Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Hynek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 9, článků celkem: 16318, komentáře < 7 dní: 519, komentářů celkem: 408276, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 120 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

ivanp
brusle7
JirkaB
martino
Danny42

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110946059
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Může tohle říct normální člověk?
Zlatá slza

poslal Myslivec


Vložil: Tomas v Středa, 01. únor 2023 @ 15:53:21 CET (16 čtenářů)
Více... | 2 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Jsou křestané povahově horší než nevěřící???
Žhavá témata

poslal Frantisek100

V jednom filmu o čarodějných evangelických procesech v Salemu, je myslím scéna, kde mučený umírající muž prohlásí, že Bůh není. Už se tomu nedivím. Job byl svými přáteli málem přiveden k tomu, že se zachoval podobně, ale Bůh mu k tomu zabránil.  Takový pocit zažívám s pobožným Cizincem.  Člověkem, který na jedné straně se chlubí Kristem, ale je bez citu a empatie. Tak se ptám, k čemu je víra v Krista? Mění člověka k lepšímu nebo naopak dělá z něho něco opačného. Už jsem i pochopil, proč pan Vota odešel z křesťanské víry. Co udělali lidé z Krista? Funguje? Já jsem dokonce už napsal tohle strašné:    Jak můžeš psát, že bych se přetvařoval. To bylo moje já, že jsem věřil. Ta pomoc tomu žákovi  z věřící rodiny byla by upřímná. Ovšem, jak nyní poznáván Tebe, začínat víc věřit už komunistům. Vy jste tak hnusní lidé  a falešní, že pokud zdrojem těchto vlastností je Kristus, tak se ho zříkám  a považuji to za největší omyl života. Konec s Kristem. Je to podvod.  

A byl jsem i sprostý. Kdo mne ovládá? Emoce…jizvy…  z minulosti.., zklamání.   Kdo ovládá zbožného Cizince ?   

 Kdo ovládá mne?? 

Která síla zapaluje a další přilévá oheň?? Proč nikdo nehasí???   

 Nechci slyšet fráze. 

   Už jen krůček, abych opustil to, čemu jen od 18 let věřil.   Ale takovou zradu nechci!!! Z bídy jsem se dostal a věřím tomu i díky víře. Prý jsem se podle Cizince přetvařoval. Všichni se před rokem 89 nějak přetvařovali  a ve školství to jinak nešlo. Nemohl jsme vykřikovat, že věřím v Krista, to bych zničil sebe i rodinu. 

Jednou mne jedni věřící vyčetli, že jsem měl jít k popelářům. Já se svojí postavou bych asi brzy zdravotně skončil. A pak jsem svoji práci měl rád. Komu bych prospěl? Musel bych se i vystěhovat ze služebního bytu a uvolnit jiným pracovníkům. Tohle nucení byl fanatismus a tomu jsem nakloněný nebyl. Neměl jsem sílu hrát si na pobožného hrdinu.  

 Pokud Cizince v dětství uráželi učitele, mne uráželi také, ale ze sociálního důvodu a dokonce i takoví svatoušci, jako byl třeba on sám, za naši bídu. A pak mne tenhle člověk, co se chlubí Kristem bude ponižovat a urážet za to, že jsem si nepostavil barák. Já nikomu dům nezávidím a vadí mi, když mi to někdo předhazuje a dává najevo, jak on je lepší. A zdůrazňuje Krista.     A mrzí mne jedno poznání.

 Věřící jsou větší křiváci a víc bezcharakterní než nevěřící. Chodím sem v naději, že se mýlím. A ono to bude spíš krutá pravda. To je škoda!! Naděje umírá!!!               
Vložil: Tomas v Středa, 25. leden 2023 @ 15:02:09 CET (610 čtenářů)
Více... | 80 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Obnova Mariánského sloupu v Praze již dnes nese dobré a rozpoznatelné ovoce
Společnost

poslal Nepřihlášený

I těm největším škarohlídům je dnes jasné, že obnova mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze přináší dobré ovoce. Pomineme-li citelné zvýšení životní úrovně, zlepšení politického vývoje včetně zvýšení důvěry občanů ve vládu a politické instituce a například vysoký morální kredit a odbornost prakticky všech prezidentských kandidátů, můžeme být svědky i nebývalé jednoty obyvatelů ČR. Duofejme, že se panu premiérovi podaří ještě ratifikovat Konkordát Parlamentem ČR a zrušit nestoudné Benešovy dekrety.

Vložil: Tomas v Neděle, 22. leden 2023 @ 12:44:34 CET (80 čtenářů)
Více... | 5696 bytů | 4 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Varování před rodícím se fašismem živeným médii a propagandou ( obraz šelmy )
Společnost

poslal Dzehenuti

Varování před rodícím se fašismem živeným médii a propagandou ( obraz šelmy )
Dlouho jsem přemýšlel o tom jak vzdělaný a inteligentní člověk mohl podporovat Hitlera. Řada vědců už v dnešní době dokázala, že to bylo způsobeno jistou davovou psychózou. Kdo viděl německou propagandu a vystoupení atd.. tak pochopil jakou moc v tom hráli média a propaganda.   V dnešní době jsem si lámal hlavou jak prostě v naší ČR i velice inteligentní lidi prostě nevidí jak neobjektivní je ČT a jak se s této televize stal hlavní nástroj rozdělovaní společnosti a propagandy.   S hrůzou jsem dospěl k závěru, že je to děsivá paralela z fašismem. A znaky jsou podobné….lidi kteří propadli této davové psychóze stejně jak kdysi lidé v nacistickém neměcku prostě ani nevidí jak neobjektivní je Česká televize a tu její jednostrannou propagandu.   A i znaky lidí pod touto propagandou jeví stejné znaky jako v nacistickém německu. Arogance, oni jsou ti lepší. Ty ostatní je třeba převychovat. Anebo výroky o tom, že je super že stará generace už vymírá atd. Oni mají pravdu a oni jsou ti správní vyvolení…   Jestli byl Hitler označován jako antikrist tak věřte, že se jeho doba opět blíží. Jsou zde naprosto totožné historické rysy této davové psychózy - vyvolané obrazem šelmy - médii a propagandou.
 

Vložil: Tomas v Neděle, 22. leden 2023 @ 12:39:54 CET (149 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Proč se pravda stává dezinformací a krestan za to hrozí jinému křestanovi ?
Žhavá témata

poslal Frantisek100

Tak tohle napíše údajný letniční křesťan.     


  No, je to na tobě Františku vidět, jak miluješ ruský fašismus. To je ten tvůj "Kristus" ? Už aby byl přijat ten zákon doplňujícího trestní zákoník o "trestnou činnost vědomého a záměrného šíření dezinformací s cílem významně poškodit demokratický charakter státu či jeho klíčových bezpečnostních zájmů,“ V chládku tě možná ty tvoje hnusné ruské lži  přejdou.       

 Já nemám s ruským fašismem nic společného. Nikdy jsem v Rusku nebyl a žádného Rusa neznám.  Ale viděl jsem film Volyň. Co je špatného na tom, že se mi nelíbí oslavování zločince Bandery a jeho společníků? A to začalo už dávno před majdanem. Proč vadilo ukrajinskému velvyslanci , že TV Art uvedla asi dvakrát film Volyň? Ten film mne oslovil. Jak známo banderovci se krutě zapsali při vyvražďování židovského obyvatelstva a jiných zločinů. O tom existuji jasné důkazy. To přece není dezinformace !!!   Nedávno jsem našel na ukrajinských stránkách betlém s Banderou. Copak tohle je normální?  

                    Bohužel. Díky takovým křesťanům jako je Rosmano se k nám blíží diktatura  a možná časem i to vraždění. Třeba ve jménu Krista  nebo Bandery. Opakují se snad dějiny?  
Vložil: Tomas v Pondělí, 09. leden 2023 @ 11:20:54 CET (1218 čtenářů)
Více... | 145 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Temné století papežů. Soud s papežovou mrtvolou byl jen začátek
Katolicismus

poslal Mikim

Temné století papežů. Soud s papežovou mrtvolou byl jen začátekVložil: Tomas v Sobota, 07. leden 2023 @ 13:42:48 CET (122 čtenářů)
Více... | 2 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Oko napsal krutou pravdu!!!
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Oko napsal krutou pravdu: ..."A proč je třeba, aby se radostnou zvěstí o Pánu Ježíši zabývali nějací náboženští teologové, když je důležité, aby ji pochopil každý obyčejný člověk. A stačí tak málo. Láska k bližnímu."...   Opravdu stačí? A tak František tu pak hlásá, že Církve k životu netřeba - že stačí žít dobře v rodině a s blízkými. Rosmano zase věří, že Kristus je pouze člověkem a nikoli Bohem. Willy a někteří další se zas domnívají, že po smrti budou "vládnout po tisíc let v jakémsi "Kristově království" které je určeno jenom pro ně, zatímco my ostatní budeme kdesi v nevědomosti v hrobech po tisíc let čekat na své vzkříšení a soud. Cizinec a někteří další zase věří, že nové narození z vody a z Ducha (J 3,5) se neodehrává ve křtu. Co křesťan - to tady ve skutečnosti  jiná víra!   A ty říkáš, že správného pravého učení netřeba! Co jiného je teologie, než vědeckými metodami správného poznávání hodnocená a důkazy podepřená správná podoba víry?    Jak chceš druhým kázat čistou víru, když sám máš o ní jen mlhavou představu?
--------------------------------------------------------------------------------------------------       Popsal jsi krutou pravdu o křesťanském náboženství. Je to tak. Každý církev či sekta má svoje priority, svoje učení, svůj katechismus a přitom je snad jeden Bůh a stejný Kristus. Tato nejednota a různé priority snižují věrohodnost křesťanství. Čemu věřili první křestané? Ti z řad židů už měli nějaké znalosti z náboženství židů. A právě víra židů asi bránila, aby Ježíše přijali. Přece mají v Desateru, že mají věřit v jednoho Boha a najednou je tady pro ně druhý Bůh Ježíš a ještě k tomu v lidském těle. Aby to pochopili, potřebovali opravdové pokání, ke kterému je vedl Jan Křtitel. A zde je ten základ křestantsví. Uvědomění si, že Bůh poslal svého Syna, aby svoji obětí lidem ukázal, že Bůh se chce s lidmi smířit, odpouští jim tu hříšnost v jejich mozku a chce jim dát věčný život vzkříšením na nové Zemi a v novém těle. K pochopení toho nebyly potřebné znalosti ze SZ, snad akorát pro židy, protože náznak toho měli v proroctvích. 

První věřící z řad pohanů neměli k dispozici žádná písma, ale jen upřímné svědectví apoštolů a ostatních, kteří měli od Boha dar svědčit. 

 A dokázala se takto chovat i římská církev? Jakým způsobem šířili lásku Boží? Válkami, násilím.. ?? A to neplatí je na katolickou církev. 

  Proč se zabýváme nepodstatnými věcmi a pak nám uniká to nejdůležitější???
Vložil: Tomas v Středa, 04. leden 2023 @ 10:45:31 CET (1797 čtenářů)
Více... | 404 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: živatel rosmano píše, že Ježíš sám mluvil se setníkem a dalšími vojáky.
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Uživatel rosmano píše, že Ježíš sám mluvil se setníkem a dalšími vojáky. A že mu nevyčítal, že někoho zabíjí. Ježíš sám používal příměry, analogie z válek mezi zeměmi, králi. A že prý to znamená, že jeho požadavky na život křesťana - tedy neválčit, nevracet bojem a nastavit druhou tvář, případně odejít - že to vlastně neplatí a že Ježíš to tak ve skutečnosti nemyslel a schvaloval války i zabíjení. Takže křesťan může směle podporovat třeba i banderovce nebo Azov. Podle nicku rosmano to je v souladu s jeho verzí Ježíše. Křesťan může nasednout do tanku a jít kamkoli zabíjet podle svého politického přesvědčení. 

Ježíš se vybavoval i s nevěrnými ženami, snad dokonce i prostitutkou. Také s nevěrnými muži. Podle logiky nicku rosmano tím pádem Ježíš toto schvaluje a podporuje nevěru, možná i skupinové orgie. 

Vlastně neexistuje nic, co by Ježíš doporučoval nebo nedoporučoval, přikazoval, nepřikazoval. Dělej si co chceš. Nejdůležitější věc je, kterou politickou stranu preferuješ. Účel světí prostředky. Bible se musí brát politicky, s nadhledem a Ježíš ve skutečnosti zabíjení, ani smilstvo, ani lichvu, ani farizejství, ani cokoli dalšího nezakazoval. Bavil se s různými lidmi, to podle nicku Rosmano dokazuje, že křesťan taky může dělat, cokoli ho napadne. 

Halejuja. 

Křesťané to tak dlouho netušili a tolik staletí se v něčem omezovali nebo někteří dokonce úzkostlivě četli Bibli a snažili se žít striktně podle božích přikázání nebo doporučení. Všechno zbytečně. Rosmano vysvětluje, že Jošua byl ve skutečnosti přítel liberalistů, progresivistů, globalistů. 

Správný křesťan si večer v 19h pustí v televizi pionýrskou vlaštovku Marcelu Augustovou, ta mu řekne, co si má myslet, on to přijme za své a pokud Marcela zavelí do útoku proti Rusovi, tak křesťan ráno sedne do tanku a jde bojovat za rosmanova progresivního Ježíše.

Halejuja!
Vložil: Tomas v Sobota, 31. prosinec 2022 @ 12:39:47 CET (438 čtenářů)
Více... | 33 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Sekularizace Polska nabírá obrátky
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Polská mládež se stále více odvrací od katolické církve. Její důvěru nahlodala nejen série případů sexuálního zneužívání dětí, ke které se představitelé instituce nedokázali postavit čelem, ale také její stále zřetelnější spojenectví s konzervativní vládou země.


Šestadvacetiletý Karol, který od dětství sloužil v kostele jako ministrant, snil o tom, že ve své rodné Bydhošti jednou vstoupí do semináře a stane se duchovním. „Měl jsem hlubokou víru,“ říká. To bylo ale předtím, než ho znásilnil kněz. „Celá církev je otrávená,“ myslí si nyní. Kněz Pawel Kania ho poprvé sexuálně napadl, když mu bylo čtrnáct let. Ačkoli Kania v roce 2005 čelil ve Vratislavi podezření ze zneužívání dětí, církev problém vyřešila tím, že ho odtamtud přesunula do Bydhošti. Tam ho pověřila vedením ministrantů, mezi kterými si vyhlédl Karola.

„Všichni věděli, že skrývají pedofila. Je to neuvěřitelné. Byl podezřelý ze zločinů na dětech a poslali ho, aby učil náboženství nezletilé,“ uvedl Karol, jenž zůstává v anonymitě. Spravedlnost si na Kaniu došlápla až v roce 2015, mezitím ho církev stihla ještě několikrát přemístit.
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 29. prosinec 2022 @ 12:52:33 CET (79 čtenářů)
Více... | 4234 bytů | komentáře? | Skóre: 0Kontrasty: Hulvát vánoční po 4 adventní
Katolicismus

poslal Myslivec

Neděle: Jen tu znovu dokazuješ, jaký jsi blb, Myslivče. 

