Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 331, komentářů celkem: 430014, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 588 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116719695
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Římský katolicismus není křesťanství !
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Římský katolicismus není křesťanství !
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Jsou rozdíly mezi protestanty a katolíky nepřekonatelné?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
reformovany
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Aug 08, 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt březen 16, 2006 12:32 pm    Předmět: Citovat

Římský katolicismus není křesťanství. Vynikající nové stránky.



Rád bych tímto nominoval stránky http://prokrestany.sweb.cz/


na ocenění Zlatá perla GS. Mám radost, že podobná služba římským katolíkům je nyní dostupná i v češtině. Jedná se v podstatě o porovnání učení římského katolicismu s Biblí. Tak jako falešnou bankovku nejlépe rozpoznáme jejím pečlivým porovnáním s pravou bankovkou, tak falešné učení nejlépe rozpoznáme jeho pečlivým porovnáním s pravým učením, tedy s Biblí. Věřím, že tyto stránky budou našim římsko-katolickým přátelům požehnáním a že i skrze ně poznají, že římský katolicismus není křesťanství, ač se tak rád často tváří. Ač neznám tvůrce těchto stránek, rád bych mu poděkoval za skvěle odvedenou práci. Tyto stránky poslouží jistě nejen římským katolíkům. Ujasnit si, čemu vlastně věříme nebo nevěříme nemůže být na škodu nikomu. Neváhejte tedy a klikněte zde na stránky:


http://prokrestany.sweb.cz/



Nezapomeňte také poslat odkaz svým známým.


Zdraví

reformovaný

_________________
reformovaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: út duben 04, 2006 7:13 am    Předmět: Citovat

Jsi trochu mimo mísu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: so duben 15, 2006 2:09 pm    Předmět: Citovat

Trocha informací z druhé strany: http://apologia.cho.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavelba



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út květen 30, 2006 5:52 am    Předmět: Citovat

Plne súhlasím s nadpisom RK nie je kresťanstvo. RK je monarchia, ktorá prispôsobená stáročiami pretrvala do dnes.
To vidieť i v dnešných dňoch, kedy sa život v Polsku prakticky zastavil, len kvôli "hlave" rímskej katolickej cirkvi. Ak sa však pozrieme do Písma, Hlavou viditeľnej Cirkvi kresťanov-kristovcov, je jedine Kristus.
Zamyslite sa nad tým.

[addsig]
_________________
<°((((><)
http://www.krestan.info/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Gepa



Založen: May 20, 2004
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2006 4:38 pm    Předmět: Citovat

Je zajímavé, co tu čtu. Kdo věří v Ježíše Krista jako svého Spasitele není křesťan!

Takže kdo hraje fotbal, není fotbalista, protože ho kope za jiné družstvo.

Jste tak pyšný a tak málo víte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Miky



Založen: Jun 20, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Atény vých. Čech

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 10:29 pm    Předmět: Citovat

Horní heslo home page tohoto serveru zní: "GRANO SALIS - ZRCADLO NAŠÍ EKUMENY".
Základním smyslem a posláním ekumeny je tolerance, porozumění mezi katolíky a protestanty a hledání toho, co je spojuje a ne toho, co je rozděluje. Jsem pevně přesvědčen, že za tento můj postoj na tomto fóru nebudu kaceřován a už vůbec kamenován. Tímto úvodním konstatováním jsem pochopitelně neobjevil Ameriku, pouze kategoricky odmítám byť jen v náznaku, že katolíci nejsou křesťané. Tento názor patří do arzenálu militantních protestantů a těmi přece vyznávajíc ideu ekumeny nejsme. Nebo ano?
Mám mezi katolíky spoustu přátel. Možná byste se divili, kolik z nich chce např. upřímně poznat učení M. Jana Husa zvláště poté, co byl katolickou církví začleněn mezi reformátory. Jsem rád, že jim v tom mohu být nápomocen. Naše diskuse jsou nad tímto tématem vášnivé, nikoli však konfrontační. A o to jde, bratři a sestry.
V dějínách římského katolicismu je mnoho temných období, za něž se minulý papež všem křesťanům s pokorou v srdci omluvil. Přátelé, a on to učinil v době, kdy již nedochází k výpravám ve jménu kříže, k honům na čarodějnice, neřádí inkvizice, příslušníci Tovaryšstva Ježíšova neprovádí násilnou rekatolizaci a mistr Jan Hus byl prohlášen církevním reformátorem na závěr Husovské ekumenické konference, již pořádal Vatikán z iniciativy papeže Jana Pavla II. Pro nás protestanty je to malý krůček k rehabilitaci velkého syna tohoto národa, ale pro katolíky je to krok velký, to mi věřte. Pochopitelně budeme bedlivě sledovat, zda nakročení k Husově plné rehabilitaci bude správným směrem a bude pokračovat...
Proto nehleďme na naše bratry v Kristu, katolíky, jako by byli méně pravověrní, respektujme jejich konfesi a ve jménu ekumeny a Husova christocentrického pojetí církve vyžadujme totéž i od katolíků. Tak prosté to je!...


[ Editace od Miky On Date 26/06/2006 ]

[ Editace od Miky On Date 29/06/2006 ]
_________________
Pravda vítězí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger
jitule



Založen: Jul 05, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2006 10:01 am    Předmět: Citovat

V Boha jsem uvěřila v katolické církvi, ale až "u protestantů" v křesťanském společenství jsem se znovuzrodila a pochopila, že křesťanství = vztah člověka s Otcem. Myslím si, že jako znovuzrození máme potlačit lidskou přirozenost a tudíž milovat i nepřátele (tím nemyslím katolíky ) . Milujme se bratři a sestry, jak to Ježíš učil Za sebe mohu říct, že mám katolíky ráda, ale nemohu souhlasit s tím, co katolismus učí, neboť to není biblické... Ten, kdo s upřímným srdcem studuje Slovo to ale MUSÍ VIDĚT...právě proto nechápu, proč věřící v katolické církvi zůstávají. Mají tedy opravdový vztah s Kristem? Upřímně..pochybuji ( A mrzí mě to!
_________________
"Už nebudeš mít slunce za světlo dne, ani jas měsíce ti nebude svítit. Hospodin ti bude světlem věčným, tvůj Bůh tvou oslavou."

Kniha knih (Iz 60;19)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Miky



Založen: Jun 20, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Atény vých. Čech

PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2006 12:49 pm    Předmět: Citovat

[citát]
On 2006-07-06 11:01:00, jitule napsal:
...právě proto nechápu, proč věřící v katolické církvi zůstávají. Mají tedy opravdový vztah s Kristem? Upřímně..pochybuji ...[konec citátu]
Vyslovilas hodně otázek. Ale jejich zodpovězení nech laskavě na katolících, to je jejich problém...
Jako bych mezi tvými řádky četl, že katolíci jsou jakýmsi spolkem nebo chceš-li sektou nanapravitelných farizeů, pokrytců. Ale tak tomu přece nemůže být, tomu snad nevěříš ani ty...
_________________
Pravda vítězí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger
Lukaskatolik



Založen: Jul 05, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2006 6:18 pm    Předmět: Citovat

Milá Jitule!
Možná jsi narazila na katolické společenství, které tě zrovna nepřijalo a já jako katolík říkám že je to jejich chyba.Jsou to jen chybující lidi, stejně jako členové jiných církví. To že jsi až u protestantů pochopila co je to vztah člověk a otec není tou církví ale lidma, kteří v tom společenství jsou.
Já jsem rád, že opravdu věříš v Krista a našla jsi své místo v církvi. Já jako katolík nebudu tě za každou cenu tahat zpátky, protože důležité pro nás i pro Pána není v jaké jsme církvi, ale jak žijeme víru.
Pán s tebou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitule



Založen: Jul 05, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2006 11:24 am    Předmět: Citovat

Ahoj Miky, určitě jsem svým příspěvkem nechtěla říci, že jsou katolíci sekta nebo tak něco. Jsem Boží dcera a nejsem ani tak chytrá abych psala něco "mezi řádky", věř mi, že tohle fakt neumím a ani nechci takhle něco psát. Chtěla jsem pouze říci, že katolicismus (dá-li se to tak říct) není podle mě biblický. Ale proti lidem - katolíkům nic nemám. Mám je ráda stejně. A proto mě mrzí, že setrvávají v této církvi, protože když čtu Písmo tak vidím, že katolická církev prostě není taková, jak ji Ježíš chtěl.. Ale chápu, že máš jiný názor.. No to je těžké, byla to chyba sem psát, protože se tu stejně nic nevyřeší. A nechtěla jsem rozhněvat jiné věřící. Prosím, odpusť mi, že jsem psala tak nešikovně, že tě to pobouřilo. Pán s tebou
_________________
"Už nebudeš mít slunce za světlo dne, ani jas měsíce ti nebude svítit. Hospodin ti bude světlem věčným, tvůj Bůh tvou oslavou."

Kniha knih (Iz 60;19)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
jitule



Založen: Jul 05, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2006 11:38 am    Předmět: Citovat

Pro Lukaskatolik:

Ahoj Lukáši. Chtěla bych říci, že katolické společenství mě přijalo dobře. Necítila jsem se v kostele nijak špatně, naopak se mi tam líbilo. Ale pravé poznání mi to nepřineslo. Stále jsem nerozumněla, o čem křesťanství je.
Napsal si, že to, že jsem poznala co to je vztah Otec-člověk je díky lidem v církvi a ne díky církvi samotné... Ale ptám se: Co je to církev? Protože jsi katolík možná ji chápeš jinak, já nevím. Já ji chápu jako rodinu kde hlavou je Bůh Otec a Ježíš + Duch Svatý... A co tvoří rodinu? Podle mě lidé. Máš pravdu, že díky těm lidem, co tvořili církev, kde jsem poznala Pána, díky tomu že byli znovuzrozeni a znali Boha jako Otce, díky nim jsem taky pochopila. Oni tvoří církev, oni jsou tou církví = rodinou.

Zdá se mi, že katolická církev je více institucí, kde hlavou je papež, než rodinou, kde je hlavou náš nebeský Otec. A taky proto jsem nechtěla "u katolíků" zůstat. Není to rodina. Možná se pletu, možná ne. Máš pravdu v tom, že Pánu určitě nejvíc záleží na tom, jaký vztah s ním máme, jak víru žijeme, než na příslušnosti církve V tom s tebou určitě souhlasím. Ale já tohle u katolíků nepozoruji, proto jsem tam nezůstala.

Bůh ti žehnej ahoj
_________________
"Už nebudeš mít slunce za světlo dne, ani jas měsíce ti nebude svítit. Hospodin ti bude světlem věčným, tvůj Bůh tvou oslavou."

Kniha knih (Iz 60;19)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Miky



Založen: Jun 20, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Atény vých. Čech

PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2006 4:54 pm    Předmět: Citovat

[citát]
On 2006-07-07 12:24:00, jitule napsal:
... Prosím, odpusť mi, že jsem psala tak nešikovně, že tě to pobouřilo. Pán s tebou
[konec citátu]
Ale jitule, já ti přece nemám, co odpouštět. Tys vyslovila svůj názor na tomto fóru, které předpokládám ctí demokratické principy diskuse, já tvůj názor respektuji, jen jsem považoval za nutné na něj reagovat. A aby nedošlo k mýlce. Jsem protestant, pokřtěný v CČSH, ale vášnivý zastánce ekumeny, Husovy lásky k prostým věřícím (katolíkům), tolerance a respektu k jiným konfesím. Toť vše, sestro v Kristu, nic víc, nic méně.

[ Editace od Miky On Date 07/07/2006 ]

[ Editace od Miky On Date 07/07/2006 ]
_________________
Pravda vítězí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger
Ferda



Založen: Jan 24, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 10:55 pm    Předmět: Citovat







New Page 1




Přátele,mám takový pocit,že spor protestant versus katolík nikdy nevyřešíme.
Odvolávat se na naše předky,na Bibli a nevím na co ještě také nic nevyřeší,protože
není shoda .Jeden čeká na tom druhém,že ustoupí,popřípadě se vzdá svých
pozic. Věřím,že ten Gordický uzel rozřeší jedině příchod našeho Pána
Ježíše Krista .


Př:


Je to už tři roky,když mi zemřela žena. Nyní mám přítelkyni,která
pochází z přísné katolické rodiny.


Mnohé už pochopila a vzdala se různých „návyku“Ale i já musím
ustoupit a přiznat chybu,a tak jedině tak to u nás funguje. Hodně
diskutujeme u Božího slova a máme se rádi.


Pokoj Boží s vámi.........Ferda




javascript: x()


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
sferek
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Mar 09, 2006
Příspěvky: 1
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 7:34 pm    Předmět: Citovat

Protestanté = pokrytci

V písmu se nenajde ani zmínka o tom že náš Pan Ježíš požadoval nějakou Bibli nebo písmo napsat !

Písmo sv. přijla v podobě jak ho čteme - Římskokatolická církev a kdy se objevili protestanté ?
Copak Vám nestačí analogie z písma Starého Zákona a zkostnatělého lpění starozákonné knězské hierarchie na liteře písma ? Co náš Pán i podle písma odsuzoval ?

Uzavřeli jste se do svého bludu , setrváváte a snažíte se zmást a svést mnohé, ignorujete příslib Krista o soustavné přítomnosti Ducha sv. v katolické církvi , duch je na 1. místě , písmo bylo napsáno za podmínek tehdejší doby a odráží vesměs komplexní podstatu života , a pokud se nebere komplexně, tak hrozí úlet, blud, ..

Protestanté = pokrytci, tak jak před příchodem Krista velekněži = povýšili jste literu nad Boha
_________________
SF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Irena
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Jul 19, 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 3:53 pm    Předmět: Citovat

Milý Sferku,

a co řekneš na tohle: Ž 138, 2:

" klaním se ti před tvým svatým chrámem,
tvému jménu vzdávám chválu
za tvé milosrdenství a za tvou věrnost;
SVOU ŘEČ JSI VYVÝŠIL NAD KAŽDÉ SVÉ JMÉNO.

To znamená, že Bůh povýšil své Slovo nad své Jméno!

Tak nevím, kdo je pokrytec a bludař......

Irena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Jsou rozdíly mezi protestanty a katolíky nepřekonatelné? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy