Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Radoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 232, komentářů celkem: 430132, adminů: 60, uživatelů: 5253  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 459 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116913682
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Mohou vzniknou problémy mezi manžely, když jsou různého vyzn
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mohou vzniknou problémy mezi manžely, když jsou různého vyzn
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Víra - problém mezi manžely?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nemesis
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Oct 15, 2004
Příspěvky: 1
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2004 11:25 am    Předmět: Citovat

Podle mne je zde velky problém v tom,že neodlišujeme myšlenky a názory od samotných lidí. CHtěl bych reagovat na \"radikální přízpěvek\" Neznamená přeci , že nemám rád lidi, kteří podle mne neříkají pravdu, když řeknu , že jejich názory jsou podle mne nezprávné. Myslím, že každý tíhne k tomu, že když odsuzuji názory některého člověka, tak odsuzuji samotného autora těchto názorů. Je dobré stát pevně zatím co já považuji za pravdu a ustoupit jen tehdy pokud si myslím že druhá strana měla pravdu, ale ne proto abych byl tolerantní nebo \"neodsuzoval druhé\" i když je ve skutečnosti neodsuzuji. Co se týče smíšených manželství, myslím si, že vše je jen otázka míry rozdílnosti čím více principielních rozdílů, tím větší problémy a naopak. Konec konců dva naprosto stejní lidé se stejně nikdy neptkají. Při sporu je důležité poznat, jestli se jedná o dvě různé formy stejného principu (a pak je třeba být tolerantní) nebo o zcela opačné principy- a pak je třeba trvat na tom co si jámyslím, že je zprávné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2005 11:37 pm    Předmět: Citovat

Jako ateista také nedoporučuji manželství s \"křesťankou\". Jeden by řekl, že křesťansky vychovaná žena se bude snažit být oporou rodině i svému muži a dětem. Omyl - protože akce budí protiakci, tak výsledek je právě opačný, žena klidně obětuje rodinné štěstí pro svého milence a obhajuje to pokryteckým \"je jsem se obětovala\" a \"já to dělám pro něj\", případně že si poroučet (tedy i třebas radit) nedá protože jako malá se naposlouchala až dost....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2005 5:20 pm    Předmět: Citovat

Myslim ze jste necetli stejnou knizku kde se pise: jeden Buh,jedna vira,jeden krest? vy spolu pred svatbou nechodite abyste si ujasnily tyhle veci? pak se nedivte ze mate problemy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nemesis
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Oct 15, 2004
Příspěvky: 1
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2005 4:01 pm    Předmět: Citovat

No jo ale jak vychovávat děti? Otec řekne: To je pravda a to je lež. A matka zase to je lež a to je pravda. Co pak z toho to dítě bude mít? Navíc, když je ve věku, kdy se ještě samo rozhodovat neumí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Parochus



Založen: May 20, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2006 3:06 pm    Předmět: Citovat

Myslím že největší a skutečné nebezpečí je, když si opravdový křesťan vezme skutečnou ateistku (a naopak). Ten vztah jsem zažil a málem se to manželství i uskutečnilo. Taky tam hrála roli nesourodá znamení zvěrokruhu, ale propaganda ze strany ateismu a výsměch víře, to je snad ještě horší než mezikonfesní diskuse. Věřte mi.
_________________
Pym
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Parochus



Založen: May 20, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2006 3:08 pm    Předmět: Citovat

Nejkonfliktnější je svazek opravdového křesťana se skutečným ateistou. Pro věřícího je to utrpení, věřte mi zažil jsem to.
_________________
Pym
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Irena
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Jul 19, 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2006 4:54 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím
s Lolikem a Písničkou. Vezme - li si protestant katolíka, dříve či později narazí - snad jen vzácně ne. Opravdu je naprosto odlišná věrouka a až přijdou děti, vznikne i ötázka, jaké náboženství preferovat?
Je daleko lepší tomuto předejít a držet se Bible, že si máme brát partnery stejné víry. Věřte mi, že vím, o čem mluvím.
_________________
Irena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Víra - problém mezi manžely? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy