Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Alexej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 345, komentářů celkem: 430048, adminů: 60, uživatelů: 5253  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 691 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

gregorios777
rosmano
Mikim

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116784774
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - alkohol
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

alkohol
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Drogy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
green_prophet



Založen: Feb 14, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2003 9:02 pm    Předmět: Citovat

urcite jste si vsimli, co si myslim o alkoholu, takze:
co si myslite o otazce uzivani alkoholu vy? vymanujete ho z kolonky drogy? nebo si myslite, ze je v poradku ho pit, protoze je legalni? nebo uplne neco jineho?

proc alkohol ano, proc alkohol ne.
piste.
_________________
green.prophet v. r.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krestan



Založen: May 22, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2003 9:15 pm    Předmět: Citovat

Jsem někde na hraně mezi pietismem a liberalismem, takže mě jen tak něco nepřekvapí. Překvapilo mě, že profesor teologie si zajde na vínko do vinárničky a za večer má v sobě láhev a pak má problémy nejen s komunikací ale i s koordinací pohybu. To mi moc nesedělo. Žiju zdravým životem, piju alkohol střídmě, nad dvě deci nejdu. Pociťuji chvilku lehkou euforii a dál už nepiju. myslím si, že to je limit podle mých představ pro křesťana. Samozřejmě, že budete mít opačné názory na obě strany. S tím počítám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xvejvodam



Založen: Mar 17, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2003 7:39 am    Předmět: Citovat

Já sám jsem bývalej notorik a na vlastní kůži jsem mohl poznat, že alkohol může být velice \"tvrdou\" drogou.
Na druhé straně nevidím nic zlého na tom, když se člověk občas napije s přátely, dá si sklenku vína či půllitr piva k obědu atd. Podle mě jde o to, aby to člověka nezotročovalo.


_________________
<strong>XVEJVODAM - Michal Vejvoda</strong>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Pastýř
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Feb 09, 2004
Příspěvky: 1
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2004 12:02 pm    Předmět: Citovat

Velmi pekny clanek o alkoholu najdete na Christnetu (nemam nyni adresu na nej). Alkohol z farmakologickeho hlediska neni razen mezi navykove latky, i kdyz na neho vznika zavislost. Ovsem ta vznika, v mnohem mensi mire, i na cokoladu a kakao obsahujici budive aminy, a pres to by nikoho nenapadlo je sem radit. Nemluvim nyni jako teolog, ale farmakolog: na \"soft\" drogy (kanabinol atd.) existuje radove mnohonasobne vyssi zavislost nez na alkohol (neporovnatelne). Ze statistik vice nez polovina pozivacu heroinu zacinala kourenim travy a jinymi \"soft\" drogami. Euforizujici ucinky alkoholu jsou diametralne (i kdyz zavisi na davce) odlisne nez u mekkych drog. Alkohol se proto v 10% injekcich (Ethylcoman) pouziva v postraumatickych stavech k zachovani vitalnich funkci organismu, coz nelze u zadne \"soft\" drogy pouzit. Je zde vsak diskutabilni pouziti derivatu konopi jako antiparkinsonik, coz byva castym argumentem vyznavacu \"soft drog\", nicmene to podle mych informaci nebylo zatim dostatecne klinicky podlozeno a mechanismus ucinku i samotny ucinek neni kauzalne podminen a nesouvisi s ucinkem euforizujicim. Z tohoto duvodu jsou argumenty pozivacu mekkych drog pouze lacinym vymyslem, jak se snazi legalizovat sve navykove latky. Pokud budu konzumovat 1 - 3 piva denne (sam jsem abstinent), nehrozi mi prakticky zadna zavislost (krom stavu s poskozenim metabolismu jater a odbouravani alkoholu). Pri 1 - 3 cigaretach travy si koleduji jiz o psychicky podminenou zavislost na euforizujich ucincich...
A nyni trochu teologie: v Pismu se pise, ze Pan Buh dal vino k obveseleni srdci svych sluzebniku. Dokonce i konzumace desatku pred Hiospodinem byla spojena s konzumaci \"opojneho napoje\". Jelikoz starovek neznal destilaci, zrejme slo o kvaseni pozivatin s vysokym obsahem cukru. Alkohol v kombinaci s horcinami a flavonoidy (ve vinu) ma i prokazatelne ucinky na traveni a usazovani lipidu v cevach. Proto Pavel doporucil Timoteovi mirne uzivani vina pro jeho caste nemoci. Doporucuji proto mirnou konzumaci alkoholu. Je i vynikajicim antidepresivem (\"dej opojny napoj hynoucimu, at zapomene na sve trapeni\").
V zemich, kde je snizena konzumace alkoholu, vzrusta spotreba antidepresiv.
Zaver: doporucuji mirne uzivani alkoholu zejm. ve forme vina, piva a prirodnic likeru. Pismo vsak varuje pred opilstvim,
nikoliv pred konzumaci a verse v Prislovich varuji pred nadmernou konzumaci vina prave kvuli zavislosti (\"budes jako v srdci more...tve oci budou hledet na nepristojnosti... az se probers, reknes, vyhledam to zase...\") V NZ je psano \"co se cloveka zmocni, tim je zotrocen\".
Je vsak nesmyslne srovnavat alkohol s THC (obsahova latka konopi). Jde o lacinny trik konzumentu soft drog. Pro potencialni nebezpeci jsem proto pro legislatvni restrikci v jejich dostupnosti.
S pozdravem, Pastýř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pastýř
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Feb 09, 2004
Příspěvky: 1
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2004 12:04 pm    Předmět: Citovat

Velmi pekny clanek o alkoholu najdete na Christnetu (nemam nyni adresu na nej). Alkohol z farmakologickeho hlediska neni razen mezi navykove latky, i kdyz na neho vznika zavislost. Ovsem ta vznika, v mnohem mensi mire, i na cokoladu a kakao obsahujici budive aminy, a pres to by nikoho nenapadlo je sem radit. Nemluvim nyni jako teolog, ale farmakolog: na \"soft\" drogy (kanabinol atd.) existuje radove mnohonasobne vyssi zavislost nez na alkohol (neporovnatelne). Ze statistik vice nez polovina pozivacu heroinu zacinala kourenim travy a jinymi \"soft\" drogami. Euforizujici ucinky alkoholu jsou diametralne (i kdyz zavisi na davce) odlisne nez u mekkych drog. Alkohol se proto v 10% injekcich (Ethylcoman) pouziva v postraumatickych stavech k zachovani vitalnich funkci organismu, coz nelze u zadne \"soft\" drogy pouzit. Je zde vsak diskutabilni pouziti derivatu konopi jako antiparkinsonik, coz byva castym argumentem vyznavacu \"soft drog\", nicmene to podle mych informaci nebylo zatim dostatecne klinicky podlozeno a mechanismus ucinku i samotny ucinek neni kauzalne podminen a nesouvisi s ucinkem euforizujicim. Z tohoto duvodu jsou argumenty pozivacu mekkych drog pouze lacinym vymyslem, jak se snazi legalizovat sve navykove latky. Pokud budu konzumovat 1 - 3 piva denne (sam jsem abstinent), nehrozi mi prakticky zadna zavislost (krom stavu s poskozenim metabolismu jater a odbouravani alkoholu). Pri 1 - 3 cigaretach travy si koleduji jiz o psychicky podminenou zavislost na euforizujich ucincich...
A nyni trochu teologie: v Pismu se pise, ze Pan Buh dal vino k obveseleni srdci svych sluzebniku. Dokonce i konzumace desatku pred Hiospodinem byla spojena s konzumaci \"opojneho napoje\". Jelikoz starovek neznal destilaci, zrejme slo o kvaseni pozivatin s vysokym obsahem cukru. Alkohol v kombinaci s horcinami a flavonoidy (ve vinu) ma i prokazatelne ucinky na traveni a usazovani lipidu v cevach. Proto Pavel doporucil Timoteovi mirne uzivani vina pro jeho caste nemoci. Doporucuji proto mirnou konzumaci alkoholu. Je i vynikajicim antidepresivem (\"dej opojny napoj hynoucimu, at zapomene na sve trapeni\").
V zemich, kde je snizena konzumace alkoholu, vzrusta spotreba antidepresiv.
Zaver: doporucuji mirne uzivani alkoholu zejm. ve forme vina, piva a prirodnic likeru. Pismo vsak varuje pred opilstvim,
nikoliv pred konzumaci a verse v Prislovich varuji pred nadmernou konzumaci vina prave kvuli zavislosti (\"budes jako v srdci more...tve oci budou hledet na nepristojnosti... az se probers, reknes, vyhledam to zase...\") V NZ je psano \"co se cloveka zmocni, tim je zotrocen\".
Je vsak nesmyslne srovnavat alkohol s THC (obsahova latka konopi). Jde o lacinny trik konzumentu soft drog. Pro potencialni nebezpeci jsem proto pro legislatvni restrikci v jejich dostupnosti.
S pozdravem, Pastýř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
green_prophet



Založen: Feb 14, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2004 1:55 pm    Předmět: Citovat

to pastyr:
to jsi uvedl argumenty na ktere temer na vsechny znam protiargumenty. a rovnez od fundovanych zdroju. uved prosim sve zdroje abychom mohli posoudit relevantnost. jednu vec vsak vidim jako problem tak jako tak. srovnavat tri piva denne s tremi jointy denne je naprosto zcestne.
ucinna davka marihuany nejsou tri jointy, bohate staci jedna ctvrtina.
95 procent kuraku marihuany ji konzumuji maximalne jednou za tyden, jednou za dva tydny.
clovek pijici tri piva denne je jiz medicinsky klasifikovan jako zavisly.
spolecenska nebezpecnost clovaka s tretinou jointu v krvi je nekolakanasobne nizsi, nez u toho s byt i jen tremi pivy. v zivote jsem nevidel cloveka, co by byl po marihuane agresivni.
_________________
green.prophet v. r.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pastýř
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Feb 09, 2004
Příspěvky: 1
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2004 11:21 am    Předmět: Citovat

Mily Zeleny proroku, i Ty jeden excentriku! Kdy my dva se na necem shodnem? Tvuj levicove ladeny liberalismus s mym pravicovym konzervatismem tu hezky kontrastuji. . Vim, ze jsou protiargumenty. Nevim, zda by melo smysl citovat tady nejake studie, existuji zase samozrejme protistudie. Tak jen snad, ze ke svym nazorum jsem dospel behem seminaru farmakologie a toxikologie, farmakognosie a pestovani lecivych rostlin a farmaceuticke chemie a syntezy leciv behem svych davnych studii Univerzity Karlovy v Praze, behem svych castych nocnich sezeni pri nocnich sluzbach v jedne prazske lekarne, kde se za mnou stahovali narkomani temer z cele Prahy, a take behem sve 12-ti lete praxe ve vyzkumu a vyvoji leciv. Nemalou merou pak na prednaskach pracovniku Teen Challenge. S uprimnym pozdravem, Tvuj Pastýř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
green_prophet



Založen: Feb 14, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2004 12:01 pm    Předmět: Citovat

to pastyr:
jedna vec je zkusenost protidrogoveho pracovnika, jedna je mit zkusenost tak rikajic z druhe strany. z pozice cloveka, co se setkava z narkomany je nasnade zjisteni, ze prakticky kazdy z nich nekdy v mensi ci vetsi mire konzumoval marihuanu. druha vec je ale podil tech, co konzumuji k tem, co opravdu prejdou na tvrde drogy. mohu zodpovedne prohlasit, ze z okruhu dlouhaletych hulicu z meho okoli ani jeden tvrde drogy nebere, nejsou na marihuane zavisli a vetsinou (asi 80 procent) studuji velice uspesne vysoke skoly. oproti tomu znam mnozstvi lidi, co zacaly s chlastem a nezastavili se ani u cichani lepidla.
je vubec mozne zjistit pravdu? nicmene ja verim tomu, co vidim a v cem ziju. osobni zkusenost je temer vzdy nemozne vyvratit.
_________________
green.prophet v. r.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pastýř
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Feb 09, 2004
Příspěvky: 1
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2004 4:10 pm    Předmět: Citovat

Mily Green_Prophet(e),

nechci zde zabihat do podrobnosti. Kdyz zacnu s citaci nekterych skutecnosti, byvam napadan, ze jsem pysny a vytahuju se, ale pres to si troufnu tvrdit, ze se da zcela exaktne dolozit, ze se z \"konzumenta\" alkoholu stane narkoman v radove mnohem mensi mire nez z \"konzumenta\" THC. Nekteri lide konzumuji alkohol, napr. moje zena pivo, ciste na zizen a zlepseni traveni (ja jsem ji to sam doporucil). Jen male procento konzumentu alkoholu ho uzivaji k \"uniku\" z reality. Avsak konzumace THC nema zadne jine opodstatneni nez je prave zmena psychiky. Jeste jsem nevidel, ze by statni navsteve nabidli hasis, ale napr. pripitek sklenickou vina je zcela beznou zalezitosti. Jinymi slovy hasis neni potravinou ani pozivatinou, ma pouze psychicke ucinky, coz je u alkoholu az druhotne. Mohl bych zde popsat ucinky jak etanolu, tak THC na organismus. Ver mi, ze alkohol z toho vyjde o mnoho lepe. Chces-li najit pravdu, pak se neptej ani konzumentu alkoholu ani konzumentu THC, ti nemaji duvod stranit jedne strane. Budes-li vsak vychazet z argumentu konzumentu THC, pak myslim, ze informace budou jednostrane zatizeny.
Pastýř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xvejvodam



Založen: Mar 17, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2004 8:01 pm    Předmět: Citovat

Mám asi jiné zkušenosti než G-p já znám člověka, který začínal na chlastu, pak přestal pak přešel na trávu, hulil ne 1 za týden, ale několik jointů za večer (a dva další kamarádi byli myslím jen tak před konzertem schopni vyhulit dva jointy velice kvalitního skunku - mě stačil jeden prásk a měl jsem odvařeno na celej večír).
Pak přešel natvrdo na coke a kdyby neuvěřil tak by nežil.
Jinak znám ještě minimálně jeden případ, kterej přešel z trávy na koks a ještě jednoho člověka, kterého jsem snad nikdy neviděl nezhuleného. Dále moje bývalá spolubydlící přešla z trávy na pervitin a její kamarádky jeli také v obojím. Takže upřímě řečeno jsem se nesetkal snad z žádným případem jak ho popisuje G-p.
Jo teˇjsem si ještě vzpoměl na dalšího kluka, kterej jel všechno tráva-houby-perník. Na vojně zas jeden spolubojovník tráva-heroin, a další chodící troska (pouze z trávy), kterej ani někdy nevěděl jak se jmenuje. Ač má s chlastem svý zkušenosti, tak ty lidi co chlastali měli v globálu menší sklony k drogám než ti co hulili, jo a ochlastu většinou aspoň někdy vidíš střízlivího, ale ten kdo fakt hulí...
_________________
<strong>XVEJVODAM - Michal Vejvoda</strong>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
wollek



Založen: Mar 07, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2004 9:41 am    Předmět: Citovat

Drogy není moje parketa, ale jen bych chtěl říci, že znám mnoho a mnoho lidí, co užívají alkohol a ani jeden z nich není alkoholikem a nikdy nebyl léčen.

Greene, dříve jsme se o tomto již bavili a vím, že máš své zkušenosti a jsi na jisté záležitosti citlivý, ale v tomto případě se s Tebou opravdu neztotožňuji, a to ani v tom smyslu, že bych Tvé pozorování dokázal považovat za objektivní. Je to možná dáno prostředím a lidmi, se kterými se stýkáš, ale obecně to tak určitě neplatí. Pokud se mýlím, tak mi to prosím odpusť, nemám v úmyslu zrovna v této oblasti vést nějaké učené polemiky

Měj se hezky,

wollek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2004 9:37 pm    Předmět: Citovat

Nejtvrdší drogou na světě je EXISTENCE CÍRKVE!!! Pryč s tím svinstvem!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aenigma



Založen: Dec 25, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech Republic

PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2004 9:06 pm    Předmět: Citovat

Nekteri lidi jsou politovanihodni, nebot neznaji Pana. Modlim se, aby poznali tu Pravdu, ktera je osvobodi, a aby prohledli, nebot jsou slepi a zaslepeni nenavisti vuci nekomu, kdo je bezmezne miluje a kdo chce pro ne jen to nejlepsi a hlavne je zachranit! Omlouvam se, neni to k tematu, jen se pozastavuji nad chovanim lidi jako je anonymni pisatel predesle zpravy.
_________________
<div>FEAR NONE BUT GOD</div><br>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Weet



Založen: Jul 16, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2005 1:47 pm    Předmět: Citovat

Co člověk, to názor... zastávám tento pohled: pokud se obojí užívá s rozumem, neškodí ani alko/ni hulčo. Samo je užívání ve vhodnou chvíli na vhodném místě. GP má pravdu s agresivitou - hulčo nezpůsobuje x alko ano. Pokud by si, Pastýři, dali státníci jointa místo sklenky, možná by nebylo tolik válek Brát s nadhledem, pls...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Erunerien



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2005 12:15 pm    Předmět: Citovat

Nadměrné pití alkoholu zatěžuje lidský organismus, ale také jeho myšlení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Drogy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy