Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 333, komentářů celkem: 430016, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 572 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116721475
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Víra-Láska-Skutky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Víra-Láska-Skutky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Jsou rozdíly mezi protestanty a katolíky nepřekonatelné?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukaskatolik



Založen: Jul 05, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt červenec 06, 2006 5:48 pm    Předmět: Citovat

Jen pár otázek:
Myslíte si, že dítě které nemělo v rodině možnost poznat a Přijmout Pána Ježíše do svého života a cca. v 5-10letech zemře, tak je zavrženo? Nebo když se dokonce stane obětí násilí.?
A co křesťan který přijme Ježíše a věří, že jen skrze SVOU víru bude spasen a nikoliv LÁSKOU, kterou ostatně sv. Pavel považoval za větší než víru, a o takovém dítěti ví že je týráno a má možnost tomu zabránit a z vlasní pohodlnosti to neudělá, protože skutky nemají na jeho spásu žádný vliv. Co on?
Pořád tady čtu jak se katolická víra odklání od písma a co toto: Pojďte požehnaní mého otce do mého království, protože jsem měl hlad a dali jste mi najíst atd. Každý určitě víte jak je to dál,protože narozdíl od některých nepochybuji o vaší znalosti evangelia.Říká tam Pán Ježíš něco jakože vy jste uvěřili nebo neuvěřili? To je jasný důkaz, že může být spasen i nevěřící člověk, který žije poctivým životem a prokazuje bližním dobro.Já když jsem četl na jiných stránkách nějaké příspěvky od některých bratrů křesťanů o Matce Tereze, tak se mě úplně svíralo srdce. A těm kritikům, co tvrdili, že neukazovala na Krista bych vzkázal, co udělali oni pro své bližní a čímpak oni na Krista ukazují? Každý s kritikou začněme nejdříve u sebe. Ono totiž věřit, že budu spasený jen skrze víru a nejsou potřeba žádné skutky je pohodlnější. Ale ty skutky musíme dělat z opravdové lásky k Pánu a k bližním a ne proto abychom byli spaseni, protože sv.Pavel píše: I kdybych rozdal vše co měl a pro druhého do ohně skočil, ale neměl lásku, nic mi to neprospěje.
Já i kdybych věděl že mé skutky nemají na mou spásu žádný vliv, tak bych to co dělám totiž práci s dětmi, dělal pořád , protože to dělám z lásky. I když u toho dělám taky hodně chyb, protože jsem jen hříšný člověk.Kdybych to dělal jen proto abych byl spasen, tak by to byla spíš nějaká vypočítavost nebo taky egoismus.
Samozřejmě že je hlavní hlásat Boží Slovo. Ale jde to bez lásky? A bez skutků lásky?
I kdybych měl víru v nejvyšší míře tak že bych hory přenášel, ale neměl Lásku, nic nejsem. Slova sv.Pavla.
V BIBLI je spousta příkladů, že naše skutky mají na naši spásu velký vliv.
Víra bez skutků je mrtvá!!! Berme bibli celou a ne vytrhávat z kontextu to co se nám právě hodí abychom „zaútočili biblickými verši“ na „jinou“církev.
Nechci tady za každou cenu hájit katolicismus ani se snažit o tzv.“rekatolizaci“ale píšu tento příspěvek jako křesťan. Já si totiž myslím, že Pánu je jedno jestli jsem evangelík, protestant, katolík atd. To Pán Ježíš nechtěl, tohle rozdělení jsme si vytvořili my lidi.
Zdravím všechny a přeji opravdovou, živou víru v Pána Ježíše, ať už pocházíte z jakékoli církve!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warmy



Založen: Aug 31, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt srpen 31, 2006 11:50 pm    Předmět: Citovat

Zdravim mě bylo upřímě jedno z jaké jsem církve do té doby než sem zkoukl videjko Krize víry... A nastala změna vzal sem meč a začal pronásledovat všechny katolíky Hloupost katolíky mám pořád rád stejně tak jako všechny křesťany a stejně jako všechny lidi (mno upřímě řečeno některé mám radči než jiné ), co sem kdy potkal.

Prostě mě přišlo, že je jiná církev, ke které mám blíž, ale je hloupost posuzovat lidi podle církve. Kdyby měl mít každý křesťan církev ušitou na míru, tak bysme tady měli pěknej bordel...


Co podle tebe znamená cesta zla a dobra (např: 1. Korintským 1,18
Slovo o kříži je bláznovstvím těm, kdo jsou na cestě k záhubě; nám, kteří jdeme ke spáse, je mocí Boží.) A často v Bibli narazíme na rozcestník dvou cest.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
Puritan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 9:52 pm    Předmět: Citovat

Efezským 2,8-10
"Milostí tedy jste spaseni skrze víru. Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit. Jsme přece jeho dílo, v Kristu Ježíši stvořeni k tomu, abychom konali dobré skutky, které nám Bůh připravil."

Spaseni jsme vírou. Jen a pouze vírou. Nejvýznamnějším projevem naší víry je láska a projevem lásky jsou i skutky. Ano, ve chvíli, kdy už jsme vírou v Krista spaseni, tak je už nejvýznamnější láska. Ale to pořád ještě nevylučuje to, že spasení je z víry. Skutky a lásky jsou významné, ale nestojí na nich spasení. Kdyby ano, pak bychom všichni museli být zavrženi..; )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Jsou rozdíly mezi protestanty a katolíky nepřekonatelné? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy