Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 331, komentářů celkem: 430014, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 588 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116719703
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Mejte v ucte Mou Matku !!!
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mejte v ucte Mou Matku !!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Jsou rozdíly mezi protestanty a katolíky nepřekonatelné?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Basileos
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Mar 30, 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 11:09 pm    Předmět: Citovat

Jenom Buh Bozi vyvysuje ponizene a ustanovuje zebraky krali. Buh sam nasi chvalu nepotrebuje, protoze sam je Chvalou s velkym Ch.

Nevim proc rikas, ze jen rimsky katolicizmus ma tuhle tradici, kde Marie je znama jako Theotokos - Matka Boha.

Tuhle tradici ma i pravoslavna Cirkev, Recka Ortodoxni Cirkev, Armenska Ortodox. Cirkev, Koptska Ortodox. Cirkev, Etiopska Ortodox. Cirkev.

Proc se nasnazis vyvratit omyl taske v techto Cirkvich proc si beres na musku jen Rimkou Katolickou Cirkev ?

Proc neskoumas priciny, ktere vedli tyhle Cirkve k ustanoveni Mariina titulu na Theotokos - Bohorodicku ?

Je to podle mne dost obmedzeny pristup, kdy vsechno ostatne vyloucis a vemes si na musku jenom Rimsko Kat. Cirkev.

Kdyz Marii nechces uctivat je to v poradku, nic te k tomu nenuti a nic Ti to neprikazuje.

Ja ji uctivam jen jako Matku Bozi, ne proto, ze by mi Kristus nestacil.

Abys mi rozumel --- Ja uctu k Marii chapu jako dobrou pomucku ve vire, ale nemusi byt a vira ji neni nijak podminena. Je to bonus, ktory mas navic a muze nebo nemusis jej vyuzit.

Mne staci Jezis a Buh Otec s Duchem Svatym.

Marie neni vsevedouci , Buh ano.

Marie neni postavena na roven Bohu ani v Rimsko Kat. Cirkvi ani jinde.

Buh je pro mne primarni.

Dlouho jsem nechapal Marianskou uctu a nemodlil se k Marii.

Pak se stalo neco co me zachranilo a muzu za to vdecet jenom Marii a jeji primluvy u Boha.

Buh me zachranil a dal se mi poznat.

Nikdy neprestane ono krasne spoznavani Boha a vis, ze bez Boha by si uz nikdy nechtel zit a ze pravy raj a nebe je byt s Bohem, kdyz je Buh v Tobe a Ty v Bohu , a kdyz vis, ze Buh je stejne tak ve vsech, ale ne kazdy Ho slysi a kolikrate naval prace ci jine starosti zahlusuji onen libezny hlas Pane, ktery Te vede a ktery chce, abys Ho miloval a byl s nim Jedno jak jen je to v tvych omezenych lidskych vlastnostech mozne.

Jenom s Bohem jsem stastny a jenom On me muze naplnit.

Nikdo jiny.

Cetl jsem evangelium podle Jana znovu a znovu, pozdeji jsem zacal Boha spoznavat lip a zacal jsem spoznavat jeho sluzebniky.

Muj nazor na Marii zmenila kniha Sv. Ludvika Mariu Grignona z Motfortu --- O prave Marianske Ucte.

Tu jsem cetl pred pul rokem.

Zasvetil jsem se Bohu a vybral jsem si Marii za matku.

Ale Buh hraje v mem zivote prvni roli. Zaroven vsak vim, ze bez Marie a tony milosti ktere mi Buh cez ni sesila bych nedokazal zit ni dychat. Aspon ne tak jako ted.

Miluji Marii nebo me jednou z zivote kdy jsem na tom byl nejhur zachranila a Buh se me ujal. Ne ze by to Buh nechctel udelat, ale udelal to skrz Marii aby ji dal slavu, kterou nema niktery z andelu.

Uz ne ja ale Buh, jak rika apostol Pavel. Tyhle slova plati i pro Marii.

Kde ty reknes Marie Marie rekne Buh .

Marie je jako vhodny balzam na tve rany , je to balzam od Boha.

Buh jest jen jeden.

Nikdy nebude nikdo jako Buh.

Buh je Nepochopitelny, Vsevedouci, Vsemouhoci je Dokonala Laska a Dokonala Dobrota, Neznost a Vernost spolu s Pokorou a Poslusnosti .

Tento Duch je tim nejkrasnejsim co me kdy mohlo potkat, a vdecim tomu jenom Marii.

Tak mi promin, kdyz ji tady vychvaluji.

Ja sam si Marii za den vsimam velice malo, skoro vubec se k ni nemodlim a jen sem tam ji o neco poprosim.

Tak mi promin, ze svou vernost a uctu chci Bohu prokazat i tim, ze uctivam tu, kterou On miluje.

Buh me velice miluje a ja miluju Jeho.

Buh je Muj Pan a Otec, Brat , Sestra, Matka a Manzel { jak se pravi v Pisni Pisni - nechtel jsem napsat manzelka ... }.

Buh mne Miluje vsak vic, nez ja budu kdy milovat Jeho.

A ja mu za Jeho Lasku dekuji .

A ve vztahu k tomuto zivotu ktery prozivam musim byt pravdivy sam sobe a rikat Pravdu.

Nechci abyste uctivali Marii, to ne, jen chci aby jste ji nehanili, proto vznikla tahle tema.

Vim, ze to co rikate o Marii muze ovplyvnit Vas vztah k Bohu a ze jste v tom nevinne.

Ale Buh jest pravdivy, On Sam sebe Oslavi. Jezis byl uz oslaven a s nim i apostolova , evangeliste, proroci, kralove a praotcove. Stejne tak Maria.

Nechci jen aby jste hanili co neznate, protoze neznate Marii.

Jeji vnitrni krasu a vsim cim ji Buh obdaroval. Jeji pokoru a lasku k vam .

Buh jest Prvni a Posledni , Alfa a Omega . Co ucinite kdyz uvidite Marii vedle Boziho trunu ?

Tady je neco z jedeho zjeveni { byla tam popsana cela mse svata , tohle je jenom vynatek z toho co Marie rikala Catalin Rivas } ---

Potom som zbadala Matku Božiu, ako kľačí napravo krok za celebrantom. Dívala sa so zopätými rukami s úctou na celebranta. Odtiaľ mi ticho povedala: „[color=blue]Udivuje ťa, že vidíš Márii za arcibiskupom? Tak je to správne. So všetkou láskou, akú mi môj Syn dal, nikdy mi nedal dôstojnosť kňaza – dar kňazstva sprítomňovať denne eucharistický zázrak. Preto mám hlbokú úctu ku kňazom a k zázraku, aký Boh uskutočňuje ich službou. Preto musím kľačať tu za nimi." [.color]

To snad hovori za vsetko.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Basileos
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Mar 30, 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 11:20 pm    Předmět: Citovat

Tohle je jen neco z Jezisovych slov z www.tlig.cz

Vstup teď do Mého třetího tajemství, když Můj Svatý Duch sestoupil jako Ohnivé jazyky. Modli se, ať přijdou Letnice - už tvá generace cítí bolesti Jejich zrození. Noc už je skoro pryč, už brzy se rozední, a když se tak stane, ďábel, kterému bylo snadné číhat v noci, na úsvitě prchne. Ano, skutečně, Můj Duch Milosti se vyleje na všechno lidstvo a tvá generace se bude sytit přímo ode Mne - budu vás učit a povedu vás a dokonce Moji svatí a Mí andělé shůry vás budou potkávat na každém rohu. Bude na vás pršet Můj Chléb. Radujte se a jásejte! Já, Pán, jsem Světlo světa - kdo má uši, ať slyší Mějte odvahu, už brzy bude svítat.

Pojď, rozjímej . Teď přijde čtvrté tajemství, Nanebevzetí Mé Milované Matky Buď požehnána a rozjímej ...

Požehnaná, teď vstup do pátého tajemství, kde Já, Pán, korunuji Svou Matku a nazývám Ji Královnou Nebes. Dcero, přeji si, abys kontemplovala toto slavné tajemství Pojď, každá oddanost projevená Mé Matce potěší Mé Srdce.

_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Basileos
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Mar 30, 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 11:38 pm    Předmět: Citovat

Ó Má dcero, nežádám od tebe nic než lásku. Můj Otec tě z Lásky stvořil. Z Lásky vám daroval Svého jediného Syna. Trpěl jsem pro vás a z Lásky jsem zemřel na Kříži. Z Lásky jsem vás zachránil před smrtí. Proč tedy, proč Mě někteří z vás nenávidí a pronásledují? Nenávidíte Mě kvůli Mým Zákonům? Bráním vám být svobodni a rebelovat? Nebo jste snad o Mně neslyšeli, protože nebylo nikoho, kdo by vás poučil? Proto jste dali do popředí své vlastní zákony? Proto jste si tak toužebně přáli statky a radosti tohoto světa a řídili se svými vlastními sklony?
Děti, milovaní, to je začátek vaší nenávisti vůči Mně: protože Mě neznáte. Pojďte Mi přece naproti. Jsem Láska, věřte Mi. Když říkáte, že Mě neznáte, pak Já vám říkám, že jsem vás znal před vaším narozením a že jsem vás posvětil. Když říkáte, že Mě nenávidíte, pak Já vám říkám, že vás miluji. Když jste zhřešili, odpustil jsem vám. Když jste znesvětili Mé Jméno, ukázal jsem vám Své Milosrdenství. Když jste Mě zranili, stále ještě vás miluji, abyste se Mnou měli podíl na Mém Království v Nebi. Když se obrátíte, úplně vám odpustím.

Vassulo, miluji tě. Později budu pokračovat v diktování
.


http://www.tlig.cz/msg/vass26.html

Jsem zde. Jsem to Já, Ježíš. Dcero, pamatuj, že jsi duch a Já jsem také Duch a Svatý. Žiji v tobě a ty ve Mně. Zůstaň ve Mně. Já, Ježíš, jsem vždycky s tebou, pochop to. Zůstaň v Mém Světle, neboť Já jsem Světlo a skrze Mne docházíš Poznání a děláš pokroky.

http://www.tlig.cz/msg/vass12.html

Vytrhl jsem tě nejen z Egypta, kde jsi poprvé spatřila světlo, ale z celé země. Vytrhl jsem tě tak, že máš kořeny jen ve Mně. Vyučil jsem tě ve Svých nebeských Palácích Svatou Moudrostí. Ne jako ti, kteří opírají své učení o citáty z Písma a Tradice a slova Mé božské Moudrosti jen blábolí svými rty…

Já jsem ti nevyslovitelným způsobem zjevil Svou nezměrnou Milost a překypující Lásku, které jsou zanedbávány a nikdo je na shromážděních nevyučuje a nehlásá tak, jak si přeji. Pro Své Svaté Jméno zadržuji Svou ruku, aby nedopadla na toto zlé pokolení. Kvůli Své slávě krotím Svůj hněv…

Ó Vassulo, jako nikdy předtím v dějinách vylévám moc Svého Svatého Ducha. Předložil jsem ti vědění takovým způsobem, abys zasáhla i nevědoucí. Milosrdenství i hněv náleží Pánu. Jak je psáno, podle Svého úradku si dovoluji volně zahrávat s Mou Milostí.

Můj Svatý Duch opakovaně vyslovoval pro vás všechny pravdy sladší než med, med, který stéká z plástu. Provoněl jsem celý vesmír, pomazal a posvětil celé Mé stvoření a dovolil jsem každému, kdo po tom zatoužil, aby Mne poznal, přiblížil se ke Mně a vdechoval Milosti z Mých úst. Musí utišit svou duši a své srdce naroubovat na Mne a na Můj Zákon…

Kdo jiný než Můj Duch Svatý by mohl dát duši takový pokoj a svobodu? Kdo jiný by mohl pozvednout tvoji duši k Božství než Má velkorysost a nevyslovitelná blahovůle Mé Lásky?

Všechno jsem tě naučil a stále jsem ti připomínal Svá slova: Nejsem jen svrchovaný Učitel tvé duše, ale také tvůj Přítel a dopřávám ti volný přístup do Mých nádvoří, abys mohla vcházet i vycházet. Můžeš se vyjadřovat a sdělovat Mi své názory, dokonce se Mnou můžeš i vládnout. Pozvedl jsem tě, aby ses skrze milost stala dítětem, tak jako Věčné Slovo je Synem Svou přirozeností…

Můžeš snad ty, který čteš, říct: Vím, jak vlastnit Boha, Toho, jenž mě zplodil a dal se mi poznat, aniž kdy ztratil Svou přesažnost? Ten, který obklopuje všechny věci, naplňuje všechno Svým zářivým Světlem, aniž je omezen hranicemi stvořených věcí. Jsem Jeho vlastnictví a On ve mně stanovil všechny věci podle Své Boží Vůle. Všechno, ano, všechno, co ze Mne vychází, souvisí s Božskou Láskou.

Jak už jsem řekl, člověk musí přijmout nevystižitelnou milost, aby mohl vyřknout tato slova. Jestli nejsi schopna tato slova vyslovit, hoď nyní všechno za sebe, přistup ke Mně a lituj! Pak dovol Svatému Duchu, aby na tebe sestoupil a zmocnil se tě Svým světlem a proměnil tě v Chrám…

Ó, s jakým potěšením pak o tebe bude pečovat! Nalezne v tobě základ, o kterém jsem tě už poučil: skutečnou teologii, která je kontemplací Mne, tvého Boha. Takto se bude tvoje duše vznášet uchvácena ve výšinách nazírání Mne, tvého Boha, do hlubin. Pak v tobě nastane Má vláda a krok za krokem Duch Svatý, který na tebe povane Svůj Dech proměny, zjeví tvému duchu Božské skutečnosti skrze samotnou Moudrost. Zjeví ti vše, co filozofové a mudrci dosud považují za pošetilost a nesmysl. Světlem Svatého Ducha budeš rozumět a vnímat vznešenost Mé Lásky. Uvidíš bohatství, kterými mohu zahrnout tvou duši a vše, co ti mohou přinést. Zatímco v tobě budeme přebývat a ty v Nás, budu tě posvěcovat. Jak říká Písmo: "Učiň si domov ve Mně, tak jako Můj je v tobě." Staneš se součástí pravé Révy.2

Ano! Poskytnu tvé duši milost sebe v tvé duši. Hořím láskou k tobě. Já, tvůj Bůh, jsem zapálen láskou k tobě až do té míry, že v tobě přebývám přes všechny tvoje slabosti. Čím více budeš rozjímat Mou Trojjedinou Svatost, tím více Mi budeš rozumět. Čím více Mě budeš znát, tím více budeš odrážet Mou podobu v sobě.

Potom se z nebe z úst Mých andělů a knížat nejvyšších kůrů ozve hlasitý líbezný hlas. Jednohlasně budou pět chvalozpěv Bohu: "Boží tajemství je znovu zjeveno, zjevuje Své Věčné Světlo třikrát Svaté. Vtiskuje Svou podobu do milované duše, kterou si vyvolil, aby ji provázel Svou milostí. Ó, jaký užitek a zisk čeká tuto duši! Chvála a sláva našemu Pánu a Bohu!"

Chudí se zaradují z Mého slova a ponížení budou povýšeni. Tvá spása spočívá v obrácení a v tichosti. Navraťte se ke Mně. Vyčkávám, abych k vám byl milostivý…


http://www.tlig.cz/msg/vasb1079.htm

Vassulo, přišel čas sjednotit Mou Církev. Spojte se, milovaní! Pojďte a znovu zbudujte tyto staré ruiny. Postavte znovu Mé dřívější zdi, to, co jsem už jednou vykonal vlastníma Rukama. Ctěte Mou Matku, jak to konám i Já Já, který jsem Slovo a Pán všeho. Neměl bych si tedy přát, abyste Ji i vy, kteří jste jen prach a popel, uznali a ctili jako Královnu Nebes? Je to dnes pro Mne bolestné, když vidím, jak málo z Mých tvorů ví o Jejím významu. Všichni, kdo se shromáždili ve jménu Lutherově a ti, kdo se úplně izolovali, se musí vrátit zpět k Petrovi.

Pane, budou pobouřeni!

Vassulo, Já je dostanu na kolena, aby ctili Mou Matku. Já, Pán, říkám, ohnu je! Když budou skloněni, dám nad nimi zazářit Svému Světlu, a zase se napřímí. Posílím jejich stonky a budou jako zavlažená zahrada, jako pramen, jehož voda nikdy nevyschne. Znovu na Svých Základech vybuduji to, co jsem založil.
Pojď, milovaná, bud' poslušná a jemná jako dosud, abych do tebe mohl vtisknout Svá Slova. Pojď, nikdy nezapomeň na Mou Svatou Přítomnost

Ano, Pane.

http://www.tlig.cz/msg/vass213.html

Tohle je jenom maly vyber ze zveveni Jezisova, ktere se konalo pred par lety.

Vim, ze je to Jezis, kdo to mluvi. Kdyz tohle je Jezis tak i to co rika ohledem Marie je Pravda ne ?

Mluvi o mnoha spatnostech v Rimske Cirkvi a jinych denominaci, predopvelel pad Ruska a dvojicek v New Yorku.

Muj osobni Jezis, ktery ke mne promlouva od narozeni mi hned rekl, ze je to On kto psal tyhle poselstvi cez Vassulu Ryden.

Ja verim Bohu, skoumam jestli je to od nej, nebo od nekoho jineho.

Uveril jsem v Jezise a On je pro mne podstatny. Techhel pet textu { i s predchazejicim prispevkem } jsem jsem dal proto, aby je nekdo kdo chce zacal zkoumat. Vassula Ryden ma mnoho stoupencu, kteri uverili v Bozi Lasku. Je to ekumenicke spolecenstvi Vassula sama je Pravoslavna.

To rikam jen aby jste si nemysleli, ze je to ode mne.

Verim, ze je to od Krista Jezise.

Preji vse dobre !!!
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Basileos
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Mar 30, 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 4:04 am    Předmět: Citovat

PS: Aby jsi videl, ze nase Rimsko katolicka ucta je jen slabym odrazem ucty kterou maji Pravoslavni a Ortodoxni k Bohorodicce tak si podivej ikony v tomhle klipu. Nemusis si poustet hudbu jedoduse si podivej jen ty ikony.

Pro otrodoxni je ikona rovnocenna Pismu, protoze se taky Pise { nemaluje } , kazdy symbol v ikone je po cela tisicileti opakovan a promyslen do detailu, kazde gesto a postaveni postav.

Ja jsem sice rimsky katolik, ale mnohe se mi na Ortodoxii libi.

Podivej se na tenhle klip a uvidis, ze my rimokatolici jsme v ucte k Panne Marii uplni amateri.

http://www.youtube.com/watch?v=IomxvOTf-So

I ten choral je hezky.

Vsechny ty ikony jsou moc pekne a jak jsem rekl, ikony se nemaluji ale pisi a jsou pro Ortodoxne rovnocenne Pismu.

Mejte se hezky !!!
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gojim
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Dec 12, 2003
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 8:52 am    Předmět: Bible nám nedává svolení ke kontaktu s mrtvými. Citovat

Bible nám nedává svolení ke kontaktu s mrtvými. Je to čisté čarodějnictví.

Je smutné, že v tolika farnostech jsou katolíci vyučováni, že nepotřebují číst bibli, ani nejsou vedeni ke zkoumání duchů, jak je patrno v 1. Janově 4,1-2. Je skličující, jak mnohá zjevení různým lidem v římskokatolické církvi jsou přijímána jako od Boha. Tito lidé nebyli nikdy vyučováni jak zkoumat duchovní vidění, jestli jsou od Boha či od Satana. Mnohá zjevení démona vydávajícího se za Marii v portugalském městě Fatimě, jsou názorným příkladem.

Tři portugalské děti, Lucia, Francisco a Jacinta, měly v letech 1916 a 1917 řadu vidění a domnívaly se, že viděly anděla. Později přijímaly každý měsíc navštívení ducha, ukazoval se jim ve fyzické podobě mluvil k nim a tvrdil, že je Marie, matka Ježíše. O duchu se mluvilo jako o Panně Marii Fatimské, protože se zjevila v portugalské Fatimě. Na místě, kde docházelo k zjevením, byla postavena národní svatyně a ročně putují statisíce katolíků k této svatyni zasvětit své životy službě a uctívání Marie. 13. května 1946 papež Pius XII. slavnostně korunoval sochu »Panny Marie Fatimské« a vyhlásil ji královnou světa. 13. května 1983 papež Jan Pavel II. obřad korunování sochy zopakoval. V roce 1986 vydal „Aktem zasvěcení" celý svět »Panně Marii Fatimské«. Jinými slovy, papež vyhlásil celý svět vlastnictvím tohoto démona, vydávajícího se za Marii. Kromě toho udělal další krok a rok 1987 zasvětil k poctě Marii a jako zvláštní rok jejího uctívám.

Podívejme se, jak by bývalo možné tento celý hrozný podvod již na počátku zastavit, kdyby katolíci použili biblické znalosti.

Budu citovat ze zápisků Lucie, jedné z tří dětí, které viděly ta mnohá zjevení tohoto démona. V jedné chvíli Lucii přemohly pochybnosti, zda duch, který sejí zjevuje, je opravdu Marie, nebo jestli může být klamána démonem. Jsem si jista, že tyto pochybnosti jí dal Bůh.

Pouze Bůh zná, jak moc toto odráží mé utrpení, neboť pouze On může pochopit naše nejhlubší nitro srdce. Začala jsem tehdy mít pochybnosti, jestli tyto projevy nemohou být od ďábla, který se snaží tímto způsobem ukrást mou duši... Jakou trýzeň jsem cítila! Sdělila jsem své pochybnosti své sestřenici a brat-ranci [kteří také viděli zjevení toho ducha].
»Ne, to není ďábel!« odpověděla Jacinta. »Vůbec ne!«
»Ríká se, že ďábel je velice ošklivý a zeje dole pod zemí, v pekle. Ale tahle Paní je tak krásná a viděli jsme ji jít vzhůru do nebe!«
Pán si toho použil, aby mě trochu uklidnil. Právě ten den nám Naše Paní [Maria] ráčila zjevit to tajemství. Potom, aby obnovila mou ochabující horlivost, nám řekla: »Obětujte se za hříšníky a mnohokrát Ježíši říkejte, zvláště když přinášíte nějakou oběť: ,Ó Ježíši, je to z lásky k tobě, pro obrácení hříšníků a pro odčinění hříchů spáchaných proti neposkvrněnému srdci Marie.'« Díky našemu dobrému Pánu, toto zjevení rozptýlilo mraky nad mou duší a můj pokoj byl obnoven.


Fatima in Lucia 's Own Words, red. Fr. Louis Kondor, SVD., The Ravengate Press, 1976, s. 69-71.

Jak smutné! Lucie měla pochybnosti, jestli duch, který se zjevoval jí, bratranci a sestřenici může být
skutečně démon místo pravé biblické Marie. Kdyby jen kněz a tito lidé četli bibli, snadno by tohoto ducha rozpoznali. Přijali tohoto démona jako od Boha pouze na základě toho, že »nebyl ošklivý« a »šel vzhůru do nebe«. Ale slovo Boží nám říká, že démoni a Satan se mohou vydávat za »anděly světla« (2. Korintským 11,14) a že Satan je »vládce nadzemských mocností« (Efez-ským 6,12; 2,2).

Satan ještě není omezen peklem. Závěrečný výrok démona, aby Lucie a její bratranec a sestřenice se obětovali pro Ježíše a odčinili »hříchy spáchané proti Neposkvrněnému (bezhříšnému) srdci Marie« (zaplatili odškodné), je zcela proti Písmu.

Kdyby cetli Bibli, okamžitě by poznali, že tato slova jsou v příkrém rozporu s principy Božího slova, a tudíž nejsou Boží,
ale vyslovil je démon.

Pokracovanie:

Rebecca Brown - Priprav se k boji
http://www.insightsofgod.com/downloads/Czech_Books/R_Brown_2_PRIPRAV_SE_K_BOJI.pdf


K teme:

Katolicke modlarstvo
http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5119&mode=&order=0&thold=0

Prečo Mária plače
http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=6387&mode=&order=0&thold=0

Obrazy, ikony jako prostředek k uctívání
http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5201&mode=&order=0&thold=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Puritan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 10:22 am    Předmět: Citovat

Je to komické. Snažíš se obhájit vlastní modlářství nikoliv Slovem živého Boha, které tohle odsuzuje, ale vším možným jiným. Mariánský kult je Biblí neobhajitelný a dokonce Biblí zatracovaný. Není racionálního důvodu věřit jakési pseudoprorokyni, když její slova jsou zcela zřejmě v kontradikci s Biblí. Proč Ježíš v evangeliu odmítá blahoslavenství a uctívání Marir a v tomhle pamfletu chce dostat věřící na kolena, aby ji uctívali? Proč Vassulu Ryden odsuzuje i římská církev (a to už je co říct) a tvrdí, že v jejím díle je mnoho chyb a že jsou produktem spíše osobní meditace než setkání s Bohem. Dokonce i římská nevěstka odmítá tenhle nesmysl. Bůh promluvil skrze Ducha svatého a je to zachyceno v Písmu. A v tomhle Písmu také zachycuje, že prokletí jsou všichni, kdo by k němu něco přidávali. Vassula Ryden zcela evidentně Písma nezná, ignoruje jimi a dost možná i opovrhuje. Jak si lze vysvětlit to, že si jako věřící vzala věřící manžela, ale rozvedla se s ním a vzala si jiného. To je zase něco v rozporu s Písmem. Její mystické zážitky mě naplňují především tvrdou skepsí o původu a duchu jejího díla. Ale tak věř si tomu, když ti tohle všechno nevadí. Hlavně když to ospravedlňuje uctívání hříšného člověka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Basileos
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Mar 30, 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 11:46 pm    Předmět: Citovat

Marie je bez hrichu pocata a zadneho hrichu nemela.

Marie je klenot kterym opovrhuji jenom demomi a dabli, protoze ji neumeji pochopit.

Prisel jsem na to, ze i kdyby sam Jezis Vam rekl, jek moc miluje svou matku a ze jak moc si preje, aby jste ji ctili jako ji On cti tak by jste mu rekli, ze je demon a ze at jde odkud prisel.

Na zaklade tohoto koncim zde tuhle debatu, aspon z moji strany.

Preji vse dobre a mnoho milosti od Pana i od Marie, nasi matky a ochrankyne !!!



for gojim : nalistuj si ve vyhledavaci GUADALUPE a pote mi rekni, jestli by se bez Marie 10 milionu Azteku dalo pokrtit v prubehu 3 mesicu .
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Jul 19, 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 4:16 pm    Předmět: zjevení Vassule Ryden Citovat

Milý Basilee,

pokud vím, tak ŘKC oficiálně zjevení Vassule ještě neuznala. Já sama za svého katolického života jsem tyhle knihy vlastnila. S nadšením jsem si je objednala a začala číst, ale nadšení ze mě velmi brzy vyprchávalo a já jsem začala být naprosto neklidná, prostě jsem musela přestat to číst. Vyvolávalo to ve mně směs nelibosti, neklidu, možná vzteku, a přestala jsem.

Pak když jsem za pár let odcházela od katolíků, dělala jsem pořádek i v knihovně a tyhle knihy jako první letěly do popelnice. Ještě jsem si dala tu práci a roztrhala je, aby to někoho někam nezavedlo, kdyby to třeba vytáhl.

A víš, proč? Protože podle mě to není Ježíš, i když se tak tváří. Ježíš se nikdy nevyjadřoval tak vzletně, jakoby akademicky, mluvil naprosto přirozeně. A nikdy by nešel proti svému slovu!

Vassulo, Já je dostanu na kolena, aby ctili Mou Matku.

Tak např. tohle zní jako výhružka, a to by Ježíš prostě neudělal. A ani v NZ k tomu nemáme ŽÁDNÝ precedens, abychom to museli dělat. Ani apoštolé ani nikdo jiný neklečeli na kolenou před Marií. Jen Bohu se máme klanět! Basilee, TOHLE je modloslužba!

Vim, ze je to Jezis, kdo to mluvi. Kdyz tohle je Jezis tak i to co rika ohledem Marie je Pravda ne ?

Mluvi o mnoha spatnostech v Rimske Cirkvi a jinych denominaci, predopvelel pad Ruska a dvojicek v New Yorku.

Muj osobni Jezis, ktery ke mne promlouva od narozeni mi hned rekl, ze je to On kto psal tyhle poselstvi cez Vassulu Ryden.


No a já zas říkám, že to Ježíš není. Jednou jsem dávala v nějaké debatě příklad, že když kápneš do sklenice vody kapku jedu, ačkoli to nepoznáš očima, tak kvalitativně ta voda už není pitná. A to samé je se "zjeveními". Když to vypadá důvěryhodně, ale pak se tam objeví něco proti Bibli, NENÍ TO PRAVÉ!!

A aby tomu lidi uvěřili, řekne i něco negativního na církev, na denominace ap.

A proč by nepředpověděl ďábel pád Twins, když to sám naplánoval? Nebo pád Ruska? Nebo cokoliv zlého? Vždyť on je otec všeho špatného! Kdyby to byl Bůh, kdo to předpovídá, nemyslíš, že by dal lidem i řešení, JAK TOMU PŘEDEJÍT? Takhle se satan jenom směje, jak jsou ti lidi blbí a zas mu nalítli!

No, Basilee, přeber si to sám. Zkoumej duchy a modli se k Ježíši, ať ti ukáže pravdu ohledně toho všeho. Pros o moudrost DUCHA SVATÉHO, ne Pannu Marii. Pak ji dostaneš!

Bůh ti k tomu žehnej

Irena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
cumbulak
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Jul 20, 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2008 1:30 pm    Předmět: Citovat

Basileos napsal:
To su velmi tvrde slova. Sme krestania uz 2000 rokov , za to, ze niekto Vas odtrhol z lona Matky Cirkvi ja ani vy nemozete.



To je hlboky,ale velmi hlboky omyl. RKC vznikla az 1054 po svojom odtrhnuti sa od ortodoxnej cirkvi. Pokial ide o Mariansku uctu u pravoslavia, aj tam je hodne prestrelena, ale vztah pravoslavia k Marii je uplne iny ako u RKC. Ziadne nanebovzatia a podobne. Len pre tvoju informaciu, pravoslavni sa ruzenec nemodlia.
Z cirkvi nas nikto neodtrhol. Protestanti su vysledkom uspesneho navratu casti stredovekej RKC ku krestanskym korenom.

PS: Ach jaj, zasa jeden nadseny charizmaticky rimokatolik. Nebesa prevracaju ocami a podzemie sa smeje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elo
Cestující u odbavovací přepážky
Cestující u odbavovací přepážky


Založen: Feb 23, 2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 3:11 pm    Předmět: Citovat

POkiaľ poznám dejiny, tak bola pôvodne jedna Cirkev pre všetkých. Je to vyjadrené gréckym slovom katholikos. Tak sa definovala v Nicei r.325. Ale to nebolo vymyslené v r.325, tam to bolo len slobodne vložené do spoločného Kréda. POužívalo sa aj slovo pravoslávny, čím sa odlišovala táto Cirkev oproti už vtedy vznikajúcim sektám a odchýľkam. V tejto jednej Cirkvi nebola njaká autonómnosť v tom zmysle, že si každý mohol učiť ako chcel. Iste, nebol telefón, email..., ale boli centrá - metropoly, /Jeruzalem, Alexandria, Rím Konstantinipol/ a týmto podliehali menšie centrá. Kto nebol spojený s niektorým z hlavných biskupov, bol považovaný mimo Cirkvi.
.
V tejto Cirkvi sa veci komunikovali. Najprv listami, na synodach oblastných, potom aj na všeobecných konciloch. Takto sa určovalo, čo znamená kresťanská viera katolícka /alebo pravoslávna, skôr na východe používané/. A táto Cirkev uctievala P. Máriu, na Východe ešte viac, ako na Západe. Všetky, aj katolícke dogmy vyhlásené po rozdelení s Východom, najprv vznikli na Východe. Tie posledné sa oficiálne vyhlásili len na Západe u katolíkov. Prečo? Myslím si, že preto, lebo u pravoslávnych, kde je de facto "veľa pápežov" /patriarchov/ bolo ťažšie rozhodovať. Oni to radšej všetko - s prepáčením - "zakonzervovali" vna úrovni minulej, a len veľmi málo boli schopní zmeniť. Ale v skutočnosti sú známe vyjadrenia viacerých svätcov východných, ktorí verili aj v Nepoškvrneé Počatie aj v Nanebovzatie.
.
Katolíci práve pre akcieschopnosť na základe zjednotenia sa pod autoritou pápeža postupne dotiahli do dôsledkov to, čo sa v predchádzajúcich storočiach len naznačovalo, ale nebolo času sa tomu venovať. Katolíci to proste "domysleli" a výsledkom sú tie posledné dogmy, ktoré im tak mnohí zazlievajú. Poznám dobre najmä ruskú skutočnosť, a napr. taký Alexandeer Meň a celé jeho hnutie, ktoré je živé a pôsobí blahodarne, to je de facto tá istá viera ako katolíkov. Naozaj pravoslávnych od katolíkov delí len problém pápežstva./"kto je medzi nimi väčší"... Tie ostatné veci sú skoro navlas podobné. Len prílišní dogmatici to prehéňajú v zdôrazňovaní rozdielov.
.
Katolíci aj pravoslávni chápu vec mariánskej úcty a i. asi takto /podľa mňa/: Kristus povedal: "Ešte veľa mám vám povedať, ale teraz... Keď však príde Duch pravdy, vyučí vás..." V prvých storočiach bolo treba vyjasniť a pochopiť to najpodstatnejšie - Kristus: jeho božstvo, Sv. Trojicu a pod. Ale potom aj súvislosti. A stará Cirkev /katolícko-pravoslávna/ verí, že aj to bolo pôsobenie Ducha, či nie? Ak nie, kde bola v tej dobe pravá Cirkev? V ktorej sekte, či cirkvi: ariánskej? donatistickej? monofyzitskej?.../. Koncily predsa sa konali v spojení biskupov v Božom Duchu, aj keď boli určite napätia /aj 380 V.../. Kto môže tvrdiť, že tam nepôsobil Duch Svätý. Aj dnes - ruku na srdce - sú napätia. ak sa o niečom rozhoduje na snemoch, konferenciách v ktorejkoľnek Cirkvi. Vtedy to boli prvé doľaďovania po 300 rokoch...
.
Proste chápeme Cirkev nie ako múzeum starožitnosti, ale ako živý organizmus vyvíjajúci sa. A napr. v ľudskom tele sa pohlavné znaky objavia až v puberte... Aj v Cirkvi vyšli na povrch určité pravdy neskôr, lebo jednoducho až vtedy na to Cirkev dozrela. A tento proces vlastne pokračúje. Nič sa nestane to, čo by nebolo už vtedy akoby "v semiačku" kdesi naznačené /medzi riadkami/. Katolíci navyše majú aj pramene apoštolskej Tradície, ktoré protestanti odmietajú, ale vlastne Biblia je výber z Tradície, ktorú urobila tá istá Cirkev nazývaná Katholikos, a to až vlastne pred koncom 4. stor. Aj protestanti prijali tú istú Bibloiu, na ktorú sa odvolávajú.../Sv. Atanár citoval v r.362 práve ten zoznam Biblie N.Z., ktorý pápež v voku 382 prijal na sneme, a tak sa to rozšírilo po celej Cirkvi. Dovtedy nebola jednota, ba ešte aj potom sa dohadovali niektorí, preto to opätovne potvrdili až na Triedénte.../
.
POdľa mNa je načase sa stále dokola fackovať pre slovíčka, pripomínať staré hriechy. To sa nikam nepohneme. Treba sa naozaj vrátiť k prameňom a potom ísť pstupne po rieke až do dnešnej doby, a sledovať ako to tečie... a pochopíme viac. Vec, človek, inštitúcia sa chápe najlepšie vo vývoji. Tak sato robí aj dnes podáva v školách. Len my sa stále oháňame Bibliou, ako keby ona spadla z neba, ako keby ju nenapísali ľudia, ako keby ona nebola záznamom tradície, a výberom z nej, ako keby ona nevznikla v starej Cirkvi... Ona má naozaj najväčšiu vážnosť, a právom. Ale jej zabsolutizovanie sa môže stať práve takou idolatriou, z akej sa obviˇunú katolíci ohľadom klaňania sa Eucharistie/Iste to nie je idolatria, ako ani úcta k Biblii nie je idolatria, ale to sú aiba alergické prejavy.../.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
cumbulak
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Jul 20, 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 12:25 pm    Předmět: Citovat

Elo napsal:

.
Proste chápeme Cirkev nie ako múzeum starožitnosti, ale ako živý organizmus vyvíjajúci sa. A napr. v ľudskom tele sa pohlavné znaky objavia až v puberte... Aj v Cirkvi vyšli na povrch určité pravdy neskôr, lebo jednoducho až vtedy na to Cirkev dozrela. A tento proces vlastne pokračúje.


Uvedomujes si, ze z toho, co si napisal, vyplyva, ze prvotni krestania, ktorych cirkev este nebola taka "vyvinuta" a neboli im zjavene urcite "pravdy", vlastne neboli kompletni krestania? Ze je vlastne ohrozena ich spasa bez toho, aby k tomu sami prispeli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elo
Cestující u odbavovací přepážky
Cestující u odbavovací přepážky


Založen: Feb 23, 2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 5:13 pm    Předmět: Citovat

Cumbula,
nehnevaj sa, ale podľa mňa to bolo úplne inak: Pretože aj Ježiš hovorí: Ešte veľas vecí vám mám povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Keď však príde Duch Pravdy, teny vás vyučí všetkej pravde..." A povedal im aj " Nenechám vás sirotami... Ja som s vami..." Vari neveríš, že Duch Svútý v Cirkvi pôsobil a pôsobí stále?
.
Isteže v prvých storočiach bolo treba vyriešiť iné problémy. Njahlavnejšie bolo najprv pochopiť, kto to bol ten Kristus. Bol to ten Mesiáš alebo nie?... No to pochopili dosť skoro. POtom bol Boh alebo nie? To už bolo horšie. Iste sa sa veľa aj hádali, a možno keby nebolo diplomatického cisára Konštantína, tie koncily by boli sotva nejako dopadli pozitívne.
.
/Nechcem tým obhajovať jeho postavu. OPdľa mňa oveľa viec negatívne, ale aspoň to, že kvôli svojmu egosistickému cielľ dosiahnuť vo svojej ríši jednotu a využiť silu kresťanstva, Boh ho použil na to, aby sa biskupi starej Cirkvi po nastolení slobody vôbec stretli a rešpektovali sa.../
.
Medzitým ešte bol problém aj so Svätou Trojicou. To bolo v histórii náboženstva neslýchané, hlavne v Izraeli: jeden, ale v troch... A toto pochopiť, a formulovať. A vidíš, zvládli to, a my všetci sme v tomto v podstate zajedno po 2000 rokoch: aj v božstve, aj v Sv. Trojici. Dokonca, aj Bibliu NZ v podstate prijali presne tú, ktorú vymenoval sv. Atanáz v roku 362, a ptom ju schválil pápeť v roku 382, a bolo ešte zopár synod, kde sa to potvrdzovalo a predebatovávalo... Ale máme presne tie knihy, ktorá táto - podľa teba "hriešna neviestka" vynrala spomedzi uť vtedy naozaj mnohých desiatok ďalších kníh a listov, ktoré by si tieť robili nárok...
.
Duch Svätý pôsobil nielen pre apoštolov. POstupne svätí a múdri ľudia v Cirkvi /boli v každej dobe, tomu ver.../ meditovali, študovali tieto spisy, a keď sa vyriešili spomenuté problémy, mali čas, silu a energiu riešiť ďalšie, a pretože chceli poznať stále viac, lepšie chápať súvislosti. To nie je od Ducha Svútého? Prečo nie? Tak to prišla na rad aj Mária, aj svätí, aj ikony, aj bohoslužba... A o tomto vždy spolu debatovali hlavní biskupi, hlavne z Východu, ale vždy tam bol ktosi aj z Ríma, a dohodli sa, spísali. Stretli sa "dvaja, traja v Jeho mene...", či nie? Prečo si myslíš, že tam nebol Duch Boží...?
.
Takže nehrozí, ako sa nazdávaš nič také. V každej dobe, aj keď boli mnohí zlí, mnohí zradili, boli aj Judáši, v kaťdej dobe Boh bedlil, aby Jeho pravda, i Jeho Cirkev bola. Nikdy to tak nebolo, žeby ten, kto by hľadal, nenašiel by... Vy si trochu príliš zjednodušujete a zľahčujete, lebo váám čosi nesedí. V kačdej dobe máme naozajstných svútých, ktorí boli aj múdri. Máme to dokumentované konkríétnymi zachovanými spoismi, listami. A ich obsah a duch je ten istý ako v Biblii, ako aj v dnešnej Cirkvi... Aj štruktúra jej usporiadania. To podstatné tam bolo, hoci sa to isteže aspoň vo forme prispôsobovalo rozvíjajpcemu sa životu a histórii a aktualizovalo. Nebolo naozaj nijak´"vákuum", ako by nám ktosi chcel nahovoriť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Jsou rozdíly mezi protestanty a katolíky nepřekonatelné? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy