Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 307, komentářů celkem: 429990, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 571 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116696968
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Můj bratr
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Můj bratr

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy vůči lidem v patrnerství, v manželství a v rodině
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kirsten



Založen: Nov 29, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2005 9:48 pm    Předmět: Citovat

Mám mladšího bratra, kterému je 16 let. Když si sním chci normalně chvíly povykládat, tak mi někdy sprostě nadává a dělá ze sebe chytrého a lepšího. A mám přitom pocit, že jsem nějaký hlupák a přitom si myslí, že jsem nějaký blb. Přiznam se, že mám někdy problémy s vyjadřováním a přitom to vypadá nebo si někteří myslí, že jsem trochu zaostalí a myslí si že su nějaký blb. Přitom mám pocit, že si to myslí i můj bratr, jenže to nechce přiznat. S ním se o něčem bavit,tak to nemá cenu.Mrzí mě, že si nerozumím se svým bratrem a proto vás jménem Pána Ježíše prosím o radu a taky o modlidbu, abych to mohl se svým bratrem nějak vyhřešit . Také bych chtěl říc, že mů bratr se mnou chodil ministrovat do místního kostela. Jenže ted už přestává chodit do kostela a vymlouvá se, že má hodně učení a místo toho hraje na počítači. Já už 16 let ministruji v místním kostele a snažím se chodit pravidelně na nedělní bohoslužbu. Jsem velice moc rád, že mohu sloužit Pánu Ježíši v kostele u oltářu a modlím se, abych si dobře rozuměl se svým bratrem a s rodiči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Benjamin



Založen: Feb 02, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st listopad 30, 2005 9:55 am    Předmět: Citovat

Milý kirstene,

nic si z toho nedělej, jestli máš problémy s vyjadřováním. Ty mám já taky a můj syn to zdědil po mě. Může jít o dislexii podobnou vadu, kdy při hovoru někdy člověk velmi těžko hledá ten správný výraz, který chce říci a pak jeho projev vypadá hodně neučesaně. My si to nepřipouštíme jako velký handicap a sebevědomí si zvyšujeme tím, že když na to přijde řeč, říkáme, že to přebíjíme inteligencí Podívej se kolik vysokých politiků má podobné problémy, totéž jsem poznal u značného počtu vysokoškolských profesorů, kteří ač velcí odborníci, podávali svoje poznatky v přednáškách značně zmateně a nesrozumitelně.

Problém s bráškou je větší. Je ve věku, kdy mohou vznikat i trvalé konflikty a roztržky s rodinou. V 16 letech má pevnější vztahy s vrstevníky, od nichž přijímá i názory a modelová řešení situací. Počítačové hry mohou být podnětem k nárůstu jeho agresivity vůči okolí. Jako mladší sourozenec může na tebe žárlit, na nějaký tvůj úspěch nebo na to jak tě rodiče nebo okolí příjímají. Jeho vlažnost ke kostelu a ochabování zájmu může být způsobeno zklamáním z chování nějakého křesťana nabo i vlastním \"špatným svědomím\".

Obecně bych nejprve hledal možné příčiny jeho chování, i to, zda ty osobně jsi mu v něčem neublížil. Poté bych se snažil k němu chovat hezky, s láskou, a nenechat se vyprovokovat jeho chováním ke zlostné a agresívní reakci. Při vhodné příležitosti by bylo dobré zkusit s ním zavést rozhovor na toto téma, ovšem nijak ho k tomu nutit nebo dokonce lámat. Je možné, že mu chybí ocenění a pochvala, přijetí tebou nebo ostatními v rodině, na kom mu záleží. Snaž se ho ocenit při každé vhodné příležitosti.

To jsou i náměty k modlitbám za něj i za tebe, aby jsi měl sílu se takto k němu chovat. Jste-li oba jako katolíci zvyklí modlit se k Bohu i spontánní modlitbou, pak by stálo za to mu v rozhovoru navrhnout společné modlitby za tento problém, pokud ho bude i on vnímat jako problém a bude ochoten se s tebou za to modlit.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy vůči lidem v patrnerství, v manželství a v rodině Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.14 sekundy