Pondělí: Nikdy jsi neslyšel, tupče, o "anathema"?
Jsi trouba, Myslivče. Prázdná trouba.
Vložil: Tomas v Pátek, 23. prosinec 2022 @ 00:41:46 CET (111 čtenářů)
Více... | 1654 bytů | komentáře? | Skóre: 0Kontrasty: Ježíš a pacifismus
Zamyšlení

poslal LD

Nějak mi nefungují kdoví proč soukromé zprávy, tak jsem z plánované odpovědi jednomu nejemenovanému diskutérovi vyrobil článek, který bude pojednávat o vztahu biblického Ježíše k násilí a zbraním.

Vložil: Tomas v Úterý, 20. prosinec 2022 @ 17:12:35 CET (990 čtenářů)
Více... | 9143 bytů | 115 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Program DIOTRFES - 1 jako nezastupitelný nástroj pastorace
Etika

poslal Nepřihlášený

"Řada evangelikálních sborů v Brazílii používá při bohoslužbách software pro rozpoznávání obličejů. Technologie shromažďuje obecné údaje o návštěvnosti, ale také identifikuje jednotlivé osoby, klasifikuje jejich náladu na základě výrazu obličeje a zaznamenává, kdy se opozdí nebo kdy chybí. Personalizované informace mohou duchovním doporučit také pastorační návštěvy. „Kdo dnes nechce mít kontrolu nad prostředím, kde žije?“ řekl Luís Henrique Sabatine z technologické společnosti Igreja Mobile. „Zjistili jsme, že sbory o to opravdu stojí.“ Náklady začínají na 200 dolarech za bohoslužbu.". Zdroj: https://www.krestandnes.cz/muzi-z-texasu-odsouzenemu-k-trestu-smrti-byla-nabidnuta-modlitba-a-odpusteni/

Vložil: Tomas v Úterý, 20. prosinec 2022 @ 09:42:27 CET (338 čtenářů)
Více... | 4198 bytů | 32 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Lze Kristův příchod vyčíst z pohybu nebeských těles?
Kritika bludů

poslal Nepřihlášený

Motto: „Jen ať se postaví a zachrání tě ti, kdo pozorují nebesa, kdo zírají na hvězdy, kdo při novoluní uvádějí ve známost, co by tě mohlo potkat. Hle, jsou jako sláma, spálí je oheň. Ti nevysvobodí z moci plamene ani vlastní život.“ (Iz 47,13–14)
Vložil: Tomas v Úterý, 20. prosinec 2022 @ 09:41:17 CET (113 čtenářů)
Více... | 61955 bytů | komentáře? | Skóre: 0Kontrasty: Bezlimitní víra neexistuje
Konspirace

poslal Nepřihlášený

     Po dlouhodobém pozorování věřících lze prohlásit, že neexistuje takový věřící člověk, který by věřil doslovně na 100% pravdivost Bible, nebo 100% pravdivost kázání faráře, pastora. Je pravidlem, že každý věřící věří jen tomu, čemu chce věřit. Všichni věřící mají své oblíbené pasáže z Bible, a pak ty, které přeskakují, nebo čtou zřídkakdy. Všichni věřící mají verše, které uznávají doslova, a pak ty, které si vykládají jako metaforu nebo hyperbolu. Co se týká kázaní pastorů, farářů, tak to taky neberou doslova a bez výhrad. 


     Navíc každý se drží jen své vlastní denominace a jiné denominace označuje za sekty. Tu vlastní ale zamilovaně mezi sekty neřadí. 

    Také si lze všimnout, že nejvíce pózují ti věřící, kteří věří více doslovně a jsou více fanatičtí. Jejich občanský život musí být nutně v nějaké kolizi s jejich vírou. Protože většina lidí (na ulici, v práci. atd.) jsou světští a neřídí se jejich naukou. Čili čím silnější náboženská víra, tím silnější kolize se světem.


     A teď mi řekněte.... k čemu je ta víra vlastně dobrá? 
Vložil: Tomas v Pondělí, 12. prosinec 2022 @ 23:50:50 CET (668 čtenářů)
Více... | 66 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Nacisté a náboženství
Historie

poslal Nepřihlášený

Na OSACR.cz, webu ateistů, dnes spíš webu neomarxistů, se rozběhla zajímavá off-topic debata. Jelikož tam není svoboda, rád bych, abychom pokračovali v debatě mi zde.

https://www.osacr.cz/o-ateismu/volna-diskuse/#comment-276192
 
Tomek za "ateisty" argumentuje dost mimo s tím, že SSáci museli přísahat na boha, což ano, ale reaguje na Ježka, který neříká, že nacisté byli ateisté, ale "něcisté" a panteisté. Z toho je obvinil i papež Pius XI. v roce 1937 tou známou encyklikou Mit brennender Sorge.

Přísaha SS:
Ich schwöre Dir, Adolf Hitler, als Führer und Kanzler des Reiches Treue und Tapferkeit. Ich gelobe Dir und den von Dir bestimmten Vorgesetzten Gehorsam bis in den Tod, so wahr mir Gott helfe.“Tobě, Adolfe Hitlere, vůdci a kancléři Německé říše, přísahám věrnost a statečnost. Tobě a nadřízeným, které sám jmenuješ, slibuji poslušnost až do smrti. K tomu mi dopomáhej Bůh."
https://cs.wikipedia.org/wiki/Schutzstaffel#P%C5%99%C3%ADsaha_a_heslo_jednotek_SS

"Gott mit uns" u vojáků Wehrmachtu také známe.

Předtím papež odsoudil komunisty za ateismus v SSSR, ale to byla jiná encyklika.


A takhle je to s Tomkem se vším. I když má částečnou pravdu, že u nás zaváděli první protižidovské zákony již národní katolíci za 2. republiky ke konci roku 1938 a začátku 1939 (ale byl tam i nátlak Hitlera). Většinově to asi byli katolíci, kdo byl za 2. republiky u moci. Chtěli zavádět podobný stát jako později klerofašistiké Slovensko. Katolická církev měla hrát velkou úlohu. Hlavně ta česká tedy. Jak silné bylo napojení na tehdejší vatikán nevím. Vatikánu vadil ateismus a pohanství, ale klerofašisté jim rozhodně nevadili nebo ne vždy. Až když se moc spojovali s nacisty nebo když začali prohrávat. Kdo ví, jak by to bylo při jiném průběhu války. Ale nacisty rád Vatiká neměl.

Čili ano, nacisté později stále více pronásledovali katolickou církev v Německu, Hitler neměl ani nakonec rád celé křesťanství ( i když v projevech z 20.let ještě opačně, pak už mluvil spíš o bohu obecně či o prozřetelnosti).

Ale být proti církvi či křesťanství z vás nedělá ateistu. Jinak by byla ateista třeba prorok Mohamed .

Takže kdo by chtěl pokračovat na svobodnější diskuzi na toto téma, tak zde. Na OSACRu chcípl pes.
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 24. listopad 2022 @ 18:00:52 CET (252 čtenářů)
Více... | 10 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Pán je Láska a Spravedlnost
Žhavá témata

poslal Zbyva10let

Ahoj všichni,
díky moc za vaši věrnost Pánu a hledání Pravdy. Jelikož furt někdo něco píše, 
tak bych nechtěl dělat chytrýho, jenom bych rád přidal pár co nejstručnějších 
bodů z trochu jiného pohledu... ideálně z Pánovy perspektivy...
+ hlavně aby vám to pomohlo jako event. připomenutí dobrých věcí na Cestě do Nebe


Vložil: Tomas v Čtvrtek, 10. listopad 2022 @ 11:01:57 CET (454 čtenářů)
Více... | 8015 bytů | 26 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Neskončíme jako Jeruzalém ??!!!
Žhavá témata

poslal Frantisek100

18Když se ráno vracel do města, dostal hlad. ·  


19Spatřil u cesty fíkovník a šel k němu; ale nic na něm nenalezl, jen listí. I řekl mu: „Ať se na tobě na věky neurodí ovoce!“ A ten fíkovník najednou uschl. ·  

20Když to učedníci viděli, podivili se: „Jak najednou ten fíkovník uschl!“      

Tento příběh je opět podobenstvím, které lze aplikovat na dobu Pána Ježíše, ale i doby pozdější a dnešní. Nám zdánlivě nic neříká. Ježíš dostal hlad a spatřil fíkovník. Přišel blíž, ale plody žádné. Je to v době jara,  kdy se u fíkovníků  objevovaly první rané plody a to někdy i dříve, než plně vyrašilo  listí. Tyto rané plody byly předzvěstí hlavní úrody. Jenže tentokrát po plodech ani památky. Pán Ježíš tak neuspokojil svůj hlad. Kdyby hlad byl fyziologického původu, tak by se Pán Ježíš tak nerozzlobil. Kousek dál u cesty by našel jiný strom. 

Tady jde o symboliku. Fíkovník představuje izraelský národ. Pán Ježíš sem přišel, aby získal věřící pro Boží království, aby změnil jejich způsob víry a zachránil pro věčný život. A bohužel tento národ nepřinesl ani ty rané plody. Uschnutí se vyplnilo za několik desítek let zničením Jeruzaléma se všemi jeho následky.      

Jaké plody však přineslo papežské křesťanství ?  Honosné chrámy plné zlata, soch  a obrazů, ale plody žádné. Války, nepokoje,vraždy, upalování, násilí ve všech možných podobách nejsou plody Ježíše Krista. Platí to i dnes v současné politické situaci.       

Dva bratrské národy se vzájemné vraždí, ačkoliv mají úplně stejnou církev. A další třetí “ křestan“ jednoho z nich popichuje k dalšímu vraždění a dodává nástroje likvidace druhé strany. Nakonec nejrozumnější se ukáže ten, kdo není křesťan a aspoň prohlásí k oběma stranám: „Zchlaďte  hlavy!!!“    

To je dnešní svět a kde jsou aspoň ty rané plody Ježíš Krista???!!!! Nepotká nás totéž co Jeruzalém???? 
Vložil: Tomas v Pondělí, 07. listopad 2022 @ 10:12:44 CET (2432 čtenářů)
Více... | 532 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Všechno bylo docela jinak.
Etika

poslal oko

Manifest vraha z Bratislavy ukazuje, že všechno je jinak .

Vložil: Tomas v Pondělí, 07. listopad 2022 @ 10:11:42 CET (304 čtenářů)
Více... | 409 bytů | 5 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými
Konspirace

poslal Nepřihlášený

Jan 8:32 Poznáte pravdu a pravda vás osvobodí.


Je to pravdivé přísloví. 

Tak například pravda o Anglosasech. Zejména těch amerických. 

1. Vyvraždili původní obyvatele Ameriky - Indiány. Miliony obětí. 
2. Lovili v Africe černochy, ty vozili na lodích a udělali si z nich otroky. Miliony otroků. Statisíce obětí.
3. Vyzkoušeli si na japonských civilistech účinky atomové bomby. Viz Hirošima, Nagasaki. Statisíce obětí.
4. Ve Vietnamu vypalovali celé vesnice napalmem, opět civilisty, za živa, ti umírali v bolestech. Miliony obětí. 
5. Bombardování Jugoslávie. Desetitisíce zabitých civilistů. 
6. Bombardování Iráku. Statisíce zabitých civilistů. 

Zjištění této pravdy mě osvobodilo od nepatřičné adorace Ameriky. Takže Bible funguje. Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.

Váš Rosmano
Vložil: Tomas v Pondělí, 31. říjen 2022 @ 10:07:39 CET (119 čtenářů)
Více... | 1 komentář | Skóre: 0Kontrasty: Ne svědectví katolické, životní užitky velkohubé
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

to Oko


Vložil: Tomas v Sobota, 08. říjen 2022 @ 09:30:31 CEST (155 čtenářů)
Více... | 2 komentáře | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.52 sekundy