Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Klaudie.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 214, komentářů celkem: 430068, adminů: 60, uživatelů: 5253  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 531 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116844130
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Které politické strany jsou pro křesťany přijatelné?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Které politické strany jsou pro křesťany přijatelné?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Politika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bolek
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Oct 22, 2001
Příspěvky: 13
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2003 12:09 pm    Předmět: Citovat

Setkávám se zejména mezi staršími ale i velmi mladými křesťany s otázkou, kterou politickou stranu volit, aby to neodporovalo jejich křesťanskému přesvědčení. Na pohled je to otázka velmi jednoduchá, ale vzhledem k nabídce stran (zejména při volbách), jejich často prolínajícím se programovým bodům a v kombinaci s možností na volby rezignovat a politicky se neangažovat, je to pro některé křesťany oříšek věru tvrdý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dekan



Založen: Mar 22, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt březen 25, 2004 3:02 pm    Předmět: Citovat

Výběr není opravdu nic moc. Nejsem politolog, ale křesťan ano a s čistým svědomím mohu prohlásit, že volím ODS - asi nejsou ideální, ale rozhodně jsou lepší, než komunisti nebo KDU-ČSL.
Děkan
_________________
Feed, while you can...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Pastýř
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Feb 09, 2004
Příspěvky: 1
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2004 12:16 pm    Předmět: Citovat

Mily Dekane. Vis to, ze volit ODS je mezi krestany trestne? I ja vsak volim ODS. Kdyz sleduji cile ruznych politickych stran, ktere se snazi pouzit pláštík krestanstvi k prosazovani politickych cilu, vychazi mi z toho, ze nejprospesnejsi bude volit tu nejateistictejsi stranu. Protoze jsem bytostny konzervativec, demokrat a euroskeptik, volim ODS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2004 9:21 am    Předmět: Citovat

Já jsem ale prece nemohl dopustit, aby lidé, kterí se podíleli na represích StB treba proti nábozenským aktivistum, u kterých provádeli domovní prohlídky, kradli jim veci a pusobili násilí, dostali proverky! Takovou obetí byl treba František Adamík odtud z Prerova.

LN: Kdo z lidí, kterí treba práve pana Adamíka vyslýchali a týrali, je dnes ve vysoké funkci?

Na vedoucích místech je to treba dneska jistý Jirí Zlámal.

LN: Tedy soucasný policejní prezident v Prerove mucil osoby pronásledované StB?

On je prímo nemucil, ale umoznoval tyto represe. Pan Adamík je dneska velmi starý, ale on by vám k tomu rekl své...

LN: Obcas zminujete pana Jakubíka, coz je - nebo minimálne byl - muz Stanislava Grosse. Proc se ho Gross tak zastával?

Já si myslím, ze Stanislav Gross není úplne ta hlavní figura. To je clovek, kterého ta plukovnická elita vynesla do jeho funkce a ted ho pouzívá jako takový razící štít, ponevadz samotný Jakubík by na jeho míste nemohl být. Ten by byl hned sestrelen. Tak tam dali toho Grosse, on vypadá mlade, je populární... Vzniká tím zajímavá symbióza. Gross je z pozice své funkce instaluje do techto míst a oni mu za to zajištují první poslední, aby se tam on udrzel. Oni jsou na nem závislí.

LN: Co tak velkého \"prvního posledního\" mu muzou zajištovat?

Zajištují mu treba veškeré operativní techniky. Ibl s Jakubíkem meli vliv na speciální odbory policie. Vzdyt Ibl velel zvláštním jednotkám, které me prepadly. To byl ten \"protiteroristický oddíl\", který na mne vyrazil pod legendou, ze já jsem organizátorem výbuchu. To bylo v roce 2001. Já jsem kritizoval bezpecnostní proverky, tak ze mne tito lidé chteli udelat teroristu. A k tomu získali jistého Vlastimila Švédu, který se mnou svého casu okrajove spolupracoval. Jeho krycí jméno bylo Slávek. Tenhle clovek tvrdí, ze mi dodával bomby a já je ruzne kladl. A dokonce do protokolu uvádí, ze videl nejaký videozáznam, kde jsem já na intimních schuzkách i s jistou Jitkou Seitlovou...

LN: Se senátorkou Seitlovou?

Ano. S ní a dalšími lidmi ze prý pripravuji výbuch, pri kterém má dojít k usmrcení spousty lidí. Tento protokol je vlastne stezejním dukazem toho, ze me zatkli za nedovolené ozbrojování, ale samozrejme cílem bylo ze me udelat teroristu.

LN: Vaší kritice neušel ani bývalý disident a dnes ministr vnitra Bublan. Proc?

Ano. Pan Bublan byl svého casu mým kolegou. Zacínal u brnenské BIS, kde byl vedoucím. Poté byl za nástupu CSSD premísten do Prahy. To uz mel celostátní vliv. V té dobe jsem já ve svých hodnoceních jasne dokladoval, ze pachatelé výbuchu pocházejí z rad levice s vazbami na KSCM. A Bublan ukoncil moji cinnost. Je pravda, ze mi sáhodlouze podekoval, dokonce v textu, který podepsal. Samozrejme je v zatajovacím rezimu a je soucástí trestního spisu. Je mi velmi podezrelé, ze Bublan zasahuje v dobe, kdy jsme mohli jasne dokázat, ze výbuchy jsou dílem extrémní levice napojené na KSCM, tedy na parlamentní stranu. Bublan toto zastavil. Takze to vyšetrování byla jen hra na vyšetrování výbuchu. Oni to de facto nechteli vyšetrit. Dnes uz nejsou provazy jako drív. Uz nemuze nikdo nikoho povesit za to, ze za neco bojuje. Je to krok kupredu, ale otevreme tu Pandorinu skrínku! Udelejme verejný soud, nebojme se toho! Vzdyt ty informace dnes uz nepodléhají utajení. My si jen hrajeme na nejaké tajemství. Rekneme uz, kdo je kdo!

LN: Mnozí ocenují, ze se ministrem vnitra stál bývalý disident...

Kdo mnozí?

LN: Treba Svatopluk Karásek.

Svatopluk Karásek! Prosím vás, mluvil jsem s ním o tom ted na protikomunistickém koncertu v Praze. Byl u toho dokumentarista Martin Vadas. Me prekvapilo, ze Sváta Karásek neco takového muze ríci. To svedcí o tom, ze Karásek je naprosto neinformován, prestoze je v komisi pro kontrolu BIS. Má dokonce bezpecnostní proverku na stupen nejvyššího utajení - tak jako Tána Fischerová. Ale oni o té práci fakt vubec nic nevedí! To všechno chci dokázat pred tím verejným soudem.

LN: Má vaše zpochybnování Bublana koreny v tom, ze obecne zpochybnujete Chartu 77?

Ano. V Charte 77 byli lidé, kterí se prímo podíleli - a to velmi aktivne - na spolupráci s StB. Byl to napríklad pomerne známý prazský advokát Daniš. Práve jemu jsem odevzdal dokumenty, které on mel predat Komisi pro vyšetrování 17. listopadu, respektive Stanislavu Devátému. Ty papíry byly nalezeny polospálené. Neodevzdal vubec nic. Jednalo se napríklad o dokumenty o akci s krycím jménem Student. Kdyz prasklo, co je doktor Daniš zac, byla to pro nás velká rána, protoze my jsme mu hodne verili...

LN: Kdo další byl nasazen do Charty?

Kdyz se podíváte treba na Jima Certa...

LN: Tak to je mediálne známý prípad.

Já neverím treba Janu Princovi, který je reditelem olomoucké BIS.

LN: Ten se kriticky vyjadroval o vašem psychickém stavu...

Já bych vám toho chtel povedet ješte mnohem víc, ale mela byste být u toho soudu. Kdyz tam budou novinári, bude to vypadat úplne jinak.

LN: Me nepresvedcujte, já...

Ale vy jste novinárka, vy muzete tlacit.

LN: Na koho já mám tlacit?

Na ty soudy. Ale budu postupovat dál. Jednoho dne se stala taková vec. Já jsem pri nocní sluzbe v BIS našel dokument, který jasne ríká, ze Jan Princ byl státní bezpecností vyuzit, aby rozlozil akci na podporu Standy Devátého. A ten príslušník StB tam ješte vysvetluje, jak se to dá vyuzít. Jak ten Princ a ta Princová jsou vlastne v té Charte dulezití. Jak to je výborné, jak se s nimi dá pracovat a navrhoval tam ruzná opatrení... Udelal jsem obrovskou chybu, ze jsem ten svitek nesebral. Jan Princ totiz zjistil, ze tam informace o nem ješte jsou, a vydal pokyn, abych se k nim já uz nikdy nedostal. Nechal to zamknout a odvézt. Tyhle informace pozdeji shánel i Úrad pro dokumentaci a vyšetrování zlocinu komunismu, ale uz se to nenašlo.

LN: Kdyz soud dopadne ve váš neprospech, obrátíte se na evropský soud ve Štrasburku?

Urcite. Ale vezení se nebojím. Pro me tretí odboj ješte neskoncil. Nechci u soudu nejakou teatrálnost, nechci ze sebe delat mesiáše... To chran pán Buh.
www.cs-magasin.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slavrda



Založen: Jan 24, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 3:25 pm    Předmět: Citovat

Je to zvláštní, ale čtu zde komentáře, jakoby se nejednalo ani o věřící.

Bratři, Písmo rozděluje lidstvo jen do dvou tříd. Světáky s jejich politikou a věřící s občanstvím v Božím království. Kdo si zvolil Boží království, jak může volit ještě nějakou politickou stranu??

A navíc, znáte nějakou, která usiluje o to, aby země vzkvétala a národ se měl dobře, a nebo všichni májí pouze zájem o svoje koryta??

Tito "dobří" hospodáři zadlužili republiku, že to asi dopadne velice špatně. Ne pro ně. Ti si svoje majetky vždy a včas pečlivě zajistí.

Tak koho chcete volit??

Jan 15:16 Ne vy jste vyvolili mne, ale já jsem vyvolil vás a ustanovil jsem vás, abyste šli a nesli ovoce a vaše ovoce aby zůstalo; a Otec vám dá, oč byste ho prosili v mém jménu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Politika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy