Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Alexej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 346, komentářů celkem: 430049, adminů: 60, uživatelů: 5253  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 584 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116787081
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - V co vlastně ti charismatici věřej?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

V co vlastně ti charismatici věřej?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Charismatici vs. tradiční křesťané
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomas15



Založen: Sep 19, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: blank

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2003 3:10 pm    Předmět: Citovat

diky za zajimave prispevky. skoda, ze se k nim zatim nevyjadril zadny charismatik. Zkusim to alespon ja.

To ze se glosalie vyskytuji v jinych nabozenstvich podle me moc nic nedokazuje. Zazraky uzdraveni se taky vyskytuji ledaskde a jeste to neznamena, ze by se nemely vyskytovat i v krestanstvi.

Nekteri katolici se v jazycich modli, ale jak muzes vedet, koho oslavuji, kdyz je to v jazycich, tak prece nevime co rikaji...

argumentace o 6ti kapitolach z 200kolika? mi prijde pod uroven. jestli to dobre chapu, rikas, ze jazyky nejsou dulezity kvuli tomu co Pavel napsal Korintskym, ale cemu vlastne jen tak mezi nama veris jinak? Myslis, ze jazyky skoncily ve 2. stoleti po Kristu nebo ze nikdy v cirkvi nehraly zadnou roli (az na ulitle Korintske) nebo co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krestan



Založen: May 22, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá říjen 10, 2003 4:59 pm    Předmět: Citovat

To ze se glosalie vyskytuji v jinych nabozenstvich podle me moc nic nedokazuje. Zazraky uzdraveni se taky vyskytuji ledaskde a jeste to neznamena, ze by se nemely vyskytovat i v krestanstvi. Mluvení jazyky je z těchto důvodů vždy podezřelé, pokud vedle nestojí někdo, kdo má dar vykládání jazyků a nevyloží to, co bylo řečeno. Pokud nejsou vyloženy, nemají žádnou hodnotu ve společenství, pouze v soukromí poslouží tomu, kdo jimi mluví. Jsou-li z Božího Ducha.

Nekteri katolici se v jazycich modli, ale jak muzes vedet, koho oslavuji, kdyz je to v jazycich, tak prece nevime co rikaji... Proto ten Pavlův důraz na vykladače.

argumentace o 6ti kapitolach z 200kolika? mi prijde pod uroven. jestli to dobre chapu, rikas, ze jazyky nejsou dulezity kvuli tomu co Pavel napsal Korintskym, ale cemu vlastne jen tak mezi nama veris jinak? Myslis, ze jazyky skoncily ve 2. stoleti po Kristu nebo ze nikdy v cirkvi nehraly zadnou roli (az na ulitle Korintske) nebo co? byl to příklad a ukázky, jak se církve brání nebiblickým důrazům charismatiků. Tak se divím, že po tom jdeš jak slepice po flusu
(to byl fór)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomas15



Založen: Sep 19, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: blank

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2003 8:20 am    Předmět: Citovat

hmm. ale stejne by me zajimalo cemu vlastne veris kdyz prijde na mluveni v jazycich a dnesek... teda, pokud to neni tajemstvi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xvejvodam



Založen: Mar 17, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2003 5:57 pm    Předmět: Citovat

Pro Tomas15:Napsal jsi zde:Bible jako kompletní boží dopis svému stvoření... nemuzu souhlasit vic. V Krestanskych sborech, Cirkvi Bratrske, BJB a kdovi kde jeste by rekli totez a presto se charismatickemu hnuti brani zuby nehty!!! Myslim, ze v tech K. sborech je to asi nejznatelnejsi: Bibli berou doslovne, naprosto a totalne, s laskou, vsechno, ale pozor zazraky podle nich skoncily v knize Skutku, jazyky dnes v zadnem pripade!!!
Vrtalo mi to hlavou a tak jsem se na to zeptal bratra z Křesťanských sborů a toto mi (mimo jiné) odpověděl:\" O daru jazyků víme, i když mu věnujeme menší pozornost, než jaké se mu dostává u vás v AC. Je to pravý dar Ducha existující i dnes, avšak nic naplat, Písmo tento dar nestaví na první místo. O daru jazyků hovoří mimo jiné rozbor 1. Korintským od Williama Mac Donalda, který opět zhruba vystihuje učení Kř. sborů. Také zůstává faktem, že dar jazyků vlastní i lidé, kteří s Pánem Ježíšem nemají společného vůbec nic, proto na tento dar hledíme vždy zkoumavým ale nikdy ne odmítavým pohledem. Vždyť známe případy mluvení jazyků znovuzrozených lidí z posledních dob, kdy díky tomu docházelo ke zvěstování evangelia cizincům.
Co se týče Božích zázraků, myslím, že já sám jsem jich za svůj krátký život víry zažil na sobě více než dost, i když je tu opět druhá stránka, jelikož i satanu je dána moc činit divy. To je ale na delší povídání a myslím, že naše pohledy na dnešní Boží zázraky budou vesměs shodné, alespoň jak znám AC a Kř.s. Také zajímavě hovoří Jan 14;12:\"Amen, amen, pravím vám: Kdo věří ve mne, i on bude činit skutky, které já činím, a ještě větší, neboť já jdu k Otci.\" Bylo by hloupé si myslet, že tyto větší skutky bude činit jen ten, kdo žil pouze v době od seslání Ducha o letnicích do konce knihy Skutků.\"
--tolik citát, s tím co jsi psal o křesťanských sborech to trochu nesedí. Jen tak pro zajímavost, Zápas o duši není oficiálním periodikem křesťanských sborů, tím je myslím Živé slovo.
Ještě pro Laradai: ZOD by se ti myslím líbil, ikdyž není stejný jako Sboroý dopis, je to super časák.

_________________
<strong>XVEJVODAM - Michal Vejvoda</strong>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
tomas15



Založen: Sep 19, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: blank

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2003 9:06 am    Předmět: Citovat

vyrazil jsi mi dech!!!! Kdysi jsem totiz cetl v ZOD a slysel od clenu KSb o tom, ze jazyky a zazraky jsou \'znamenimi apostolske doby\' a proto dnes nemaji v cirkvi misto...
kazdopadne te musim upozornit na cerstvy citat z Ziveho Slova:

\"Čím blíže je druhý příchod Pána Ježíše, tím více zmatků v duchovní oblasti. Touha po „novém vylití Ducha svatého“ nemá v Bibli oprávnění, protože Duch svatý byl již Církvi dán, a to v době přesně určené (Sk 1,5). Jeho příchodem byla Církev založena a jeho mocí je budována a připravována k setkání s Pánem Církve. Proto usilování o obnovení „znamení apoštolské doby“ – zázraky, mluvení jazyky, uzdravování nebo vymítání démonů neodpovídá pravdám Písma svatého.
Modlitby se mají dít „v duchu a v pravdě!“ Nikde v Bibli nečteme, že se máme modlit k Duchu svatému, nebo vzývat Ducha svatého....\"

vice zde

mimoto, jsem nikdy neslysel o zadnem charismatikovi v KSb (narozdil od CB ci BJB). Zajimalo by me nejake oficialni stanovisko cirkve, ci vice info od tvych pratel...

[ Editace od tomas15 On Date 22/10/2003 ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2004 12:56 pm    Předmět: Citovat

CHARISMATICI VERI VSEMU CO JIM NAKUKAJ JEJICH VUDCOVE! o nicem jinem jejich vira neni! Vsak se bezte podivat do nejakeho charsimatickeho sboru a jiste mi date za pravdu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warior



Založen: Jan 27, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2005 6:10 pm    Předmět: Citovat

Charizmatici to su vlastne infiltrovaní krestania, vatikanom. Za vsetkym stoja Jezuiti. A Monitoruju aj tuto stranku. A mam podozrenie ze ju aj zalozili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucie



Založen: Feb 28, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2005 8:03 pm    Předmět: Citovat

Nevím jak komu, ale tato debata o charizmaticích mi přijde celkem nesmyslná. Jsem z CB a jazyky se u nás mluví a na zázraky věří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Charismatici vs. tradiční křesťané Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.15 sekundy