Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Květoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 430049, adminů: 60, uživatelů: 5253  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 567 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116801580
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Alfa kurzy - jeste neco?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Alfa kurzy - jeste neco?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Charismatici vs. tradiční křesťané
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomas15



Založen: Sep 19, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: blank

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2003 8:22 am    Předmět: Citovat

\"Věřím, že Alfa přichází, aby nám pomohla přiblížit se lidem kolem nás a přinést jim evangelium. Moc si přeji, aby tě Alfa nadchla a povzbudila. Hádám, že většina křesťanů u nás žije se špatným svědomím, protože příliš neposlouchá poslední příkaz svého Pána Ježíše Krista: šířit evangelium. Když se Alfy u vás ve společenství chopíte, objevíte její potenciál pomoci každému, kdo chce Pána poslechnout, ale zvěstovat evangelium pro něj přitom nebývá snadné. Těším se, že Alfa u nás zdomácní a dá mnoha lidem poznat Spasitele. Těším se, že naše společenství kvůli Alfě začnou růst.\"

tohle o nich rikaval Tomas Dittrich, ktery je privezl do CR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krestan



Založen: May 22, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2003 6:24 pm    Předmět: Citovat

Pokud je pravda to, co píše Aleš Franc: \"K samotné konverzi proto zřídkakdy dochází racionálním rozhodnutím, nýbrž na základě duchovního prožitku během tzv. „víkendu s Duchem svatým“. Víkend, spojený mnohdy s výletem do přírody, je situován do první poloviny kurzů, a krom vyučování o Duchu svatém, člověku nabízí i duchovní zkušenost, kdy má účastník prožít Boží přítomnost, která mnohdy bývá doprovázena nadpřirozenou manifestací. Při nekonfrontačním způsobu zvěstování evangelia se tak lze vyhnout tomu, co bývá často nevěřícími pokládáno za nátlak, jako je výzva k pokání, vysvětlování úzkoprse znějících doktrín atp. Zde stačí pozvat Ducha svatého a „Duch a prostředí“ vykonají vše potřebné.\" , pak je to celé nedůvěryhodné, neboť dosazují-li do obsahu pojmu \"působení Ducha svatého\" různé manipulativní praktiky k vytváření masové psychózy, je vždy riziko, že ona atmosféra víkendu nemá s biblickým zvěstováním nic společného.



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xvejvodam



Založen: Mar 17, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2003 8:10 pm    Předmět: Citovat

Víš, krestane, ne všechno, co píše br. Franc je pravda. Pravda je napsaná jen v Písmu. Projdi si evangelia a řekni: Kázal Pán Ježíš své Evangelium jen konfrontačně? Na lidi, kteří upřímě hledají a jsou si vědomi své hříšnosti se přece nemusí řvát\"plemeno zmijí\" atd. Jsem přesvědčen, že kurzy alfa jsou hlavně pro lidi, kteří vědí, že něco v jejich životech není v pořádku, kteří jsou blízko k \"uvěření\" nebo jsou i vhodné pro čerstvě obrácené křesťany. Myslím, že jsou různé způsoby zvěstování evangelia a to hlavní, co opravdu sráží člověka na kolena je Boží láska a milosrdenství a nikoliv konfrontace.

_________________
<strong>XVEJVODAM - Michal Vejvoda</strong>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
krestan



Založen: May 22, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2003 8:14 am    Předmět: Citovat

Chceš snad říct, charismatici věří, že Jan Křtitel byl mimo a jeho výzvy k pokání jsou nebiblické?

Když ne všechno, co píše br. Franc je pravda, pak se ptám: A všechno, co říkají charismatici je pravda?

Píšeš: \"Projdi si evangelia a řekni: Kázal Pán Ježíš své Evangelium jen konfrontačně?\"

Tak si přečti třeba? Marek 6:11  A kdož by koli vás nepřijali, ani vás slyšeli, vyjdouce odtud, vyrazte prach z noh vašich na svědectví jim. Amen pravím vám: Lehčeji bude Sodomským a Gomorským v den soudný nežli městu tomu.

\"Na lidi, kteří upřímě hledají a jsou si vědomi své hříšnosti\" - kecáš, lidi jdou přece na Alfa kurzy na dobrou večeři a poklábosit o smyslu života, nic nehledají a ničeho si vědomi nejsou, když je zvete.

\"se přece nemusí řvát\"plemeno zmijí\" atd.\" - přeháníš, apoštolé a po nich protestantské církve zvěstují evangelium, aniž by řvali: řeknou o hříchu a odplatě za něj a poukáží na milost v Kristu Ježíši, to je řvaní?

\" Jsem přesvědčen, že kurzy alfa jsou hlavně pro lidi, kteří vědí, že něco v jejich životech není v pořádku, kteří jsou blízko k \"uvěření\" nebo jsou i vhodné pro čerstvě obrácené křesťany. \" - Konečně!!!! Konečně to upřímně z tebe vypadlo!! Pokud tam zvete čerstvě obrácené křesťany z mládeží různých církví abyste je zmámili vaší teologií a přetáhli k sobě, pak je to zrůdnost!! Hnusná \"reevangelizace\" křesťanů podle ujeté charismatické teologie. A pak se divíte, že vyvoláváte v církvích odpor?

\"Myslím, že jsou různé způsoby zvěstování evangelia a to hlavní, co opravdu sráží člověka na kolena je Boží láska a milosrdenství a nikoliv konfrontace.\" - Jasně, pokud si ovšem pod pojmem Boží lásky a milosrdenství nepředstavuješ onen víkend a zmámení davovou extází.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xvejvodam



Založen: Mar 17, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2003 8:58 am    Předmět: Citovat

Chceš snad říct, charismatici věří, že Jan Křtitel byl mimo a jeho výzvy k pokání jsou nebiblické?
-tak to je asi hovadina ne?, Jak může být něco , o čem se píše v Bibli nebiblické? a já nikde nic takového netvrdím, jen to nepovažuji za jediný biblický způsob.

Když ne všechno, co píše br. Franc je pravda, pak se ptám: A všechno, co říkají
charismatici je pravda?
Nevím jestli se bavím s krestanem nebo s tatarem, charismatici i A. Franc jsou jen lidé a Pravda je od Boha.
Píšeš: \"Projdi si evangelia a řekni: Kázal Pán Ježíš své Evangelium jen konfrontačně?\"

Tak si přečti třeba? Marek 6:11 A kdož by koli vás nepřijali, ani vás slyšeli, vyjdouce odtud, vyrazte prach z noh vašich na svědectví jim. Amen pravím vám: Lehčeji bude Sodomským a Gomorským v den soudný nežli městu tomu.

Opět nevím jestli jsi krestan nebo hotentot já tam napsal slůvko \"jen\", já nepopírám , že Pán Ježíš kázal evangelium konfrontačně, ale tvrdím, že nejen. Jeho přístup byl individuální, podle toho ke komu mluvil.
\"Na lidi, kteří upřímě hledají a jsou si vědomi své hříšnosti\" - kecáš, lidi jdou přece na Alfa kurzy na dobrou večeři a poklábosit o smyslu života, nic nehledají a ničeho si vědomi nejsou, když je zvete.

Kecáš ty, víš o tom prd, proč tam ti lidé jdou.
\"se přece nemusí řvát\"plemeno zmijí\" atd.\" - přeháníš, apoštolé a po nich protestantské církve zvěstují evangelium, aniž by řvali: řeknou o hříchu a odplatě za něj a poukáží na milost v Kristu Ježíši, to je řvaní?
Jo a myslíš, že na Alfě se nemluví o hříchu a odplatě? Já jsem na Alfě nikdy nebyl (ani jí nepořádám), ale četl jsem knihu Nickyho Gumbela, otazníky života(která je hlavní příručkou používanou na kurzech) a tam je otázka hříchu a odpuštění řešena velice jasně. Navíc kurzy alfa nejsou specialitou charismatiků, pořádají je dnes církve snad všech směrů.
\" Jsem přesvědčen, že kurzy alfa jsou hlavně pro lidi, kteří vědí, že něco v jejich životech není v pořádku, kteří jsou blízko k \"uvěření\" nebo jsou i vhodné pro čerstvě obrácené křesťany. \" - Konečně!!!! Konečně to upřímně z tebe vypadlo!! Pokud tam zvete čerstvě obrácené křesťany z mládeží různých církví abyste je zmámili vaší teologií a přetáhli k sobě, pak je to zrůdnost!! Hnusná \"reevangelizace\" křesťanů podle ujeté charismatické teologie. A pak se divíte, že vyvoláváte v církvích odpor?
No, já myslel čerstvě obrácené křesťany, kteří přišli do pořádající církve. Pokud se bojíte odlivu svých členů, tak byste jim účast na alfě měli přísně zakázat, když se bojíte , aby křesťané nenačuchli křesťanstvím.
\"Myslím, že jsou různé způsoby zvěstování evangelia a to hlavní, co opravdu sráží člověka na kolena je Boží láska a milosrdenství a nikoliv konfrontace.\" - Jasně, pokud si ovšem pod pojmem Boží lásky a milosrdenství nepředstavuješ onen víkend a zmámení davovou extází.
Budeš se divit, ale nepředstavuji. Dotek Ducha svatého je jen jedním z projevů Boží lásky. Jen tak mimochodem, není mi známo, že by se na alfě davově brala extáze.


_________________
<strong>XVEJVODAM - Michal Vejvoda</strong>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
xvejvodam



Založen: Mar 17, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2003 9:02 am    Předmět: Citovat

Jo a ještě něco, koukám, že tebe \"svou teologií\" zmámil Aleš Franc.
_________________
<strong>XVEJVODAM - Michal Vejvoda</strong>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
xvejvodam



Založen: Mar 17, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2003 10:17 am    Předmět: Citovat

Ještě pro tebe krestane: Kdyby se čarstvě obrácení křesťané objevovali jen v mládežích různých církví, tak by to bylo dost smutné. Ale je fakt, že se dnes sbory dost uzavírají do sebe, starají se jen o \"obrácení\" vlastních dětí a mládeže a na lidi ze světa prděj. A když pak nějaká (třeba charismatická) církev vyjde s evangeliem do ulic, tak jsou ještě v očích některých křesťanů pro to ujetí.
Kde by dnes byla církev, kdyby křesťané kázali evangelium jen svým dětem a mládeži?
Ještě by mě zajímalo, kolik ty sám máš z každého člena své církve peněz, když ti tak vadí, že se některý rozhodne odejít jinam? Co svoboda se rozhodnout, asi těm lidem charismatici nabízejí něco, co vy ne. Nebo ti lidé jsou tak nesamostatní a snadno manipulovatelní ?- asi ne, jinak byste je dokázali tak zmanipulovat, aby neodcházeli, ne?
_________________
<strong>XVEJVODAM - Michal Vejvoda</strong>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
irwing



Založen: Oct 01, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2003 6:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj!
Koukam, ze se zde diskutuje o Alfe, a ze jse zde pritomen i Krestan. Tak sem kopiruji svuj posledni komentar clanku \"Alfa kurzy jako dítě Torontského požehnání aneb...\", doufam, ze se mi dostane odpovedi


1. Ptam se, proc \"bojujes\", protoze se mi zdalo, ze bojujes, tzn. ze se snazis prosadit nejaky nazor. To nemyslim negativne, nevadi mi, za mas jiny nazor a ze se ten svuj snazis prosadit (nevim proc me z toho obvinujes), to je preci princip diskuze. Ja se ptal, proc ho mas takovy, proc si stojis za tim co rikas, nebo jinymi slovy \"proc ti ty kurzy Alfa tak vadi\"?

2. Jeste jednou k tem dukazum, mozna jsem se vyjadril nepresne. Pises: \"vše zůstane na úrovni tvrzení proti tvrzení. A i kdyby někdo z organizátorů nakrásně tyto věci potvrdil, ostatní by ho ihned vyloučili a prohlásili ho za nedůvěryhodného svědka, který se chce pomstít. Toto byl zhusta obsah oné myšlenkové zkratky\"
Rozumim, ale prave na to jsem reagoval. Predstav si - na chvili, hypoteticky - ze organizatori kurzu Alfa maji pravdu (neboli ze Alef Franc se ve svych zaverech myli). Potom proste nemohou ta obvineni potvrdit, rozumis? Proste tahle moznost mi v te uvaze chybi. Ten kdo ma neco potvrdit, je preci ten kdo s tim prichazi, ne ten, kdo rika, ze tomu tak neni - ten muze jen vyvracet. Jako pokus o vyvraceni zde psal sve zkusenosti Tomas Janda, organizator prazskych kurzu. Ja jsem taky napsal nejakou zkusenost a na nektere veci jsem se te ptal. Predevsim, na zaklade ceho preferujes informace od Alese France pred informacemi od (napr.) Tomase Jandy?

Proste se ptam na tvuj nazor, tak se prosim hned necil, ze ti neco vnucuji.

3. Jeste k \"tvrzeni proti tvrzeni\": dobre, jeden tvrdi to, jiny ono, mnoho lidi nevi, cemu ma verit. Ale da se s tim neco delat - overte si to prakticky. Bezte se tam podivat, nikdo vas nevyzene. Nerikam, ze z toho budete nadseni, ale aspon budete pak psat na zaklade svych zkusenosti.

Jirka
_________________
Jirka S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krestan



Založen: May 22, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt říjen 09, 2003 6:59 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že mi tahle reakce unikla


1. Ptam se, proc \"bojujes\", protoze se mi zdalo, ze bojujes, tzn. ze se snazis prosadit nejaky nazor. To nemyslim negativne, nevadi mi, za mas jiny nazor a ze se ten svuj snazis prosadit (nevim proc me z toho obvinujes), to je preci princip diskuze. Ja se ptal, proc ho mas takovy, proc si stojis za tim co rikas, nebo jinymi slovy \"proc ti ty kurzy Alfa tak vadi\"?

Řeknu to velmi stručně: vadí mi jakákoliv evangelizace, která jde na lidi \"od lesa\", neinformuje je, co je čeká, vmanipulovává je do situace, ze které se těžko couvá ( pokud by lidé o tom dopředu věděli, pak by pozvání odmítli´). Novozákonní evangelisté v čele s ap. Pavlem šli vždycky rovně a nekompromisně k věci a nepoužívali lstí.



2. Jeste jednou k tem dukazum, mozna jsem se vyjadril nepresne. Pises: \"vše zůstane na úrovni tvrzení proti tvrzení. A i kdyby někdo z organizátorů nakrásně tyto věci potvrdil, ostatní by ho ihned vyloučili a prohlásili ho za nedůvěryhodného svědka, který se chce pomstít. Toto byl zhusta obsah oné myšlenkové zkratky\"
Rozumim, ale prave na to jsem reagoval. Predstav si - na chvili, hypoteticky - ze organizatori kurzu Alfa maji pravdu (neboli ze Alef Franc se ve svych zaverech myli). Potom proste nemohou ta obvineni potvrdit, rozumis? Proste tahle moznost mi v te uvaze chybi. Ten kdo ma neco potvrdit, je preci ten kdo s tim prichazi, ne ten, kdo rika, ze tomu tak neni - ten muze jen vyvracet. Jako pokus o vyvraceni zde psal sve zkusenosti Tomas Janda, organizator prazskych kurzu. Ja jsem taky napsal nejakou zkusenost a na nektere veci jsem se te ptal. Predevsim, na zaklade ceho preferujes informace od Alese France pred informacemi od (napr.) Tomase Jandy?
Protože mám vlastní zkušenosti s charismatiky. Jasné je, že to vždy zůstane tvrzení proti tvrzení, protože jediným akceptovatelným důkazem, že tomu tak je, by bylo jen přiznání organizátorů, kteří to nikdy neudělají, ať už takové záměry mají všichni nebo jen někteří z nich. Ale to po nich ani nežádám. Mě stačí, když zazní obě tvrzení nahlas. Normální lidé se dovedou rozhodnout sami, třeba i na základě vlastní zkušenosti.

Proste se ptam na tvuj nazor, tak se prosim hned necil, ze ti neco vnucuji. nečílím se, je mi to vlastně jedno

3. Jeste k \"tvrzeni proti tvrzeni\": dobre, jeden tvrdi to, jiny ono, mnoho lidi nevi, cemu ma verit. Ale da se s tim neco delat - overte si to prakticky. Bezte se tam podivat, nikdo vas nevyzene. Nerikam, ze z toho budete nadseni, ale aspon budete pak psat na zaklade svych zkusenosti. Díky. S charismatiky jsem si užil svý a už po žádných experimentech netoužím. Držím se už radši dál od nich

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xvejvodam



Založen: Mar 17, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2003 5:34 am    Předmět: Citovat

Pro krestana: Omlouvam se za sve predchozi reakce, ale prostě mi přišlo od tebe dost ubohé kvůli tvým špatným zkušenostem s charismatiky a jednomu článku odepsat jeden účinný způsob evangelizace a všechny charismatiky včetně mě.
Co se týče křtu Duchem svatým, který tě tak rozčiluje, tak i Teen Chalenge i A. Franc i já ho uznáváme jako skutečnou a biblickou zkušenost. Je jedním z článků víry Apoštolské církve do které všichni patříme , to jen pro tvou informaci. Pokud je člověk který tento křest prožil podle tebe ujetý, tak bys tam měl zahrnout i A. France a Teen Chalenge.
_________________
<strong>XVEJVODAM - Michal Vejvoda</strong>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
krestan



Založen: May 22, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2003 6:52 am    Předmět: Citovat

Píšeš:Omlouvam se za sve predchozi reakce, ale prostě mi přišlo od tebe dost ubohé kvůli tvým špatným zkušenostem s charismatiky a jednomu článku odepsat jeden účinný způsob evangelizace a všechny charismatiky včetně mě. Řekl jsem nahlas své výhrady, pokud tím, že jsi je slyšel, se cítíš odepsaný, je to tvoje věc, zřejmě nejsi až tak silně přesvědčený o své pravdě

Co se týče křtu Duchem svatým, který tě tak rozčiluje, tak i Teen Chalenge i A. Franc i já ho uznáváme jako skutečnou a biblickou zkušenost. Je jedním z článků víry Apoštolské církve do které všichni patříme , to jen pro tvou informaci. Pokud je člověk který tento křest prožil podle tebe ujetý, tak bys tam měl zahrnout i A. France a Teen Chalenge. To je v pořádku, věděl jsem o tom a nijak mě to ma rozdíl od tebe nevzrušuje. Na tvém místě bych spíš ocenil, že člověk, který má zcela odlišný názor na některé vaše věroučné body, se dovede objektivně zastat a podpořit jak Aleše F., pokud má v něčem stejný názor a zkušenost, tak Teen Challenge, pokud mu svoje odlišné postoje nevnucují, tak je i schopen (světe div se!) s nimi dlouhodobě spolupracovat. Nejsem idiot, který podporuje a spolupracuje s lidmi, o kterých ani zbla neví

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xvejvodam



Založen: Mar 17, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2003 7:45 am    Předmět: Citovat

Já se necítím odepsaný, ale od tebe cítím nadřazenoat, bezbřehou pýchu a přezíravost a to mě mrzí, obzvlášť pro nick který používáš.
_________________
<strong>XVEJVODAM - Michal Vejvoda</strong>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
xvejvodam



Založen: Mar 17, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2003 7:48 am    Předmět: Citovat

Jo ještě chci dodat, že já žádnou \"svou pravdu\" narozdíl od tebe nemám.
A všechno o co mi jde, je to, aby se křesťani k sobě chovali jako bratři, s láskou a ne s nadutostí, jak to předvádíš ty.
_________________
<strong>XVEJVODAM - Michal Vejvoda</strong>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
krestan



Založen: May 22, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2003 7:54 am    Předmět: Citovat

Taky odpověď. Inu, kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomas15



Založen: Sep 19, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: blank

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2003 8:14 am    Předmět: Citovat

to krestan: o kousek zpet pises: vadí mi jakákoliv evangelizace, která jde na lidi \"od lesa\"...Novozákonní evangelisté v čele s ap. Pavlem šli vždycky rovně a nekompromisně k věci a nepoužívali lstí.

podle me napr. takovej apostol Pavel v Athenach na Akropoli na ne od lesa celkem sel - ti lide chteli filozofickou diskusi a on se snazil evangelium do jedne zabalit. O Zidech je zase psano, ze hledali zazraky a tak napr. apostol Petr pred chramem uzdravi chromeho a teprve pak jim sdeli evangelium... celkem vychytrale, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Charismatici vs. tradiční křesťané Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.14 sekundy