ďáblem! (Skóre: 1)
Vložil: lewis v Úterý, 20. říjen 2009 @ 17:23:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mám podobné informace od evropských misionářů v Africe. Jak jsem z pár článků a svědectví pochopil, je to pro ně obrovský problém. Afričané, silně poznamenaní  staletími provozovaným šamanismem, se i po obrácení utíkají zpět k šamanským rituálům a kultům. V podstatě to "hrají" na obě strany. Tím je neodsuzuji, myslím, že podobně žijí i evropští křesťané - modlí se k Bohu v nebi a na zemi si plní stodoly. V Africe si zabezpečit život znamená "nějak vyjít"  duchy a démony. Podle svědectví jednoho kněze je pastoračním úspěchem, když domorodci přinesou své "uřknuté, uhranuté a posedlé" knězi k modlitbě - ve většině případů je přivedou k místnímu šamanovi. Přiznává, že podobné smýšlení se objevuje i mezi domorodými knězi či pastory napříč denominacemi.
Přesto se mi tento článek moc nelíbí, je to vypíchnutí pro nás senzační události ve stylu bulvárních časopisů. Blahosklonně se cítíme povýšeni pocitem nadřazenosti. Nedokážeme pochopit ve své tisícileté křesťanké tradici problémy lidí odlišné kultury, kterým je hlásán Kristus. Podívejme se na svou vlastní historii šíření křesťanství na našem území, nebyli jsme jiní.
Proto prosím o modlitby pro křesťany, kteří jsou v Africe a bojují boj víry.

LewisRe: Nigérie: A pak farář řekl, to dítě je posedlé ďáblem! (Skóre: 1)
Vložil: JanMiloslav v Úterý, 20. říjen 2009 @ 18:46:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dost zavádějící název článku. Na první dojem působí zase ti katolíci, zřejmě má článek poštvat zbytek slušných ateistů proti ŘKC.
Nulo uváděj zdroj své informace! (Skóre: 1)
Vložil: JanMiloslav v Úterý, 20. říjen 2009 @ 19:25:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nulo to je článek z Idnes co kdybys uváděl od příště i  odkaz na zdroj odkud to máš?Re: Nigérie: A pak farář řekl, to dítě je posedlé ďáblem! (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Středa, 21. říjen 2009 @ 16:52:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Souhlasím s většinou názorů, že jde o článek na úrovni bulváru. Dnes jsem četl v novinách ( MF DNES 21.10.) reakci jedno čtenáře a tak jsem si dovolil ho opsat a přidat jako komentář někoho kdo o Nigérii a Církvi v ní ví víc než většina z nás .... 
*************
Takoví křesťané nejsou   
MF DNES (19.10.) otiskla článek   nazvaný „A pak farář v Nigérii řekl:  To dítě je posedlé ďáblem". Každý, kdo má srdce, musí ustrnout, když uslyší, že devítiletý chlapec tak hrozně umírá z důvodu náboženského fanatismu a ignorantství. Je to děsivé a odsouzeníhodné. Avšak každý, kdo má rozum, by si měl klást otázku: „Je toto doopravdy obraz křesťanské církve v Nigérii? Nigérii : jsem navštívil dvakrát a mám dobré přátele, kteří tam dlouhodobě pracují. Mohu jednoznačně říct, že obraz církve je úplně jiný. Afrika byla duchovně černým kontinentem, kde ještě před sto lety skutečně vládl
šamanismus, animismus a jiné okultní formy. Díky neúnavné práci misionářů je dnes situace naprosto jiná. Jak i je také v článku uvedeno, církví je v  Nigérii více než obchodů a bank. Navštívil jsem shromáždění, kterého se zúčastnilo 850.000 lidí. Tito lidé nedostali od zahraniční misie nic jiného než Boží slovo. Přijímali evangelium s úžasnou otevřeností. Jejich víra byla možná dětská, ale krásná a i radostná. Tito lidé přišli na shromáždění proto, že slyšeli a viděli, jak i Bůh proměnil životy jejich přátel či i známých. Mnozí lidé jsou uzdraveni i z nevyléčitelných nemocí. Mnozí vysvobozeni z depresí a z jiných duševních či duchovních neduhů mocí Pána Ježíše Krista. Proto mají lidé i zájem o Krista. Víra v Božího Syna i jim dává novou sílu, radost a naději, j a to nejen pro věčný život. Nigerijci jsou velmi praktičtí, a kdyby víra „nefungovala" již zde na zemi, pochybuji, že by měli velký zájem. V Africe je dnes největší nárůst členů křesťanských církví. V roce 1900  zde bylo asi 9 milionů křesťanů, i dnes jich je celkem 380 milionů. Je děsivé, když farář proklíná děti ďáblem, naštěstí jsou však v Nigérii i desetitisíce farářů, kněží a kazatelů, kteří říkají: „Bůh tě miluje, v Kristu je svoboda a přijetí. Ježíš sám sebe dal, abys ty mohl žít"
BŘETISLAV ŠIPEK
Zástupce misijní služby CFANStránka vygenerována za: 0.18 sekundy