Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Justýna.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 9, článků celkem: 16233, komentáře < 7 dní: 476, komentářů celkem: 399644, adminů: 60, uživatelů: 5088  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 177 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

cizinec
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109638785
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi.
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Jan 1 12-13 Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi. Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž narodili se z Boha. Vložil: Tomas v Pátek, 07. říjen 2022 @ 08:45:13 CEST (17 čtenářů)
Více... | 4319 bytů | 1 komentář | Skóre: 0Život víry: Budovatelé Velkého Babylonu
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Nedokonalost není hříchem. Nedokonalost může být příčinou učit se, zdokonalovat se, zlepšovat z lepšího na ještě lepší. Proto je  mistr a učedník. Proto je Kristus Učitelem.  Buďte dokonalí jako je dokonalý váš nebeský Otec pravil Pán, a to je cílem boží výuky- zdokonalovat se a být dokonalým v Bohu. Samozřejmě tím nemyslel být dokonalý absolutně ve všem jako Bůh, to nelze, ale být dokonalý v tom v čem jako boží stvoření dokonalí být můžeme. A je toho dost, v čem dokonalí být můžeme. V tom v čem Bůh chce abychom dokonalí byli, k tomu nám dává talent i schopnosti. V tom jsme obrazem Boha, v tom co dokážeme dokonale tvořit a ovládat. A nejsou to jenom dokonalé umělecké projevy a díla, je to i dokonalá služba bližním s dokonalou silou od Boha, je to dokonalé zvládnutí profese, je to dokonalé zvládnutí těla při zpěvu a artistických výkonech, je to dokonalé odpuštění které dokonale vysvobodí oběť i pachatele hříchu, je to dokonalá láska a víra kterou každý člověk může milovat a věřit. A všechna tato dokonalost pochází a vychází od Boha.

Vložil: Tomas v Pátek, 07. říjen 2022 @ 08:43:37 CEST (12 čtenářů)
Více... | 4816 bytů | 1 komentář | Skóre: 0Život víry: Dokonalost
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Modláři chtějí být sebe dokonalí v sobě samých, a jejich marná touha po pyšné sebe dokonalosti je po celý jejich život nenaplněná a neuskutečnitelná.

Dvě hlavní nectnosti které provází každého modláře po celý jejich život jsou pýcha a sobectví. Sobecké sebestředné JÁ(sám) je motivuje ke svalnatým samospasitelným aktivitám, a pýcha je bohorovně staví na roveň absolutně dokonalého Boha. Skutečně na roveň, neboť svou bezhříšnost si podmiňují sebe vybudováním vlastní dokonalosti. Ano. U modlářů je totiž dokonalost to samé co bezhříšnost a nedokonalost podle modlářského smýšlení způsobuje hřích.

Až se stanu v hodině smrti dokonalým, stanu se svatým a budu spasený, tak uvažuje modlář. Napřed on sobecká pýcha dokonalým musí být, on sobecká pýcha se sebezdokonalováním  musí souhlasit a podílet se na něm, on sobecká pýcha musí na tom pracovat, a teprve pak až se modlář sebe vybuduje, teprve pak jej modlářský bůh může spasit a učinit svatým poté co jej očistí v posmrtném ohni očistce.
Tato rakovina víry je na štěstí patrná již jenom u starších notně popletených povětšinou agresívních náboženských fanatiků. Problém, podstata problému, zlý záměr je však někde jinde. Problémem není ani tak rakovina víry u náboženských fanatiků, problémem je co tato modlářská praxe přinesla všeobecně, a přinesla všeobecnou deziluzi z Boha! Mnohé tato modlářská praxe svedla na scestí daleko od Boha. Vždyť kolik lidí již hledalo pomoc Boha v kostelech a nenašlo, a našlo jenom zklamání a další kumulaci neřešitelných problémů. A hlavně o to duchu zla jde. Jde mu to to, aby se lidé v Bohu těžce zklamali, a užívá k tomu podvodné boží působení převážně ve formě svátostí, které ovšem nikdy u nikoho dokonale nefungovaly. V tomto podvodném procesu jde mocnostem zla  o to lidi klamat a zklamat natolik, aby se o Boha přestali zajímat.


Vložil: Tomas v Pátek, 07. říjen 2022 @ 08:43:05 CEST (13 čtenářů)
Více... | 5847 bytů | 1 komentář | Skóre: 0Život víry: Je možné věřit POapoštolským zdrojům?
Kázání

poslal gregorios777

Brzo po smrti apoštola Jana odpadly církve hromadně od apoštolského učení.

Vložil: Tomas v Sobota, 01. říjen 2022 @ 16:09:23 CEST (1064 čtenářů)
Více... | 2299 bytů | 239 komentáře | Skóre: 0Život víry: Ježíšovi učedníci bez citu a lásky pyšní na svůj židovský původ.
Žhavá témata

poslal Frantisek100

22A hle, jedna kananejská žena z těch končin vyšla a volala: „Smiluj se nade mnou, Pane, Synu Davidův! Má dcera je zle posedlá.“ ·  

23Ale on jí neodpověděl ani slovo. Jeho učedníci přistoupili a žádali ho: „Zbav se jí, vždyť za námi křičí!“  

 Jak vzdáleni byli tehdy Kristovi učedníci od Boží  lásky? Žena byla pohanka, tedy taková pohanská fena.  Co je jim do jejího trápení? Co otravuje jejich Pána? Vůbec nemají cit s ženou, která se trápí nemocí své dcery  a hledá pomoc všude. I ona se doslechla o zázračném židovském léčiteli. Možná, že už zkoušela i jiné léčitele. Nyní jde poníženě i k židovskému léčiteli. Místo vstřícnosti je odháněna jeho učedníky. Možná jiná žena by odešla, když by viděla takový přístup, ale láska k dítěti překoná i urážky a   ponížení. Žena se nevzdává   ·  

24On odpověděl: „Jsem poslán jen ke ztraceným ovcím z lidu izraelského.“ ·  
25Ale ona přistoupila, klaněla se mu a řekla: „Pane, pomoz mi!“   

 Pán Ježíš své učedníky nenapomene, že se nechovají dobře. Zatím na to není vhodná chvíle. On odpovídá tak, jak ho žena oslovila. Je-li Syn Davidův, pak  není povolán k pohanům, ale k lidu izraelskému. Je to logické  a odpovídá to myšlení Izraelců i učedníků. Oni si stále myslí, že jsou něco více než ostatní národy. Prostě židovská pýcha na svůj původ. Možná tak sobecky vnímají i Pána Ježíše.  Žena změní oslovení. Už ne Synu Davidův, ale Pane neboli Hospodine neboli Synu Boží. Jiná žena by odešla za jiným léčitelem, ale víra ženy je veliká. Přistupuje k Pánu Ježíši jako k Bohu.   Vnímá ho jinak než sami učedníci.   A Pán Ježíš?   · 

26On jí odpověděl: „Nesluší se vzít chléb dětem a hodit jej psům.“ ·  
27A ona řekla: „Ovšem, Pane, jenže i psi se živí z drobtů, které spadnou ze stolu jejich pánů.“  

 Pán Ježíš dál zkouší její víru. Dokonce ji až ponižuje, protože ji přirovnává k tomu, co dělali židé, ke psům    Žena se nedá. On mu věří  a oponuje. Smiřuje se s ponižujícím postavením pohanky jako psa a prosí dál.  Opravdový Bůh pomáhá všem bez rozdílu původu  a rasy.   Její víra je silnější než u jeho učedníků   ·  

28Tu jí Ježíš řekl: „Ženo, tvá víra je veliká; staň se ti tak, jak chceš.“ A od té hodiny byla její dcera zdráva.  

 Pán Ježíš oceňuje její víru a vyléčí její dceru. Určitě se učedníci podivili. To byla lekce i pro ně.   A je to lekce i pro dnešní svět. Kolik věřících se chová jako tehdy ti učedníci, pyšně na svoji sektu či církev či národ  a povýšeně k ostatním věřícím, národům, rasám.. ?   Proč se učedníci tak chovali?   V této době ještě nevěděli, kdo Pán Ježíš opravdu je. Jedině Petr o něco později vyznal:   „Ty jsi Mesiáš, Syn Boha živého.“   Ani tohle vyznání  z počátku Petra nezměnilo.   Je dnešní svět jiný?

 Nejsme stejní jako ti učedníci, co nechápali Krista ???!!!
Vložil: Tomas v Sobota, 01. říjen 2022 @ 16:08:24 CEST (105 čtenářů)
Více... | 10 komentáře | Skóre: 0Život víry: Otázka křtu
Zamyšlení

poslal gregorios777

Ohledně křtu panují ostré rozpory mezi katolíky a biblickými.

Vložil: Tomas v Úterý, 27. září 2022 @ 20:30:38 CEST (565 čtenářů)
Více... | 2820 bytů | 64 komentáře | Skóre: 0Život víry: Zatracení pro libě smilné pocity modlářské za sebe výkupné skutky proklaté.
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Aby mohl modlář přebývat ve smilně slastné přítomnosti zlého ducha musí za to platit a zaplatit vysokou cenu. Celoživotní míjení se Bohem a v závěru věčné zatracení. 


Aby mohl modlář přebývat ve smilně slastné přítomnosti zlého ducha, musí neustále vyvíjet marné sebezdokonalující a sebe spasitelné úsilí.

Modlářův smilně slastný pocit končí spácháním hříchu, a jeho "bůh" zlý duch od něj " za trest" odchází, je to ten samý zlý duch, který ho předtím ke hříchu svedl. V principu je to stejné jako u Evy. Eva věřila namísto Bohu podvodníkovi.

Modlář si opětovnou smilně slastnou přítomnost zlého ducha vykupuje pácháním "dobrých" skutků. A když jich napáchá dost, jeho zlý duch se k němu navrací se svým opojným koktejlem.

Každý modlář je celoživotně nepolepšitelný sobec, sobec po vzoru sobeckosti zlého ducha který ho ovládá.

Každý modlář se považuje a vydává za něco jiného než kým skutečně je po vzoru ducha klamu, který se též vydává za někoho kým není.

Modlář vydávající se za křesťana lže sobě, lže jiným, lže Bohu, dítě otce lži lže po vzoru svého otce lži.

Boží děti žijí v pravdě a mluví pravdu. Děti otce lži žijí ve lži a lžou.

Vložil: Tomas v Úterý, 27. září 2022 @ 20:29:04 CEST (63 čtenářů)
Více... | 2445 bytů | komentáře? | Skóre: 0Život víry: To nejlepší a DOKONALÉ je u Boha kdykoliv a neustále zcela zadarmo!
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Kristus:


Buďte tedy dokonalí, jako je dokonalý váš nebeský Otec.

Ježíš mu odpověděl: „Chceš-li být dokonalý, jdi, prodej, co ti patří, rozdej chudým, a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne.“

Věčný (ne)křesťanský učeň:

Někdo moudrý kdysi řekl, že Pán Bůh nás učinil nedokonalými proto, abychom si mohli vzájemně pomáhat.
Byl bych rád, kdyby tento můj příspěvek byl ostatními chápán právě v tomto duchu, ve kterém je psán.
Aby ten, koho se to zrovna týká, se necítil ani ohrožen, ani nijak ponížen.
Nejde tu přece o vzájemné poměřování ideí, ale o získání pravdivého pohledu na život, na svět kolem nás.

...

A pravdivý pohled je takový, že dokonalý Bůh Otec nedokonalé netvoří, nedokonalost tvoří pyšní a vzdorovití! 

S destrukcí dokonalého stvoření začal Satan!


Vložil: Tomas v Úterý, 27. září 2022 @ 08:48:56 CEST (172 čtenářů)
Více... | 3342 bytů | 12 komentáře | Skóre: 0Život víry: Světská svatyně
Kázání

poslal gregorios777


Světská náboženství, včetně Bohem iniciovaného židovství mají své "světské svatyně."
Vložil: Tomas v Pondělí, 26. září 2022 @ 09:35:20 CEST (113 čtenářů)
Více... | 3032 bytů | 6 komentáře | Skóre: 0Život víry: Pouze skrze krev Beránka
Kázání

poslal gregorios777


Je pouze jeden základ pro přístup k Bohu.

Vložil: Tomas v Pondělí, 26. září 2022 @ 09:34:05 CEST (91 čtenářů)
Více... | 1659 bytů | 5 komentáře | Skóre: 0Život víry: Když ap. Pavel mluví o Bohu, myslí tím trojjediného Boha ?
Zamyšlení

poslal rosmano


Apoštol Pavel ve svých listech mluví velmi často o Bohu.  
Zahrnuje do toho pojmu, pod ten název, pod to jméno   i Ježíše Krista i Ducha svatého ?
Jak tomu rozumíte vy ?

Věříme/te v jediného Boha, nebo v trojjediného Boha ?


Platí podle vás také tvrzení, které někteří křesťané dost natvrdo používají, že
"Kdo nevěří, že Ježíš je Bůh, nemůže být spasen" ?
Vložil: Tomas v Pondělí, 26. září 2022 @ 09:33:36 CEST (772 čtenářů)
Více... | 191 komentáře | Skóre: 0Život víry: Já jsem DUCH
Zamyšlení

poslal Chillinka

Já jsem duch. Mám tělo, ale jsem duch. Jsem duch s tělem a duší. Můj duch přebývá v mém těle. Vyjadřuji se (svého ducha) schopnostmi svého těla a duše. Můžete vidět mé tělo, ale nemůžete vidět mě, protože skutečné já je duch žijící v mém těle. Pokračování...

Vložil: Tomas v Středa, 21. září 2022 @ 12:48:03 CEST (240 čtenářů)
Více... | 19 komentáře | Skóre: 0Život víry: Křesťan kristovec a nepravý falešný křesťan.
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Křesťan je člověk který Krista vyznal za svého spasitele a Pána, a Kristu uvěřil. 


Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.
Kdo vyzná, že Ježíš je Syn Boží, v tom zůstává Bůh a on v Bohu.

Falešní křesťané vyznávají namísto Krista křesťanství jako lidskou ideologii, a namísto Kristu věří falešným pastýřům a zjevujícímu se andělu světla.

Ten zlý přijde v moci satanově, bude konat kdejaký mocný čin, klamná znamení a zázraky a všemožnou nepravostí bude svádět ty, kdo jdou k záhubě, neboť nepřijali a nemilovali pravdu, která by je zachránila.
Žádným způsobem se nedejte od nikoho oklamat, protože nenastane, dokud nedojde ke vzpouře proti Bohu a neobjeví se člověk nepravosti, Syn zatracení.
Když někdo přijde a zvěstuje jiného Ježíše, než jsme my zvěstovali, nebo vám nabízí jiného ducha, než jste dostali, nebo jiné evangelium, než jste přijali, klidně to snášíte! Mám však za to, že nejsem v ničem pozadu za těmi veleapoštoly! 
Jsou to falešní apoštolové, nepoctiví dělníci, přestrojení za apoštoly Kristovy. A není divu, vždyť sám satan se převléká za anděla světla; není tedy nic překvapujícího na tom, že se jeho služebníci převlékají za služebníky spravedlnosti. Jejich konec bude jako jejich skutky!

Křesťan se nechá pokřtít protože uvěřil Kristu.

Falešný křesťan se stává nepravým křesťanem při nepravosti- nepravém "křtu".

Představený synagógy Krispus a všichni, kteří byli v jeho domě, uvěřili Pánu; také mnozí z Korinťanů, kteří Pavla poslouchali, uvěřili a dali se pokřtít.

Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích. Mnozí mi řeknou v onen den: ‚Pane, Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů?‘
A tehdy jim prohlásím: ‚Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.‘
Vložil: Tomas v Středa, 21. září 2022 @ 12:45:44 CEST (156 čtenářů)
Více... | 7993 bytů | 7 komentáře | Skóre: 0Život víry: Principielní error.
Zkušenosti

poslal NepřihlášenýVložil: Tomas v Úterý, 13. září 2022 @ 08:57:07 CEST (103 čtenářů)
Více... | 5405 bytů | 1 komentář | Skóre: 0Život víry: Pán Ježíš tě přišel vysvobodit
Kázání

poslal gregorios777

Vysvobození věřících z otroctví hříchu je důležité a nezbytné. 

Vložil: Tomas v Pondělí, 12. září 2022 @ 08:51:45 CEST (1140 čtenářů)
Více... | 6007 bytů | 229 komentáře | Skóre: 0Život víry: Děti, varujte se modlářství.
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Modla, modlářství, modloslužba. Co to je? Velmi dobrý článek o tom co je to modla je zde.

Je toho ovšem mnohem víc co je třeba zmínit o modlářském tématu. Hlavně o tom jak modloslužba ovlivňuje duchovní život, život rodinný a jak nebezpečná je nejenom modloslužba, ale i modla sama.
Vložil: Tomas v Pondělí, 12. září 2022 @ 08:50:43 CEST (119 čtenářů)
Více... | 19547 bytů | 2 komentáře | Skóre: 0Život víry: Děti, varujte se modlářství. 1.Jan 5, 21
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Modla, modlářství, modloslužba. Co to je? Velmi dobrý článek o tom co je to modla je zde.

Je toho ovšem mnohem víc co je třeba zmínit o modlářském tématu. Hlavně o tom jak modloslužba ovlivňuje duchovní život, život rodinný a jak nebezpečná je nejenom modloslužba, ale i modla sama.
Vložil: Tomas v Středa, 07. září 2022 @ 08:37:08 CEST (164 čtenářů)
Více... | 10736 bytů | 8 komentáře | Skóre: 0Život víry: Máš tuto schopnost? Víš to i ty?
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený


1.Janův 5, 17-21
Každá nepravost je hřích, ale je i hřích, který není k smrti.

Víme, že nikdo, kdo se narodil z Boha, nehřeší, ale Syn Boží jej chrání a Zlý se ho ani nedotkne.

Víme, že jsme z Boha, kdežto celý svět je pod mocí Zlého.

Víme, že Syn Boží přišel a dal nám schopnost rozeznávat, abychom poznali, kdo je pravý Bůh. A jsme v tom pravém Bohu, protože jsme v jeho Synu Ježíši Kristu. On je ten pravý Bůh a věčný život.

Děti, varujte se modlářství.
Vložil: Tomas v Pátek, 26. srpen 2022 @ 08:33:27 CEST (198 čtenářů)
Více... | 1599 bytů | 6 komentáře | Skóre: 0Život víry: Být šťastným.
Katolicismus

poslal oko

Buďme šťastnými hříšníky!
Pamatujte, že být šťastný neznamená mít nebe bez bouřky, cestu bez nehod, práci bez námahy, vztah bez zklamání.


Vložil: Tomas v Pondělí, 15. srpen 2022 @ 14:44:41 CEST (210 čtenářů)
Více... | 2512 bytů | 8 komentáře | Skóre: 0Život víry: Empatie
Kázání

poslal Nepřihlášený

Empatie a duchovní rozlišování je schopnost živých bytostí vnímat toho druhého jinak než tělesnými smysly. Empatické vnímání umožňují smysly duchovní. Kristus pravil, že Jemu věrní slyší Jeho hlas. Čím pak asi slyší? Ušima? Těžko. Víra je ze slyšení, ale kolik lidí slyšelo a slyší a přesto neuvěřili. Duchovní slyšení je o schopnosti slyšet pravdu, a to je duchovní schopnost kterou kristovcům otvírá Duch svatý. Kristus je krom jiného Pravda a Bohu jinak než v pravdě naslouchat nejde. To je ten metajazyk všech jazyků- PRAVDA. Bez pravdy nelze s Bohem smysluplně komunikovat a nejenom s Bohem, ale i s lidmi a třeba i výpočetním strojem. Láska k pravdě, život v pravdě umožňuje kontakt s Bohem a zatvrzelost je vyloučení z komunikace, zatracení. To je krutá a velmi ostrá diference zřetelná na lidech již od dob příchodu Spasitele.


K čemu je dobrá pravda v komunikaci? 

 K tomu aby se jazyky (a týká se to i jazyku které používají výpočetní stroje) daly překládat či třeba komprimovat, musí být jejich pojmy a vzorce vyjadřovány v pravdě. Slunce je prostě slunce a byť vyjádřeno jiným slovem je to stále slunce, nula je stále nula a z těchto neměnných pravd se v komunikaci a překladech vychází. 
Vložil: Tomas v Sobota, 13. srpen 2022 @ 08:21:46 CEST (269 čtenářů)
Více... | 8705 bytů | 12 komentáře | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.38 sekundy