Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Taťána.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16378, komentáře < 7 dní: 373, komentářů celkem: 411786, adminů: 60, uživatelů: 5158  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 68 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112182542
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Musíš být spasen
Vloženo Neděle, 08. září 2019 @ 22:34:53 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal leonet

Dejme tomu, že vás nějaký přítel pozve na návštěvu. Popíše vám nějaký produkt. Možná je jím Ježíš, způsob, jak se přestat cítit osamělý nebo slib života po smrti. Dojde k transakci, podpisu na vytečkovaný řádek. Ve značné části křesťanství to znamená "pomodlit se modlitbu hříšníka". Tak se ocitnete v obchodní pyramidě a druhý dostane odměnu za uskutečnění vašeho spasení.

Po "podpisu" se dozvíte o věcech, jež jsou ve smlouvě "vytištěny drobným písmem". Vyskočí na vás spousta informací, které vám předtím nikdo neřekl - norma minimálních výkonů, časové a finanční závazky, bezpočet pravidel. Budete-li se správně chovat a splňovat výkonnostní cíle, můžete se stát oblastním manažerem a nakonec to dotáhnout opravdu daleko. A když ne...o tom asi mluvit nechceme, že? Ale dobře, když už jsi to nadnesl... Nesplněním svých závazků se vystavíš nebezpečí věčných muk v ohnivém jezeře, a když do pyramidy nezapojíš své nejbližší, platí to i o nich.
No tedy! Jak jsem si mohl byť jen na chvíli myslet, že to je dobrá zpráva?
Má nás překvapovat, že lidé houfně přestávají využívat výprodejů v kamenných obchodech? Že mladí lidé, kteří už mají dost všech možných podbízivých nabídek na trhu, nechtějí, aby jim někdo prodával vztah s Bohem?
Co je tedy dobrá zpráva? Co je evangelium?
Dobrá zpráva neznamená, že Ježíš otevřel možnost spasení a vy jste zváni, abyste ho přijali do svého života. Evangelium znamená, že Ježíš už vás zahrnul do svého života, do svého vztahu s Bohem Otcem a do svého pomazání v Duchu svatém. Dobrá zpráva říká, že to Ježíš udělal, i když jste o tom nehlasovali, a nebude to o nic méně pravda, ať tomu budete věřit, nebo ne.
Kdo nebo co mě zachraňuje? Buď to Bůh učinil v Ježíši, nebo se zachraňuji sám. Pokud se jakkoli podílím na naplněném aktu spasení v Ježíši, pak mě vlastně zachraňuje moje spoluúčast. Spasitelná není naše víra, ale víra Ježíšova.
Bůh nečeká, jak se rozhodnu, aby mě pak "spasil". Bůh rozhodně a univerzálně konal ve prospěch celého lidstva. Teď se denně rozhodujeme buď růst a účastnit se této reality, nebo dál žít ve vlastní slepé nezávislosti.
Chceš tím říct, že každý je spasen? Že věříš v univerzální spasení? Mám se snad vzpírat Božím výrokům? Např. Jan 13,30-32: Ježíš nato řekl: „Tento hlas se neozval kvůli mně, ale kvůli vám. Nyní je soud nad tímto světem, nyní bude vládce tohoto světa vyvržen ven. A já, až budu vyvýšen ze země, přitáhnu všecky k sobě.“
Nebo 1 list Timoteovi 4,9-11: Věrohodné je to slovo a zaslouží si plného souhlasu. Proto se namáháme a zápasíme, že máme naději v živém Bohu, který je Spasitel všech lidí, zvláště věřících. To přikazuj a tomu uč.
A dále, každý jednotlivý člověk je v Kristu (Jan 1,3), Kristus v něm a Kristus v Otci (Jan 14,20 V onen den poznáte, že já jsem ve svém Otci, vy ve mně a já ve vás.).
Když Kristus - Stvořitel, v němž byl stvořen vesmír - zemřel, všichni jsme zemřeli. Když Kristus vstal, vstali jsme s ním (2 list Korintským 5).
Další biblické texty uvádím k zamyšlení: 2. list Timoteovi 1,9; 2. list Korintským 5,19; Filipským 2,12-13;
Nesmíme však dopustit, aby se z převratné pravdy o tom, co Ježíš "završil", z pravdy která proměňuje vesmír, stála pouhá obchodní transakce. Nenabízíme nikomu něco, co už dostal; jen se s každým radujeme z dobré zprávy; všichni tam patříme.   
Pro své spasení jsem sice nic neudělali (kromě toho, že jsme zabili Ježíše), ale je důležité podílet se na tom, abychom spasení uváděli ve skutek. Na našem aktuálním rozhodování záleží.    
Následující texty doporučuji číst nahlas a s vážnosti: Lk.3,6; Jan 1,7; Jan 1,29; Jan 3,16; Jan 4,42; Jan 6,33; Jan 8,12; Jan 12,32; Jan 13,3; Jan 6,37.39; Jan 17,2; Skutky 3,21; Efez. 1,9-10; Efez. 1,22-23; Efez. 2,8-9; Kolos. 1,15-17.20; Řím. 5,18; Řím. 8,38-39; Řím. 11,32.36; 1Kor. 15,24-28; 2Kor. 5,19; Filip. 2,10-11; Filip. 3,21; 1Tim.2,4; 1Tim.4,10; Tit.2,11; Žid. 1,2; 1Jan. 2,2; Zj. 5,13; Zj. 21,5.
Další část z kap. knihy Lži o Bohu, kterým věříme.


"Musíš být spasen" | Přihlásit/Vytvořit účet | 13 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Musíš být spasen (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 08. září 2019 @ 22:56:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

To jsou kecy.

Prostě Lži o Bohu. Ten název je výstižný.Re: Musíš být spasen (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pondělí, 09. září 2019 @ 01:11:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Lží o Bohu, o spáse, o evangeliu, o Božích věcech apod. je vskutku na docela malém prostoru neuvěřitelné množství. Jen pořád nevím, komu by ty lži mohly prospět a proč je sem autor článku pomocí zneužívání veršů z Bible neustále cpe.Re: Musíš být spasen (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Pondělí, 09. září 2019 @ 08:15:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Leonete, ta první část tvého článku je pravdivá. Vaše náboženství je opravdu pyramidová hra. Napsal jsi to trefně. To, že křesťané se chovají jako dealeři a že některé informace zatajují při náboru nových členů.

Ale pak ke konci píšeš
Pro své spasení jsem sice nic neudělali (kromě toho, že jsme zabili Ježíše)

Tady se pleteš. Ježíše zabili jeho soukmenovci. Zamysli se bez emocí v klidu kdo reálně by dneska Ježíše zabil. Zase možná Židi a potom muslimové. Ale ostatní vyznavači jiných náboženství ne. Východní nauky ty nejsou militantní, takže kdyby tam chodil nějaký potulný Jošua a kázal, co je v  bibli, tak by zapadl mezi další místní blázny. Ateisti by Jošuu zcela přehlídli.

Takže neopakujte vaši lež, že vám svět zapíchl před 2000 lety vašeho proroka. Byli to jeho Židi. Však Jošua rýpal do Židů, do svých. Prostě si otevíral hubu, kritizoval je. A ještě se prohlašoval nebo naznačoval, že není jen člověk, ale že je přímo taky bůh nebo syn od boha atd. A to byla pro Židy hereze. Prostě byly to náboženské půtky uvnitř jednoho kmene.

Kdyby žil dneska Jošua a chodil po celé zeměkouli, tak v západním světě zcela zanikne a špatně by dopadl leda mezi Araby a opět mezi Židy.Re: Musíš být spasen (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pondělí, 09. září 2019 @ 10:20:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V NZ je přece napsáno toto: 
   Jan 17, 3 [www.biblenet.cz]A život věčný je v tom, když poznají tebe, jediného pravého Boha, a toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista   

Poznají ho jak?  Vírou. A nejde jen o momentální stav, Jde o víru, kterou máme stále a za všech situacích. I tehdy, když vidím, co z ní udělali lidé ( v dnešní době západem podporovaní chvilkaři  a věřící kolaboranti….) A s touto vírou se nedá kšeftovat, je to dar. Skutky jsou pak výsledkem  víry a ovocem Ducha.   A kolik církví dává na první místo Ježíše Krista ?? Kolik církvi Ježíše zneužilo, odstranilo a nahradilo učením svých sekt.??!!!!! A ovoce Ducha je kde??? Jak stačí málo, aby dva protestanští náckové úplně obrátili vše naruby. Válka.Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy