Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ivona.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16371, komentáře < 7 dní: 302, komentářů celkem: 411436, adminů: 60, uživatelů: 5155  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 59 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112064521
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Is there anybody out there? -Závěr.
Vloženo Čtvrtek, 28. červen 2012 @ 12:38:01 CEST Vložil: Olda

Grano Salis poslal Kjubik

Ve svých dvou skoro totožných článcích stejně nazvaných článcích jsem řešil jen jednu otázku je tady někdo kdo ...? Chtěl bych to nějak shrnout, poděkovat, a podivit se co mi přijde divné. 


Poděkování:

 • Rosmanovi, který jako nejblíže odpověděl k tomu na co jsem se skutečně ptal ve svém příspěvku v první části: Já vnímám římské katolíky jako ve velké většině oklamané lidi, byť třeba i hodné, upřímné. Za ten klam, ve kterém žijí, ani nemohou, protože v takovém prostředí vyrostli.

 • Honzovi (Nonamovi) za to, který popsal jak vnímá nekatolíky: Pro mne jsou nekatolíci mými bratry v Kristu, i když se tu názorově v mnohém rozcházíme. Věřím, že se se jednou sejdeme před Bohem a teprve on nás bude soudit. Snad ani ne tak podle církevní příslušnosti ale podle ovoce, které po nás zůstalo. Je smůlou nekatolíků, že vidí převážně jen sebe a své vnímání víry a katolíky považují za  . .  (jak si napsal), nechť si tu každý doplní podle svého. Zarážející je - a nad tím by bylo dobré se zamyslet - že i mezi nimi vládne rovněž nesnášenlivost. Tak že, působení Ducha, ve smyslu jak to tu rádi používají, je spíše k zamyšlení, než k chlubení.    Je třeba dodat, že nekatolíci i katolíci na GS tu tvoří jen malý vzorek společenství, které má tu čest, nazývat se křesťané.  Ve skutečnosti jsou lidé mnohem snášenlivější i mnohem militantnější, než jak se tu potkáváme a vyznání v tomto nerozhoduje. 

   Ze svého pohledu pokládám za nešťastné, že chyby, které vytýkají katolíkům, sami u sebe nevidí a chovají se tak, co jiným vyčítají. Jenže tohle nelze nikdy nikomu vysvětlit, k tomu musí člověk nějak časem dospět nebo také ne. :-)

  Katolická církev si prošla podobnými obdobími a zdaleka se ne se vším se ještě vyrovnala. I přes různost názorů  - jsme přeci lidé různí - je tu snaha katolické církve napravit chyby minulosti, zamýšlet se nad sebou, hledat cestu jak dál ... Není to vždy snadné.  Mnohým to bude  připadat jako nedostatečné, budou volat po omluvě a pokání, avšak nějak zapomínají na omluvu a pokání také u sebe a co pokládám za ještě horší, někteří ani tuto potřebu nepocítí vůbec, spíše naopak - inu jak říkám, jsme lidé různí . . .
  Nikdo z nás tu není bez viny, aby mohl hodit kamenem  . . .  nebo se tu tak někdo cítí ?

 • Betmě za slova omluvy:  Prosim o ospravedlnenie vsetkych nekatolikov za moje utoky a urazky na ich vieru a nabozenstvo i na ich osoby a charaktery. Zvlast prosim o odopustenie cizinca, andulku, Lydiu Studenta biblie, rosmana, Wiliho, helenu, rive, grace, ivanp. a vsetkych nekatolikov,s ktorymi som tu kedy debatovala.Boh vas zehnaj. Betma.

Co jsem nepochopil:

 • StudentaBible na otázku Jestli je tady někdo...? Odpovídá proti otázkou: Kjubiku, jak zní evangelium, ve které věříš ty?

 • Cizince dvěma skutečnostmi: Jednou popisuje jací někteří katolíci jsou:   Znám římské katolíky, kteří nevěří lidským výmyslům a i takové, kteří jim věří.Znám římské katolíky, kteří lžou, podvádějí, klaní se modlám i takové, kteří své koleno před modlou nesklonili a jsou poctiví.Znám římské katolíky, kteří píšou pitomé příspěvky i ty, jejichž příspěvky mají hlavu a patu a dávají smysl. Potom jsem se v otázce nepídil.

 • A Cizince že, se ptá jestli ho považují za katolíka či nikoliv. I když jsme si ujasnili předem, že Kjubik nemá právo posuzovat kdo katolíkem je a kdo ne. Popravdě Cizince za katolíka ani nepovažuji ani považují. Když jsem směřoval svůj dotaz na nekatolíky tak jsem od něho komentář dostál a ve druhém článku taky měl potřebu reagovat. Buď jsem katolík nebo katolíkem nejsem.

Na závěr bych chtěl poděkovat i těm o všem ostatním co přispěli svým komentářem o kterých jsem se v tomto závěru výše nezmínil. Pokud jsem těmi svými příspěvky a články někoho urazil či poškodil prosím o odpuštění. Byl bych rád aby se tady na katolíky ne dívalo jako na ty špatné ani na nekatolíky jako na ty špatné ne ve smyslu humanismu ale ve smyslu křesťanské lásky. A měl bych ještě jednu prosbu na nekatolíky prosím nedívejte se na katolíky jako na ty co chtějí zde za všechnu možnou cenu uskutečnit rafinovanou rekatolizaci. Dost často jsou tady napadány obě skupiny, zkusme od těch útoku ustoupit a podat si ruky mezi bratry křesťany.     

"Is there anybody out there? -Závěr." | Přihlásit/Vytvořit účet | 2 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Is there anybody out there? -Závěr. (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Sobota, 30. červen 2012 @ 00:25:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Kjubiku,

já jsem nepochopil, proč jsi tuto otázku vůbec řešil, když jsi ji stejně nevyřešil, což se dalo předpokládat.

Kromě toho Bůh nedělí lidi na katolíky a nekatolíky, ale na věřící a nevěřící a podstatné pro věřícího člověka je, aby věděl, pokud možno přímo od Boha, jak ho vidí Bůh a ne ostatní lidé. Příkladem nám v tomto může být i apoštol Pavel, který napsal, že kdyby se chtěli líbit lidem (Ga 1:10), nebyl by Kristův služebník a že je pro něho pramálo důležité, zda ho posuzuje lidský soud (1K4:3).
Přemýšlej o tom.Stránka vygenerována za: 0.12 sekundy